Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synthogy Ivory II
25.08.2012, 16:35,
#1
Synthogy Ivory II
W poszukiwaniach idealnego, cyfrowego fortepianu, nie sposób ominąć Ivory II, który oferuje na 11tu płytach DVD aż 77GB sampli markowych fortepianów koncertowych, takich jak: Bosendorfer, Steinway&Sons czy Yamaha.
Jest to rozwiązanie bardziej studyjno domowe, niż na scenę ale dla miłośników doskonałych próbek, to z pewnością gratka.

Sam bezpośrednio, nie słyszałem tego wirtualnego fortepianu ale z niecierpliwością czekam na recenzję znajomego, który niedawno zainstalował go na Macbooku pro i czeka na kartę dźwiękową Apooge one, przez którą ten dźwięk uszlachetni.
Za jego zgodą postaram się zamieścić wrażenia z odsłuchu a sam nawołuję innych użytkowników do podzielenia się swoimi doświadczeniami w kontakcie z tym produktem firmy Synthogy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.04.2014, 21:35,
#2
RE: Synthogy Ivory II
Mam Ivory II. Lepszego instrumentu piano na VST nie znam. Polecam.

Odpowiedz
28.04.2014, 09:21,
#3
RE: Synthogy Ivory II
Ja używam fortepianów XLN i Kontakta Alicia Keys, które nie zarzynają komputera Smile, bo 77 GB to trochę sporo, ale przesądza to o jakości. Ciekaw sam jestem Waszych opinii na temat Ivory i innych fortepianów czy jest aż taka różnica?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.11.2014, 19:26,
#4
RE: Synthogy Ivory II
rychubil i co możesz coś więcej napisac o tym Ivory II ?

Po niedawnej prezentacji NI zacząłem zgłębiać temat i powiem, że tego jest już tyle, że można się pogubić w tym gąszczu instrumentów wirtualnych. Paweł zrobił na portalu krótkie zestawienie 7 pian wirtualnych (część I), ale to było w styczniu. Tak na swój użytek robię teraz tylko taki suchy wykaz firm, ich produktów i cen, jak skończę to się podzielę. Mam na razie 20 firm, które robią nie tylko fortepiany, niektóre to prawdziwe kombajny (jak właśnie np. NI) a inne specjalizują się tylko w danej grupie instrumentów.
Ale żeby tylko odsłuchać ich demówek to masę czasu trzeba mieć, masakra jakaś.

Odpowiedz
06.11.2014, 02:54,
#5
RE: Synthogy Ivory II
(05.11.2014, 19:26)garit napisał(a): rychubil i co możesz coś więcej napisac o tym Ivory II ?

Grałem dość krótko (słuchawki Sennheiser HD598) na brzmieniu bosendorfera 290 (próbka około 1.2GB!), którego mam też w swoim Nordzie (200MB) i różnica była kolosalna nie tylko w rozpiętości dynamicznej ale i możliwościach artykulacyjnych. Próbka z Ivory II zupełnie inaczej brzmi niż w Nordzie, jest bardziej soczysta i ciepła zwłaszcza w środkowych rejestrach - dopiero Ivorowski Bosendorfer naprawdę mi się spodobał - to JEST imitacja akustyka! Jeszcze oparte na znakomicie ważonej, 3 sensorowej klawiaturze Kawai VPC1. Co ciekawe jeszcze - Używając VPC1 jako klawiatury sterującej, podpiętej do Nord piano 2, można uzyskać większą dynamikę z modółu Norda.

P.S. Chodzi mi po głowie sprzedać mojego Norda i kupić Kawai CA95 lub CS7 Dodgy

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.11.2014, 10:33,
#6
RE: Synthogy Ivory II
A to ciekawe co piszesz.
Na YT są filmiki niekajakiego Piano Man Chuck, który właśnie spina Kawai VPC1 albo Kawai MP11 z Nordem, Forte i wirtualnym fortepianem od VI Labs Ravenscroft 275. Niestety tam dość ciężko coś ocenić.

Ale tak właśńie myślałem, że klawiatura to podstawa.
A czy Kawai CA95 i CS7 maja taką samą klawiaturę jak MP11 czy VPC1?

Odpowiedz
06.11.2014, 11:40,
#7
Photo  RE: Synthogy Ivory II
Znam ten film Chucka, http://www.youtube.com/watch?v=mjHfKmwIMm8
On tam porównuje sample Kawaia z samplami Norda ale nie robi porównania jak brzmi Nord z własnej kalwiatury a jak z klawiatury MP11. W każdym razie różnica jest wyraźna.

Kawai CA95, CS7 i MP11 mają najnowszą klawiaturę Grand Feel. VPC1 ma RM3 Grand II, która jest trochę krótsza od Grand Feel ale też ma 3 sensory. GF pracuje trochę lżej od RM3 Grand II.
http://i.ytimg.com/vi/AqQ4oaOCSXQ/hqdefault.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=AqQ4oaOCSXQ

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.11.2014, 14:03,
#8
RE: Synthogy Ivory II
Dzięki za linki.
Właśnie niedawno dotykałem CA95, MP11 jeszcze nie miałem okazji. Ale ta klawiatura z CA95 była boska.

Odpowiedz
06.11.2014, 14:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.11.2014, 14:33 przez Rychubil.)
#9
RE: Synthogy Ivory II
(06.11.2014, 14:03)garit napisał(a): ... Ale ta klawiatura z CA95 była boska.

Wiem, bo grałem tydzień temu na CA65 (ta sama klawiatura Grand feel) i tak samo mógłbym o niej się wyrazić.
Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat dźwięku fortepianu w CA95? Czy zamontowana z tyłu drewniana płyta rezonansowa daje iluzję akustyka?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.11.2014, 15:34,
#10
RE: Synthogy Ivory II
No niestety, to była tylko krótka chwila w sklepie. Ale wrócę tam jak bedę miał więcej czasu, tym bardziej, że MP11 powinno też być do ogrania.

Odpowiedz
06.11.2014, 15:39,
#11
RE: Synthogy Ivory II
Czekam zatem na wrażenia z gry na CA95.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.11.2014, 21:50,
#12
RE: Synthogy Ivory II
Bardziej mnie interesuje MP11, ale podzielę się wrażeniami.

Jeszcze co do Ivory to widziałem, że kupując Yamahę (ale chyba tylko XF) i otrzymując 40th Anniversary Pack jest tam dodawany taki zniżkowy kupon na zakup Ivory II właśnie (-40%). Czyżby Yamaha jakoś była powiązana z Synthogy?

Odpowiedz
06.11.2014, 22:39,
#13
RE: Synthogy Ivory II
MP11 też mnie interesuje (z ciekawości), bo nie mam go gdzie ograć ale z CA95 chciałbym przede wszystkim wiedzieć jak brzmi na własnych odsłuchach, czy gra jak każde digital piano na głośnikach, czy też jednak ta płyta rezonansowa dodaje szlachetności brzmieniu fortepianu.
Nic mi nie wiadomo o jakiejś współpracy Yamahy z Synthogy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.11.2014, 23:15,
#14
RE: Synthogy Ivory II
No właśnie ciekawe, może ktoś coś wyśledzi.

Nie wiem czy to zasługa tej płyty, ale na tą krótką chwilę co go słyszałem to wydaje mi się, że ten Kawai brzmiał naprawdę super.

Odpowiedz
07.11.2014, 00:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2015, 12:21 przez Rychubil.)
#15
RE: Synthogy Ivory II
Tutaj też walnąłem offtopa ale wracając do głównego tematu - jeszcze nie wiem jak Ivory II zabrzmi przez Zoom H4n, którego już mam i na Yamahach HS7, które zamierzam kupić ale to się okaże. Jeśli okaże się słabym interfejsem, to kupię coś innego ale H4n i tak zostanie do nagrywania na zewnątrz i w sklepach muzycznych.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć (ogrywałem Ivory II ponownie na Macu i Apogee One) że dynamika i zróżnicowana artykulacja (pp - miękki atak młotka, ff - ostry) Ivory, satysfakcjonuje mnie wystarczająco - jak na cyfrę oczywiście.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.08.2015, 11:34,
#16
RE: Synthogy Ivory II
Wracając do innej dyskusji dotyczącej tego sprzętu, sugerowałbym Ci Ryszard porządny interfejs audio do takiego zestawu. W cenie nowego Zoom H4N (ok. 1000PLN) możesz kupić np. Roland Quad Capture lub Focusrite Saffire Pro 24. Bardzo elastyczne urządzenia, z dodatkową możliwością nagrywania dźwięku 24bit przez złącza SPDiF (COAX). A rejestrator zostaw sobie do nagrywania natchnionych dźwięków z otoczenia Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
06.08.2015, 12:23,
#17
RE: Synthogy Ivory II
No to wskrzeszam.
Rychu, to jednak sprzedajesz wszystko i idziesz w virtuale + VPC1?

No jak to wszystko co opisałeś popodłączasz to powiem Ci, że jestem gotów pokonać Kanał by to zobaczyć i osłuchać Smile.

Odpowiedz
06.08.2015, 12:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2015, 13:55 przez Rychubil.)
#18
RE: Synthogy Ivory II
No i tak też może się stanie jak piszesz. Jeszcze co do klawiatury - VPC1 jest znakomita ale MP11 jeszcze lepsza, tylko za droga jak na klawiaturę sterującą tylko a wbudowane brzmienia fortepianów nie podeszły mi. Chyba już jestem rozbestwiony Dodgy
(06.08.2015, 12:23)garit napisał(a): Rychu, to jednak sprzedajesz wszystko i idziesz w virtuale + VPC1?

No jak to wszystko co opisałeś popodłączasz to powiem Ci, że jestem gotów pokonać Kanał by to zobaczyć i osłuchać Smile.
Tak, sprzedaję a jak tylko ten zestaw u mnie zawita, to zapraszam każdego kto chętny do ogrania tego pięknego pianistycznego zestawu Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.08.2015, 22:31,
#19
RE: Synthogy Ivory II
Sprzedajesz też paczki Rolanda? Czym chcesz je zastąpić? Czyżby za głośno szumiały? Wink

Jestem ciekawy wrażeń. Jak już będziesz miał ten zestaw, daj koniecznie znać jak wrażenia.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
15.08.2015, 22:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2015, 16:31 przez Rychubil.)
#20
RE: Synthogy Ivory II
(15.08.2015, 22:31)Qaroll napisał(a): Sprzedajesz też paczki Rolanda? Czym chcesz je zastąpić? Czyżby za głośno szumiały? Wink

Jestem ciekawy wrażeń. Jak już będziesz miał ten zestaw, daj koniecznie znać jak wrażenia.

Tak, sprzedaję. Myślę o Yamahach HS7 + sub ale to jeszcze się okaże w sklepie przy odsłuchu. Szumią jak cholera te Rolandy. W sklepie tego nie było słychać, bo ciągle coś gra, jest gwar a w domu wyszło niestety.

Jak tylko sprzedam Norda, to zaraz zamawiam VPC1 i fortepian w VST ale najpierw trzeba pogonić tego czerwonego potwora. Trochę mi go szkoda ale cóż. Spokojnie - jak tylko będę miał nowy zestaw w domu, to zaraz będę pisał. Teraz jeszcze podważam autorytet Ivory II poprzez Vienna Imperial (zna ktoś może?).
https://www.vsl.co.at/en/Keyboards_Compl...ial#!Demos
...zobaczę Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.08.2015, 18:28,
#21
RE: Synthogy Ivory II
Myślałem nad tymi Rolandami, ale może i dobrze, że nie kupiłem, bo pewnie irytowałbym się bezustannie. Niestety, żeby w sklepie obiektywnie ocenić tego typu sprzęt, trzeba umówić się na odsłuch na mało uczęszczaną porę i mieć sporo szczęścia. Ja miałem przy pianie tanie Alesisy M1 MK2 i żałuję, że się ich pozbyłem.

Dlaczego sprzedajesz Norda? Na żywo podobno sprawdza się wyśmienicie. Brzmi za słabo, czy to kwestia klawiatury? Mi osobiście nie podeszła w ogóle, nie wiem jak można montować ją w urządzeniu, które ma "Piano" w nazwie Tongue

W kwestii VST mam małe doświadczenie. Grywalnością zaskoczył mnie pozytywnie Pianoteq. Miałem okazję chwilę pograć na Fazioli od Imperfect Samples. Niesamowicie brzmiało, ale nie mam porównania do np. Ivory.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
16.08.2015, 19:45,
#22
RE: Synthogy Ivory II
Sprzedaję Norda, ponieważ nie gram na żywo, drażni mnie plastikowa klawiatura bez wymyku, nie mówiąc już o hałasie ale przede wszystkim szukam w brzmieniu większej rozpiętości dynamicznej i artykulacyjnej.
Nord to zwierzę typowo sceniczne a że zamiarem producenta było stworzenie lekkiego stage piana, to nie można wymagać od niego, żeby miał drewnianą ważoną klawiaturę z wymykiem (ile by wtedy ważył) jak chociaż Kawai VPC1 (32kg).
Ivory kładzie Pianoteq i Galaxy, pod względem brzmienia lub chociażby rozmiarem sampli. Natomiast słyszałem opinie, że dopiero Vienna Imperial daje ogromny wybór w procesie wydobycia dźwięku.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.08.2015, 20:39,
#23
RE: Synthogy Ivory II
Galaxy i Ivory2 słyszałem tylko na youtube. Pianoteq nie powalił mnie brzmieniem, ale bardzo łatwo było grać w całym zakresie dynamiki. Rozmiar sampli w tym przypadku nie ma znaczenia, bo to w całości modelowany dźwięk. Imperfect Samples polecam sprawdzić.

Zachorowałem niestety na szukanie idealnego dźwięku. Zamiast grać zmieniam piana i zastanawiam się, czy nie mogłem wybrać lepiej itd., dlatego na razie, w ramach terapii, postanowiłem zostać przy Kawai. Jak podniosę poziom gry, pewnie też pójdę w soft.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
16.08.2015, 20:56,
#24
RE: Synthogy Ivory II
(16.08.2015, 20:39)Qaroll napisał(a): Zachorowałem niestety na szukanie idealnego dźwięku. Zamiast grać zmieniam piana i zastanawiam się, czy nie mogłem wybrać lepiej itd., dlatego na razie, w ramach terapii, postanowiłem zostać przy Kawai. Jak podniosę poziom gry, pewnie też pójdę w soft.

Ja cierpię na tą chorobę już od kilku lat i nawet nie chcę się z niej wyleczyć więc przypadek beznadziejny - wiem jak to męczy. Skutecznie usprawiedliwiam się przed samym sobą, że wzbogacam swoją wiedzę i doświadczenie w tej materii, bo umiejętności w moim przypadku, to niestety ale pozostawiają wiele do życzenia.
Grałem miesiąc temu na MP11. Brzmienie mi nie podeszło ale taką klawiaturę do softu bym chciał mieć.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.08.2015, 21:24,
#25
RE: Synthogy Ivory II
To kosztowna choroba. Pójście w soft ogranicza wydatki, bo kolejne VST jest przeważnie tańsze, niż sprzedaż starego/kupno nowego keyboardu. Lubię czasami wpaść po pracy do muzycznego i poogrywać różne maszynki (już tego nie robię, odwyk Tongue ). W ten sposób zaraziłem się Kawai, konkretnie ES7 i tak to pozbyłem się Casio PX5-S. Teraz fortepian Kawai mi się osłuchał i nie wiem, czy nie wolałbym Kurzweila albo Rolanda.

Racjonalny plan jest taki, że zostaje Kawai, kiedyś dokupię syntezator z możliwością wczytywania sampli albo właśnie pójdę w soft. Albo osiedlę się gdzieś na stałe i kupię jakiś tani fortepian Big Grin Chociaż nie wiem, czy "jakiś tani" mnie zadowoli. Niedawno pograłem na C7 Yamahy, świeżo nastrojonym i powiem, że szału nie ma.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
16.08.2015, 22:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2015, 22:17 przez Rychubil.)
#26
RE: Synthogy Ivory II
VST jest tańsze pod warunkiem, że już masz dobrą bazę wyjściową w postaci mocnego komputera.
Co do stage pian, to gdybym miał wybierać piano wg brzmienia, to zostałbym przy Nordzie. Potem długo nic a dalej Roland i Kawai. Nowych Kurzweili nie znam więc się nie wypowiem.
Wydaje mi się, że twój kolejny szczebel w rozwoju brzmieniowym to nic innego jak pójście w soft, pod warunkiem, że ma to być używane stacjonarnie a kiedyś, jak będziesz miał warunki, to kup jakieś akustyczne pianino niemieckie z dużą płytą lub mały fortepian. Nic nie pobije akustyka - to zupełnie inny świat.
Ja też nie przepadam za Yamahą C7, tak samo za Kawaiami. Fazioli już prędzej, choć też nie bardzo. Grałem jakiś czas temu kilka razy na Steinway&Sons model D i raz na Bosendorfer Imperial 290 (moje ulubione brzmienia) - nie ma o czym mówić! To jak pójście w Himalaje - nie da się już wyżej.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS