Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki kupić kalwisz?? Pomocy
25.08.2014, 08:01,
#1
jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Witam wszystkich,
właśnie szykuję się do zmiany instrumentu i potrzebuję Waszej pomocySmile
Myślę bardzo intensywnie o kupnie Moxf, tylko nie jestem do końca przekonany czy spełni moje oczekiwania. Mianowicie potrzebuję klawisz który świetnie sprawdzi się w graniu na żywo ( co do Moxf nie mam nawet wątpliwości) ale również interesuje mnie edycja plików Midi. Wiem ze Moxf ma pełny sekwenser tylko nie wiem do końca jak pliki midi będą brzmiały po obróbce w teście jet umieszczony jeden plik i powiem szczerze że jestem milo zaskoczony tylko nie wiem jak to będzie wyglądać z innymi midami ?
A może jakieś inne propozycje?
Pomożcie
Z góry wielkie dziękiSmile

Odpowiedz
25.08.2014, 11:08,
#2
RE: jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Poza Moxfem do wyboru w podobnej cenie masz tylko Korga Krome i Rolanda Fa-06, więc jak widać dużego pola manewru nie ma. Nie łatwiej będzie obrabiać te pliki na komputerze/tablecie a potem tylko wrzucać do pamięci klawisza i odtwarzać/ewentualnie wprowadzać niewielkie zmiany? Wtedy obróbka midi przestanie być czymś aż tak znaczącym i będziesz mógł kierować się bardziej odpowiadającym ci brzmieniem nie przejmując się pracą z pokładowym sekwencerem.

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
27.08.2014, 10:46,
#3
RE: jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Oczywiście, że obrabianie plików to tylko na komputerze tylko chodzi mi o to jak one będą chodzić ? jak się klawisz będzie zachowywał jak się mu wgra mida. Pytam dlatego, ponieważ miałem swojego czasu Korga m50 i szału ogólnie nie było jeden mid poszedł spoko a 10 kolejnych to strach było w ogóle puszczać. Nie wiem od czego to zależało, może brak doświadczenie w tym temacie.
Owex bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz
30.08.2014, 20:19,
#4
RE: jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Jak obrabianie plików to wyłącznie komp, dobrze też mieć wiele mozliwości na klawiszu, Korg mimo dobrej renomy średnio się sprawdza, poszukał bym po innych markach i porównał; najlepiej dopasować funkcje klawisza do swoich potrzeb Wink

w jakiej cenie chcesz się zmieścić?

Odpowiedz
01.09.2014, 10:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2014, 11:59 przez roberd88.)
#5
RE: jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Chcę przeznaczyć na to ok. 4 tys.

Odpowiedz
02.09.2014, 21:02,
#6
RE: jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Pliki mogły wariować z powodu złych ustawień na poziomie klawisza typu Drum Remap lub zwykłe przypisanie instrumentów do innych ścieżek, niż były oryginalnie dla nich przeznaczone. Dla przykładu na komputerze zrobiłeś sobie fortepian na kanale 1, gitarę na 2 i perkusję na 3, zapisałeś i wgrałeś do Korga, a tam domyślnie na kanale 1 była perkusja, na 2 fortepian, a na 3 jakiś pad- w efekcie wyszła bezsensowna plątanina wszystkiego.
Co do klawisza- pan Hammond w recenzjach chyba najprzychylniej patrzył na Moxfa, więc zaufałbym mu. Roland moim zdaniem byłby lepszy do muzyki elektronicznej (pady, synchronizacja z różnymi programami), a w Krome natomiast boję się jakości wyświetlacza- w M3 było baaardzo dużo problemów po pewnym czasie użytkowania, a sprowadzenie części trwało długo, wymiana była droga i wcale nie gwarantowała wiecznego spokoju.

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
06.09.2014, 20:17,
#7
RE: jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Pomyślałbym na Twoim miejscu, czy warto wrzucać tyle kasy na klawisze, a mówię tak, bo znajomy ma dość ambitny klawisz za połowę tej sumy, a kreowanie w nim dźwięków i brzmienie to magia, dane techniczne musiałbyś skonfrontować sam, zobacz Casio XW-G1 Wink

Odpowiedz
10.09.2014, 11:49,
#8
RE: jaki kupić kalwisz?? Pomocy
Wielkie dzięki za podpowiedziSmile Postawiłem wszystko na jedna kartę i kupiłem uzywanego Moifa XS 6Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na jaki instrument czekacie ? Valtari 46 71,316 24.02.2020, 11:41
Ostatni post: Rychubil
  Kupic stado syntezatorow i dobre piano czy.. Mac na scene ?? Pedrito 27 34,310 01.12.2018, 17:37
Ostatni post: endorfin
Question Jaki statyw i pokrowiec? MarcinM 9 16,657 25.03.2018, 11:19
Ostatni post: Marty11
  Jaki kabel MIDI piotren 11 17,673 11.02.2018, 15:02
Ostatni post: Valtari
  Pomocy Tomasz Pociecha 3 5,670 25.09.2017, 09:34
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS