Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wirtualny fortepian
13.09.2014, 15:26,
#1
Wirtualny fortepian
Witajcie. Chciałbym kupić Synthogy Ivory II - zapewne zapewni mi on lepsze brzmienie niż to pochodzące bezpośrednio z piana cyfrowego.
Jestem początkujący i chciałbym dowiedzieć się od Was czegoś więcej o wirtualnych fortepianach (jak to w ogóle działa) i w co dodatkowo powinienem się zaopatrzyć?

Odpowiedz
14.09.2014, 11:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2014, 11:30 przez Rychubil.)
#2
RE: Wirtualny fortepian
Oj zapewne!
Próbka sampla z Synthogy Ivory II waży około 1200MB. Porównując do najcięższego a zarazem najlepszego sampla Norda (a brzmi naprawdę ładnie i realistycznie), to zaledwie 200MB wiec róznica musi być i jest.
Znajomy posiada stagepiano Nord piano2 oraz Synthogy Ivory II. Twierdzi, że jest spora róznica w dynamice i szczegółach brzmienia ale przede wszystkim w możliwosciach regulacji ustawień efektów typu: odgłosy młoteczków, pedałów i rezonansu strun.
Oparł ten wirtualny fortepian na osprzęcie: Macbook Pro z rozszerzeniem do 16GB RAM (żadnych problemów z zawieszkami czy latencją), karta muzyczna Apogee One i klawiatura sterująca Kawai VPC1, która chyba jest obecnie na rynku muzycznym, najlepszą klawiaturą sterującą dla PIANISTÓW! Podkreślam słowo pianistów, gdyż jest ona dość ciężka i wymagająca ale praca mechanizmu imitującego wymyk jest znakomita.
Pod koniec września będę u niego więc się przekonam osobiście jak to gra i nie omieszkam opisać.
Na domowy odsłuch poleciłbym od siebie monitory 2.1 Roland CM110.

Z wirtualnych fortepianów do wyboru masz jeszcze: Pianoteq5, Alicia Keys i Galaxy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.09.2014, 17:38,
#3
RE: Wirtualny fortepian
Dzięki! Też słyszałem, że VPC1 to bardzo dobra klawiatura, ale nie miałem przyjemności jej sprawdzić.

Odpowiedz
14.09.2014, 19:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2014, 20:30 przez Rychubil.)
#4
RE: Wirtualny fortepian
(14.09.2014, 17:38)pianista napisał(a): ...ale nie miałem przyjemności jej sprawdzić.

Znajdź gdzieś w sklepie stage piano Kawai MP11 - jest ta sama.
P.S. Z wirtualnych fortepianów jeszcze jest Garritan.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
17.09.2014, 19:06,
#5
RE: Wirtualny fortepian
(14.09.2014, 19:07)rychubil napisał(a):
(14.09.2014, 17:38)pianista napisał(a): ...ale nie miałem przyjemności jej sprawdzić.

Znajdź gdzieś w sklepie stage piano Kawai MP11 - jest ta sama.
P.S. Z wirtualnych fortepianów jeszcze jest Garritan.


Nie jest dokładnie taka sama, ale bardzo podobna. Jest zdaje się lepsza ciut. Tutaj porównanie: http://www.youtube.com/watch?v=AqQ4oaOCSXQ

A tu porównanie VPC1 z MP11:
http://www.youtube.com/watch?v=pZhxOmthd9U

Odpowiedz
23.09.2014, 12:16,
#6
RE: Wirtualny fortepian
Czy mógłby mi ktoś pomóc w odgadnięciu co to jest za aerofon zaczynający się od 0:20? Czy to jest po prostu flet sopranowy? Jeśli ktoś zna jakiś inny utwór z takim instrumentem, to proszę podać link Smile



___________
adil

Odpowiedz
29.09.2014, 20:53,
#7
RE: Wirtualny fortepian
(23.09.2014, 12:16)adilmalik napisał(a): co to jest za aerofon zaczynający się od 0:20?



___________
adil

ale o co chodzi??? Confused

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.10.2014, 23:54,
#8
RE: Wirtualny fortepian
Zgodnie z obietnicą, krótko opiszę moje wrażenia z pracy klawiatury sterującej Kawai VPC1 oraz VST „Sythogy Ivory II”.

Przede wszystkim, klawiatura VPC1 ma znakomicie wyczuwalny wymyk. Jest wyraźnie cięższa (wystarczająco) od Nord piano 2 (Fatar TP40). Jej mechanizm pracuje w ten sposób, iż można grać repetycje bez używania pedału sustain, czego dotąd nie mogłem uzyskać w klawiaturze Norda. (po wciśnięciu klawisza, mechanizm uderza w sensor i odskakuje do połowy, co pozwala na repetycję kolejnego dźwięku bez przerwania wybrzmiewania poprzedniego, co powoduje, że kolejne dźwięki nakładają się na siebie jak w akustycznym fortepianie).
Brzmienie przykładowego „Bosendorfera 290” z „Synthogy Ivory II”, to miód na uszy, bogactwo detali brzmienia oraz ogromne możliwości własnych ustawień. Zupełnie inna bajka niż Bosendorfer Norda.
Żeby skromnie powiedzieć - „Ivory II” w stosunku do Nord piano 2, to porządny skok o półkę w górę (nie mówię, że Nord jest do niczego – proszę źle nie zrozumieć!).
Więc jeśli ktoś już ma laptopa Apple’a a chce mieć w domu PRAWDZIWĄ imitację fortepianu, to VPC1 + Ivory II spełni te oczekiwania.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.10.2014, 08:04,
#9
RE: Wirtualny fortepian
No, czyli jednak virtual.
A rychubil powiedz dlaczego Apple’a? To Synthogy Ivory II tylko pod iOS jest?

A drugie pytanie, sorry jeśli głupie, ale w tych virtualach się jeszcze nie zgłębiłem: czy jak się zagra tym Synthology na innym klawiszu, np Kawai MP11 albo MP7 albo i na Nord Piano to coś się traci z tych detali brzmieniowych uzyskiwanych za pomocą VPC1 czy nie?

Odpowiedz
03.10.2014, 09:48,
#10
RE: Wirtualny fortepian
Nie tylko pod Apple'a, jest też pod Windows ale na Macu chodzi bez pudła, dlatego polecam jabłko. Wiadomo jak Windows potrafi być kapryśny.

Nie sądzę żeby była różnica w użyciu MP11 a VPC1, bo to niemal identyczne klawiatury (mechanizm i sensory) ale np. Fatar już nie ma takiego wymyku i precyzji jak Grand Feel Kawaia więc czucie klawiszy na pewno będzie inne, co za tym idzie, precyzja wydobycia dźwięku (nie wiem jak z sensorami). Myślę że, kwestia różnic może też być w konstrukcji i ilości sensorów klawiatury, co na pewno poskutkuje w gradacji dynamiki itp. Nie wiem jednak jak Ivory chodzi na Nordzie - nie podłączałem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.10.2014, 19:06,
#11
RE: Wirtualny fortepian
Dzięki za wyjaśnienie.
Fajnie, że możesz wypróbować takie sprzęty. Ja tyle co w sklepie czasami się dorwę, ale to tylko hardware, jak na razie nie spotkałem się by w jakimś sklepie można było ograć jakiegoś virtuala.

Pozdrawiam

Odpowiedz
03.10.2014, 21:56,
#12
RE: Wirtualny fortepian
Ja ogrywałem u znajomego, który ma w zestawie: Nord piano 2, VPC1 i Ivory II.
W sklepie w Londynie raz był Ivory II ale mieli problem z podłączeniem i nie odsłuchałem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Największy fortepian na świecie garit 4 6,173 24.04.2018, 18:56
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS