Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
16.11.2014, 01:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2014, 01:14 przez Azzorek.)
#1
Big Grin  Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Witajcie,

Pytanie jak w temacie. Od dwóch tygodni w wolnej chwili przeglądam net w poszukiwaniu mojego typu. Wybrałem te trzy co w temacie. Boss DR-800 oczywiście używany, lub Alesis bądź Akai nowy.

Automatu perkusyjnego potrzebuję, aby na szybko zmontować sobie podkładzik do gry Live w domu. Nie chcę za każdym razem włączać DAWa i dziubać w PianoRoll. Interesują mnie zestawy perkusyjne głównie do muzyki elektronicznej w stylu oldschool, ale do innych styli też coś powinno być, bo nie wiem na co mnie najdzie w danej chwili Smile .

Poczytałem, że Alesis i Akai są teraz w "jednych łapach", czyli u Numark'a.
Są też podobne w budowie jeśli chodzi o elektronikę i wyjścia z tyłu obudowy. Mają taką samą polifonię - 32 głosy, oraz te same, duże wyświetlacze LCD. Inne mają natomiast zestawy perkusyjne na pokładzie i filozofię obsługi. Akai XR20 bardziej dla hiphopu i R'n'B.

Jeśli chodzi o BOSS DR-880 to ilościowo ma podobną liczbę instrumentów perkusyjnych, inna jest obsługa, no i jakość wykonania pewnie lepsza - jak to u Rolanda. Też mnie kusi, posłuchałem próbek na YT - całkiem dobre.

Rozważam też używany Akai MPC 500, tylko używany automat perkusyjny (zwłaszcza bez ważnej już gwarancji) to spore ryzyko w zakupie. Mimo wszystko wolałbym nowy sprzęt.

Osobiście najbardziej skłaniam się w stronę Alesis SR18. Może jednak odwiedziecie mnie od tego wyboru ? Smile


Pozdrawiam i czekam na jakieś typy lub chociaż dyskusję.

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
17.11.2014, 09:47,
#2
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
A czy zainteresowałeś się pakietem Addictive Drums ? Tam jest wiele gotowców. Zdecydowanie lepsze brzmienie będzie z niego niż z automatu.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
17.11.2014, 16:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2014, 16:21 przez Azzorek.)
#3
Thumbs Up  RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Hej Paweł,

Właśnie w tym jest utrudnienie, że ja nie chcę VSTi. Ja mam zestawy perkusyjne chociażby w Korg Legacy Collection, które do elektroniki w zupełności wystarczą. Zresztą korzystam z nich w różnych projektach, np. aktualnie w takim:

Azz_Pi

Jest tu dużo instrumentów KORGa, np. ten lead jest z R3 Smile . Nie ma tu żadnych loopów, wszystko grane z ręki i kwantyzowane.



Wracając do automatów perkusyjnych, tutaj chodzi o sytuację, kiedy dostaję "kociej mordy" i muszę pograć (nagły atak Tongue ). Potrzebuję wtedy jakiś prosty w obsłudze automat perkusyjny, aby ubarwić zabawę. Jak coś fajnego z tego wyjdzie, to siadam do DAWa i tam już robię na poważnie. Kiedyś, dawno temu jak miałem keyboard, to tam nie było problemu. Z syntezatorami jest trochę inaczej. Oczywiście mogę zrobić też jakiś beat na Kurzweilu, w końcu w Kore64 są nowe zestawy perkusyjne. Tutaj wychodzi z kolei lenistwo, bo to tak prosto się nie zrobi, poza tym nie zawsze jestem w domu. Taki automat perkusyjny jest mały i można go zabrać ze sobą np. w delegację Smile .


W sumie się zastanawiałem czy nawet nie kupić połowę tańszego nowego Alesis SR16. Tyle, że on ma tam mało perkusji do elektroniki i połowę mniej na presety użytkownika. Tu jest przewaga SR18.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
18.11.2014, 08:33,
#4
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
SR 16 ma już ze 100 lat :-) I takie też brzmienia, chociaż kilka tam fajnych jest.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
18.11.2014, 11:02,
#5
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
No Sr16 do młodziaków nie należy, ale to chyba najdłużej produkowany Romplayer w historii Smile . Co prawda perkusyjny, ale romplayer.

Decyzja w sumie zapadła. Czekam na kuriera z Alesis SR18. Kupiłem w Rock'n'Roll Smile.

W wątku o Waldorfie Rockecie, trochę cisza, ale tu też już podjąłem decyzję i czekam na kuriera z "Rakietą" Smile . Słuchałeś tam mojego roboczego kawałka do którego dałem linka?

Ostatnia rzecz to mała przebudowa pokoju, aby zrobić w miarę ergonomiczny kącik do tworzenia muzy.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
03.07.2015, 17:02,
#6
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Przeniosłem temat z innego wątku, a że tam już zaczęliśmy temat automatów perkusyjnych ( w których temacie jestem właśnie totalnie zielony), to zastanawiam się czy w ogóle jest sens iść w tym kierunku.
Moja zabawa w muzykę opiera się głównie o pracę z DAW (ableton live), więc dobrych wirtualnych maszyn perkusyjnych jest sporo plus brzmienia bębenków z PC3 i Kore64.
Czy nie wystarczy mi kontroler np Arturia BeatStep ?
Jak zwykle liczę na cenne wskazówki doświadczonych osób.

Pozdrawiam
t

PC3x+Kore64, Blofeld, Streichfett, X-board25, NanoKontrol2, Motu Ultralite MK3, NI Maschine MK1, DT770PRO
Odpowiedz
06.07.2015, 10:16,
#7
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Wiesz,

Maszyny perkusyjne są teraz używane raczej przez ludzi grających "na żywo". Jeśli komponujesz muzę na komputerze to spokojnie możesz używać beatów z kompa, jest tego masa. Ja potrzebowałem czegoś mobilnego dla akompaniamentu poza domem. Poza tym ten Alesis ma na prawdę dobrej jakości podkłady, ich dynamika jest super. DO tego oferuje podkład basowy, który fabrycznie jest ustawiony w konkretnej tonacji. Oczywiście można zmienić tonację lub (jeszcze lepiej) ugrać coś swojego. Poza tym jest jeszcze jedna rzecz, która kręci mnie podobnie jak zabawa gałami w syntezatorze - pady perkusyjne Smile . Dodatkowo trenuje rytmikę i rozwija muzycznie.

Oczywiście możesz kupić sterownik z Padami na USB, kwestia podejścia. Ja cię jednak namawiam na sprzęt, czyli drum machine Smile . Obcowanie z prawdziwym sprzętem potrafi też natchnąć, co jest bardzo ważne przy tworzeniu muzy.

Wybór należy do ciebie.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
06.07.2015, 12:11,
#8
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Więc chyba pozostanę jednak w tym temacie przy komputerze plus ew. ta Arturia BeatStep.
Ale też się waham, bo przez jakiś czas miałem launchpada i w końcu go sprzedawałem - jakoś go nie "czułem" i zajmował głównie miejsce na biurku (i ładnie się świecił :-) ).
Może ktoś z forum ma jakieś sugestie odnośnie tej arturii lub podobnych kontrolerów?

Pozdrawiam

PC3x+Kore64, Blofeld, Streichfett, X-board25, NanoKontrol2, Motu Ultralite MK3, NI Maschine MK1, DT770PRO
Odpowiedz
07.07.2015, 12:26,
#9
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Ja z kolei polecam Maschine. To jest urządzenie do wszystkiego, które chyba zadowoli każdego, kto nie chce się odseparować od komputera. Mnie przede wszystkim urzekło padami, które są niesamowicie czułe i dzięki temu można na prawdę ciekawą perkusję sobie wystukać. Masz sporo ciekawych kitów niemal do wszystkich gatunków muzycznych, a jeśli Ci nie wystarczy to zawsze coś można zsamplować i nadać mu charakter sp1200 Wink

Odpowiedz
07.07.2015, 17:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2015, 17:00 przez zygmunt.)
#10
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Bardzo fajne, ale poza pułapem cenowym :-). Muzyka to w moim wypadku to tylko hobby i zabawa, więc myślę o czymś tańszym, ale naprawdę bardzo dziękuję za polecenie Machine. Aż boję się wgryźć w temat, bo pewnie zaraz się okaże, że jest mi niezbędny ;-)

PC3x+Kore64, Blofeld, Streichfett, X-board25, NanoKontrol2, Motu Ultralite MK3, NI Maschine MK1, DT770PRO
Odpowiedz
04.08.2015, 13:33,
#11
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
No i tak się dziwnie złożyło, że rykoszetem temat Maschine do mnie powrócił. Czytałem i przeglądałem, co się da na temat tego beatstep'a od arturii i ciągle gdzieś w kontekście padało magiczne słówko: Maschine :-).
No więc pytania (pewnie głównie do Maćka):
MK2 jest poza moim pułapem cenowym, ale takie mikro MK1, lub pełne MK1 (bez softu) jest do zdobycia na rynku wtórnym w rozsądnych granicach cenowych.
Więc, czy jest sens pakować się w mikro jedynkę lub pełną jedynkę, ale bez softu i sampli ???
Póki co, beatstep wydaje mi się wywaleniem kasy w błoto na dłuższa metę.
A może się mylę ?????
Liczę na bezcenne porady ....

PC3x+Kore64, Blofeld, Streichfett, X-board25, NanoKontrol2, Motu Ultralite MK3, NI Maschine MK1, DT770PRO
Odpowiedz
07.12.2022, 22:37,
#12
RE: Który automat perkusyjny: Alesis SR18, Akai XR20 i BOSS DR-880?
Ja mam Bossa DR660 potężna maszyna, oraz Rolanda TR6S na której idzie tworzyć cuda, chyba że Roland TR8S ale jego cena jest dwa razy wyższa.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Akai MINIAK Vanderson 10 19,065 25.04.2023, 14:45
Ostatni post: Grzegorz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS