Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejście na software i kilka pytań
20.08.2014, 17:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2014, 17:48 przez owex.)
#1
Przejście na software i kilka pytań
Jako dumny posiadacz Kurzweila pc3k oraz Korga X50 zamierzam iść teraz w software, mam jednak kilka wątpliwości i dylematów, które chciałbym najpierw rozwiać. Tak więc..

1. Laptop- zamierzam zakupić go tylko do muzyki, więc poza sekwencerami i syntezatorami nie będzie na nim praktycznie nic. Celuję w Lenovo S510P z windowsem 7, i5 oraz dyskiem SSD 120gb- wydaje mi się to wybór w zupełności wystarczający, jeśli jednak macie lepsze pomysły na coś (na pewno nie pecet bo będzie wykorzystywany na żywo) do 2 tysięcy to chętnie posłucham.
2. Karta dźwiękowa- nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniej dla mnie. Potrzebuję w zasadzie tylko liniowego wejścia i wyjścia, ewentualnie dodatkowe jedno czy dwa wejścia liniowe lub jakieś mikrofonowe mile widziane, chodzi mi jednak o w miarę dobrą jakość. Karta USB oczywiście. Ważne- będzie to karta na użytek głównie koncertowy, a i tak niedługo pewnie przerzucę się na coś mocniejszego- potrzebuję jednak karty za max 200zł która w miarę jednak płynnie i bez większych zniekształceń ogarnie dźwięk z syntezatora.
3. Soft- Tutaj znowu budżet. Z czasem przejdę na coś mocnego, na początek jednak myślałem o Fl studio. Piszę o tym jednak jednak, bo może macie coś lepszego za 250zł?
4. No i pytanie na koniec- czy mogę wykorzystać laptop jako procesor efektów? To znaczy puszczę np pada z Korga przez jego Individual output, wepnę to do karty dźwiękowej, przepuszczę przez dajmy na to jakiś reverb i chorus z Fl studio i potem wyjściem z karty dźwiękowej sygnał do miksera. Czy takie coś jest wgl możliwe? Czy uda się to bez większych opóźnień?

Dziękuję z góry i pozdrawiam

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
20.08.2014, 22:03,
#2
RE: Przejście na software i kilka pytań
1. Nie znam
2. Jeśli nie będziesz wypuszczał loopów to wyjście stereo wystarczy.
3. Możesz korzystać z darmowych Hostów VST.
4. Można i uda się bez większych opóźnień.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
21.08.2014, 11:41,
#3
RE: Przejście na software i kilka pytań
Wypowiem się tylko co do punktu pierwszego - unikaj lenovo Smile Polecam (jeśli budżet jest ograniczony) jakiego poleasingowego della z serii biznesowej (seria Latitude E), natomiast co do dysku SSD to właściwie w tej chwili jest tylko jeden bardzo opłacalny zakup - Crucial MX100 256GB - 390zł. Później tylko droższe się kupuje, wszystko tańsze jest nieopłacalne (wolniejsze i sporo wyższa cena za 1GB).

Odpowiedz
21.08.2014, 12:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2014, 14:20 przez owex.)
#4
RE: Przejście na software i kilka pytań
Kuzyn powiedział, że dysk SSD będzie najlepszym wyjściem, taki dysk użyty jest zresztą w Kronosie, ale rozejrzę się w takim razie za czymś innym.
Co do karty dźwiękowej- możecie polecić jakąś konkretną? Nie chcę kupić czegoś, co będzie po prostu złe, a w tej cenie prawdopodobieństwo jest raczej duże.
ed// a tak wgl to czemu to Lenovo takie złe? Tongue

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
02.09.2014, 20:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2014, 20:45 przez owex.)
#5
RE: Przejście na software i kilka pytań
Dobra, popytałem ludzi siedzących w laptopach i tego lenovo mi doradzili, zostaje jednak kwestia karty dźwiękowej USB:
Potrzebuję wejścia i wyjścia stereo, gdyby było drugie wejście liniowe lub mikrofonowe a może nawet obydwa to już zupełnie świetnie. Zależy mi na jak najniższym opóźnieniu i zniekształceniu dźwięku, a cena to do 200zł. Wiem, że cudów nie znajdę, więc wymagania też bardzo podstawowe mam- bardziej chodzi mi o jakość i szybkość niż o ilość dodatkowych rzeczy. Dodam, że użytek głównie sceniczny. Posiadam port USB 3.0, więc gdyby była jakaś w tym standardzie to nie ma problemu. Jesteście w stanie pomóc?

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
09.09.2014, 13:13,
#6
RE: Przejście na software i kilka pytań
Przy takim budżecie to bardzo trudno będzie znaleźć cokolwiek, a już cokolwiek sensownego - niemożliwe. Przede wszystkim unikałbym nieznanych marek, bo ważne są porządne sterowniki.

Odpowiedz
09.09.2014, 20:21,
#7
RE: Przejście na software i kilka pytań
Budżet mały, ale wymagania na miarę- wejście i wyjście stereo to wszystko czego żądam.
Spytam więc od drugiej strony- ile muszę zapłacić za tak podstawowy sprzęt, wystarczającej jednak jakości bym mógł pokazać się z nim na scenie?

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
12.09.2014, 07:38,
#8
RE: Przejście na software i kilka pytań
Polecam jakiegoś Macbooka pro min procesor i5 albo i7 do tego włożyć SSD. No chyba że ktoś poda Ci tańszy wariant z Windowsem.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.09.2014, 18:41,
#9
RE: Przejście na software i kilka pytań
Skończyło się na Windowsie z i5 czwartej generacji i dyskiem ssd, mac kusił, ale budżet nie puścił, chociaż i tak wybrałem ponoć bardzo dobrą alternatywę Tongue
Teraz tylko kwestia karty dźwiękowej- budżet podniesiony do jakichś 450zł, mam usb 3.0.
Na oku mam póki co Lexicon Lambda Studio, wygląda fajnie, ale ciężko mi znaleźć jakiekolwiek recenzje. Ktoś może powiedzieć coś więcej?

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
19.09.2014, 15:12,
#10
RE: Przejście na software i kilka pytań
a ja sprawuje ci się win z i5? Bo znajomy próbuje mi sprzedać właśnie takie połączenie

Odpowiedz
19.09.2014, 15:28,
#11
RE: Przejście na software i kilka pytań
Ostatecznie kupiłem Steinberga Ci2+. Co do komputera.. średnio mogę coś powiedzieć, bo jeszcze nie robiłem na nim niczego większego. Póki co zrobiłem tak: na jednym tracku w Cubase dałem nagrywanie audio stereo z klawisza (Kurzweila), przy czym przepuściłem to przez insert effect z programu, a na drugim włączyłem syntezator z Cubase'a i Korg służył mi jako klawiatura sterująca. Nagrywanie tego równocześnie poszło bez problemu, mogę nawet próbkę podesłać tego co wyszło. Dodam też, że syntezator z cubase'a był naprawdę tłusty. Musisz się jednak pobawić w ustawienie latencji, bo na początku była naprawdę słyszalna. Za jakiś czas dam znać jak spisuje się komputer przy większej ilości ścieżek, póki co wszystko jest jak dla mnie wystarczające, ale ja już pisałem, że on będzie głównie potrzebny na żywo, nie w studiu.

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 535 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,054 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Casio CDP-220R na początek Emilia_Matylda 0 423 08.04.2023, 08:40
Ostatni post: Emilia_Matylda
  Pytanie na temat sklepu i Korga LP-380U Gaspard 4 1,739 24.11.2022, 19:43
Ostatni post: Gaspard
  Klawisz na wesela Majki 17 40,072 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS