Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stołek dla klawiszowca na scenie
25.07.2014, 08:55,
#1
Stołek dla klawiszowca na scenie
Witajcie,

od kilku dni noszę się z zamiarem poszukania dla siebie profesjonalnego i wygodnego stołka dla klawiszowca, który byłby wykorzystywany w czasie długich nieraz występów na scenie.

Z uwagi na walory eksploatacyjne wybrałbym najchętniej stołek perkusyjny.

Proszę napiszcie, jakie konkretne modele polecacie z własnego doświadczenia? Na co zwracać największą uwagę przy zakupie (ergonomia, jakość produktu, marka, funkcjonalność - np. oparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, etc.)

Na razie moim faworytem jest model Tamy:
http://www.tamadrum.pl/produkty/detale.h...d475263161

Cena niestety bandycka...

Odpowiedz
25.07.2014, 17:56,
#2
RE: Stołek dla klawiszowca na scenie
Ja preferuję klasyczne krzesełko fortepianowe. Jeśli chcesz z oparciem to niestety ale cena jest dramatyczna i dlatego nie kupuje takich :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
26.07.2014, 10:18,
#3
RE: Stołek dla klawiszowca na scenie
puncho - fajny ten stołek, można się na nim kręcić? Jak znajdziesz coś takiego duuuuużo taniej to daj znać.
hammond - chodzi Ci o ławę? Tak to chyba najlepsze rozwiązanie, tylko że ławy są dość niskie (chyba max 64 cm znalazłem) no i bez oparcia, a ten stołek widzę do 71 cm.

Najtańszym zamiennikiem to chyba krzesełko biurowe (z oparciem ale bez podłokietników), chyba można znaleźć takie wyższe i z blokadą kółek żeby nie odjechać Smile.

Odpowiedz
26.07.2014, 13:19,
#4
RE: Stołek dla klawiszowca na scenie
Ja używam tego:

http://fabrykadzwieku.pl/product-pol-291...T-800.html

Jest mega wygodne. Zwykłych stołków perkusyjnych nie polecam, ponieważ są twarde, płytsze i o mniejszej średnicy - po kilku godzinach odczuwam dyskomfort.
Tutaj siedzisko masz głębsze, miększe, wykonane z fajnego materiału i jest większe niż te za 200 - 300 zł. Naprawdę mogę siedzieć całą noc. Z czasem może kupię, lub dorobię sobie jakieś oparcie.

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
28.07.2014, 23:08,
#5
RE: Stołek dla klawiszowca na scenie
Popularne są jeszcze takie:
[Obrazek: Athletic_GS-2_krzeslo_dla_gitarzysty-7-7822.jpg]

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
29.07.2014, 08:47,
#6
RE: Stołek dla klawiszowca na scenie
Coś podobnego ma Athletic
http://midi.pl/Instrumenty-k15/Siedziska...p9185.html

lub On Stage
http://midi.pl/Instrumenty-k15/Siedziska...14593.html

Ale kiedyś mi pewien klawiszowiec odradzał, że jednak nie bardzo to wygodne. Trzeba by usiąść i sprawdzić Smile.
Przynajmniej cena bardziej przystępna.

Odpowiedz
31.07.2014, 19:30,
#7
RE: Stołek dla klawiszowca na scenie
Dziękuję koledzy za Wasze uwagi i przesłane opinie.

Krzesełko Basixa prezentuje się interesująco - przy okazji dziękuję za informacje użytkowe na jego temat. Pomocna sprawa, właśnie na coś takiego liczyłem.

Z racji swojej funkcjonalności i ergonomii przesłany przez kolegę Hammonda model Athletica wydaje się strzałem w dziesiątkę w kategorii rozwiązań budżetowych.

I tu mam pytanie: czy któryś z kolegów stosuje ten model w praktyce i mógłby coś napisać na temat jego eksploatacji?

Z góry dziękujęSmile

Odpowiedz
31.07.2014, 21:38,
#8
RE: Stołek dla klawiszowca na scenie
Hej.

Grałem na tym Athleticu kilka imprez, użyczono mi go.
Zaleta: wygodny, nie bolą plecy, spory zakres regulacji siedziska i podnóżek.
Wady: gorzej się gra z pedałami i gdy ciasno na scenie, wstając z niego staniesz na podnóżek krzesło się składa (!). Nie wiem czy ten egzemplarz, który miałem miał jakąś usterkę, ale sprawa wydaje się bardzo irytująca. Przed zakupem sprawdź.
Sam poszukuję dobrego krzesła. Moja ławeczka typy X po wielu latach się rozleciała zapewniając publice efektowne wrażenia wizualne w moim wykonaniu Wink

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki syntezator na wesela? kaamil 6 13,994 01.03.2016, 20:03
Ostatni post: kaamil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS