Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
11.08.2014, 17:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2014, 17:27 przez altiger.)
#1
Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
Szanowni Koledzy (i Koleżanki - jeżeli mamy tu płeć piękną) muzycy,

trudno w dzisiejszych naszych czasach o pieniądz, stąd nie mogę sobie pozwolić na moje marzenie, czyli instrument ze stajni NORD,
dlatego proszę Was o pomoc - opinie...

...na temat YAMAHA MOXF6 i KORG KROSS61.

Zwolennicy Yamahy oczywiście zagrzmią i powiedzą, że tylko MOXF bo więcej bajerów, barwa jaśniejsza (choć to kwestia gustu), klawiatura ciut lepsza, itp.

Jednak KORG ma to czego nie ma MOXF. Banki z pianem i organami moim zdaniem troszkę przewyższają MOXF6. Brassy, stringi czy pady wcale nie są gorsze a powiedziałbym, że odnoszę wrażenie niektórych brzmień lepszych.

Pomijając fakt brzmień (bo to kwestia czasem gustu) i kilku rzeczy, których nie ma Korg, to czy sekwencer w tych instrumentach jest podobny? W sensie obsługi. Czy aranże zawarte w MOXF są jak w starym dawnym QS-300? Czyli znajdziemy tam pop, rock, blues, swing, walca, itp.? Czy tylko r'n'b i funky.

Nie chce mieć samograja, ale instrument do gry na żywo z możliwością zrobienia sobie w domu podkładów. QS-300 19 lat temu był pod tym względem doskonały. Pytanie właśnie czy MOXF6 ma podobnie?

Jeżeli tych aranży dodatkowo nie ma, a przykładowo ja nie skorzystam z tych bajerów MOXF'a (które dodatkowo są w nim zawarte) , to może warto nie przepłacać i kupić następcę KORG'a X50 czyli KORG'a KROSS61?

Proszę Was o opinie... dziękuję z góry! Smile

Ps. mam nadzieję, że nie zagmatwałem ilością pytań sens wypowiedzi... Smile

Odpowiedz
11.08.2014, 19:13,
#2
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
altiger, MOXF nieprzypadkowo jest prawie dwa razy droższy od Krossa... To daje do myślenia.
Przeczytaj tutejszy test MOXFa, potem ograj w sklepie. Jak tylko masz taką kasę to ja bym się nie zastanawiał.

Pozdrawiam

Odpowiedz
11.08.2014, 19:58,
#3
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
Kross kosztuje 2500zł. a MOXF6 kosztuje 3300zł. ceny ze sklepu Pasja w Warszawie. Zatem różnica to tylko 800zł.

Wróciłem właśnie z Wawy i cóż... Kross mnie zaskoczył. Wydaje mi się nie tylko podobny, ale w niektórych momentach lepszy od MOXF.
Pewnie to niektórych zdziwi. Cóż... do grania na żywo, zarówno piana jak i "hammondy" są lepsze niż w MOXF. Sam nie wierzę, że to piszę, bo starym Yamaha'owcem jestem, ale taka jest prawda.
Oczywiście kwestia pian jest dyskusyjna, bo dużo ludzi lubi po prostu Yamahę i koniec. Natomiast KORG się postarał z Kross'em i to trzeba im przyznać.

Funkcji oczywiście jest więcej w MOXF, choćby flash na sample, to nie ulega dyskusji, ale na "dzień dobry" Kross moim zdaniem nie ustępuje a wręcz niektóre barwy są lepsze. Do tego jeszcze ta waga...

Fakt, że klawiatura ciut gorsza, ale MOXF też nie ma klawiatury super.


Nie zdążyłem jedynie zajrzeć do patternów. Stąd ponawiam pytanie, czy ktoś mi podpowie czy są zwykłe patterny do robienia podkładów (pop, walc, swing, rock, rock'n'roll, itp.)?

Odpowiedz
11.08.2014, 22:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2014, 22:34 przez Zep.)
#4
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
Wiesz, na syntezatorze nie pograsz tak jak na "keyboardzie" ale w tym temacie MOXF jest dosyć wszechstronny. Posiada dużą ilość arpegiatorów które mogą grać na raz i tysiące gotowych przebiegów...Na obu możesz sobie tworzyć od podstaw różne drumtracki, aranże czy to za pośrednictwem arpegiatorów czy to w sekwencerze.
Co do brzmienia to każdy z tych klawiszy jest inny. Korg ma raczej słabe pianina ale świetne synthy, pady, stringi, basy, e-piana. Yamaha jest znana z dobrych "dęciaków", pianin, gitar,padów...
Moim zdaniem Korg brzmi bardziej "zawodowo" i klarownie. Lepiej się przebija w sytuacji live z innymi instrumentami. A już na pewno lepiej niż Moxf który jednak "ginie" jak dla mnie. To chyba wina słabych przetworników bo Motify wypadają tu o wiele lepiej.

Myślę że powinieneś zastanowić się też nad nowym Kurzweilem PC3Le albo najlepiej nad używanymi: Motif ES,Motif XS, Kurzweil PC361, Korg M3.
Ale Kross to też fajna maszynka, ma brzmienie że szczęka opada jak każdy synth Korga Smile

Kurzweil PC361
Odpowiedz
12.08.2014, 00:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2014, 00:15 przez altiger.)
#5
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
W sumie masz rację. Mam podobne odczucie. Choć ja zawsze lubiłem brzmienie Yamahy, przełom był kiedy kupiłem sobie Korga TR-88 przez niektórych niedocenianego.

Chyba jednak zrezygnuje z tych nowinek, typu interfejs, itp. które daje MOXF6
Cena Kross'a 61 i waga się broni i to nie źle. Nie rozpisując się o oczywistych atutach Korgów.

Przepraszam tu tych co mogli się poczuć nieco zdezorientowani moimi pytaniami i jednak zróżnicowanymi instrumentami. No cóż... Yamaha to taka trochę od wszystkiego, takie mam wrażenie. Natomiast Korg Kross jest bardziej sprecyzowany.

Odpowiedz
12.08.2014, 08:29,
#6
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
altiger,
Krossa możesz kupić już za 2199 PLN: http://sklepmuzyczny.pl/produkt/korg-kro...4f538d1af3
MOXF też staniał to fakt, najtaniej znalazłem za 3390 PLN.

Tak jak Zep pisze, Yamaha ma kilka tysięcy przebiegów arpeggio, które możesz użyć jako podkładu, ale to nie jest tak jak w keyboardzie. Oczywiście te arpeggia są w różnej stylistyce, ale pamiętaj, że bawi się tym inaczej niż stylami w keyboardzie.
To niezależnie od sekwencera, który posiadają oba instrumenty.
Ja akurat jestem fanem tych arpeggio a gitary są świetne. Interfejs audio był mnie jest bardzo przydatny, dostajesz w komplecie również Cubase w lżejszej wersji i to wszystko fajnie śmiga.

No ale Kross ma swoje brzmienia. Chyba nie ma tańszego instrumentu na rynku, który by miał wejście mikrofonowe, liniowe i stereofoniczny rejestrator audio.
To już sam musisz wybrać.

Odpowiedz
12.08.2014, 13:59,
#7
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
Bardziej do MOXF pasuje porównanie do Krome.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
12.08.2014, 19:31,
#8
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
Tak, rzeczywiście do MOXFa bardziej pasuje porównanie Krome, tyle tylko, że Krome jest droższy. W Pasji w Wawie potrafią zrobić fajną cenę, bo czasem mają dni z promocjami.

Ps. "Garit" ten link co podałeś to do sklepu w Poznaniu. Ja wziąłem instrument na raty, więc musiałem się pojawić w sklepie. Poza tym nie ufam kurierom. Stąd decyzja na Warszawę. ...a poza tym sklep Pasja mnie zaskoczył. Rozbudował się do ogromnie i obecnie to jeden z największych w Wawie. Dział w klawiszami jest zajebisty.
Szczególnie podobał mi się dział z NORD'ami. A cóż... jeszcze dla mnie za drogo Smile

Decyzja dziś już padła. Wybrałem Kross'a. Wczoraj jak siedziałem przy obu, to postawił bym bardziej na Krossa. Natomiast dziś w domu po rozpakowaniu i pograniu trochę znów mam mieszane uczucia.

ps. chyba się ich nie pozbędę dopóki nie kupię NORDA Smile

Odpowiedz
12.08.2014, 21:26,
#9
RE: Yamaha MOXF6 czy KORG KROSS61
No cóż człowiek szuka całe życie czasami Smile. Teraz rozgryzaj Krossa a w przyszłości to sam zobaczysz. Przecież zawsze możesz potem sprzedać.
Ceni się to co piszesz o sklepie, dobrze, że się rozwijają. Tak trzymać.
Chyba muszę się też tam wybrać kiedyś.

Pozdrawiam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG WAVEDRUM hammond 0 91 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Korg LP-180 Kligler 4 337 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 297 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,201 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 334 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS