Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPPR!Zewknętrzna kontrola.
12.11.2014, 15:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2014, 17:06 przez radotop.)
#1
RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Czy można w Kronosie ustawić wyzwalanie RPPR na innym kanale w ten sposöb żeby można było grać po całej klawiaturze, a RPPR wyzwalać z zewnętrznego kontrolera.
Czyli przypisać konkretne dźwięki do wyzwolenia RPPR, ale na konkretnym kanale, a nie globalnie.

Odpowiedz
13.11.2014, 09:38,
#2
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Macie Panowie jakieś propozycje?

Odpowiedz
14.11.2014, 16:57,
#3
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Remi ci pomoże Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
14.11.2014, 20:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2014, 20:05 przez soundsofplanet.)
#4
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
radotop - już dostał ode mnie odpowiedź - ale może i kolega Remi coś doda Smile

Odpowiedz
15.11.2014, 14:15,
#5
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Dzięki SOP jeszcze raz za podpowiedź.
Teraz mam problem z wyzwoleniem z zewnętrznego sequencera (w logicu).
Uruchamia paterny tylko w momencie, gdy na Kronosie ustawię konkretny kanał, do którego przyporządkowałem RPPR.
Jeśli przejdę w Kronosie na inny kanał to z paternu nici.

Odpowiedz
15.11.2014, 20:50,
#6
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Sprawdź jak będzie się zachowywał program z włączoną lub wyłączoną funkcją MIDI Thru Active, oraz włączonym i wyłączonym Local control w Golbalu (zakładka MIDI) Kronosa.
pozdro
SoP

Odpowiedz
16.11.2014, 15:05,
#7
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Z zaznaczonym SysEx Midi thru function i ustawieniem GM Device, i wyciśniętym Local control nic nie zmienia.

Odpowiedz
18.11.2014, 17:20,
#8
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Trochę trudno coś doradzić – bo nie wiem jak wygląda Twoja sesja w Logicu – ale powinieneś mieć jeden Track midi z nutą i kanałem który wyzwala RPPR na przykład (ch 16 i nuta C7) i inne tracki dla innych kanałów. To jest propozycja kiedy program ma wyzwalać RPPR. Kronos powinien dostawać cały czas sygnał do odtwarzania RPPR a inne kanały masz dla swojej aranżacji

pozdro
SoP

Odpowiedz
19.11.2014, 15:30,
#9
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Dokładnie mam jeden track External Midi.Kanał taki jak w Kronosie wyzwala RPPR. Nagrywam wszystko, więc sygnal idzie.
Gorzej bo podłączyłem do niego klawisz zewnętrzny i jest tak samo.Czyli uruchamia tylko w momencie gdy mam ustawiony w Kronosie w SEQ kanał przyporządkowany RPPR.

Odpowiedz
19.11.2014, 17:37,
#10
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Jak będę miał trochę czasu na weekend – to spróbuję coś podziałać w temacie.

Odpowiedz
19.11.2014, 21:09,
#11
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Będę wdzięczny za pomoc.

Odpowiedz
20.11.2014, 20:42,
#12
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Witaj
Podłączyłem mojego iPada – aby spróbować jak zachowa się RPPR kiedy będę wyzwalał przebieg w Kronosie przez iPada.
1. iPad ustawiony na ch16 – i track RPPR ustawiany na ch16 – kiedy Kronos jest ustawiony na ch 16 w seq mogę włączyć przebieg RPPR z iPada.
2. Kiedy Kronosa przełączę na inny kanał przestaje działać iPad jako ”wyzwalacz” RPPR .
3. Ponownie wracam do ustawień z pkt 1 – i trzymam stale klawisz włączający RPPR na iPadzie i i przełączam się na inny kanał w Kronosie – RPPR działa. Teraz mogę „puścić” klawisz iPada i grać na innym kanale w seq Kronosie.
Z tego wynika, że musisz zastosować pkt. 3 aby grał RPPR i działać na innym kanale w Kronosie.

pozdro
SoP

Odpowiedz
21.11.2014, 15:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2014, 15:14 przez radotop.)
#13
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Próbowałem też Twojej metody SoP i nic.

Odpowiedz
23.11.2014, 15:14,
#14
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
SoP, a nie jest tak czasem, że Twój iPadzik automatycznie przełącza się na kanał, który przestawisz w kronosie.
Sequencer Kronosa zachowuje się moim zdaniem tak, że odbiera komunikaty tylko z tego kanału na który jest przełączony.
Mogę ustawić sobie Rppr np. na 16 i przełączyć się na inny kanał, żeby grać jakąś barwą i jednocześnie wyzwalać Rppr, ale zewnętrzny kontroler (w moim przypadku External track Logica) musi być
na takim samym kanale jaki mam ustawiony w Kronosie.
Trochę to dziwne, albo ja coś kombinuję nie tak.

Odpowiedz
23.11.2014, 19:15,
#15
Wink  RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Radotop – proszę nie nabijaj się z iPadzika – bo to może być także poważny instrument Tongue
Przykład-- mój film - iPadzik (z aplikacją Gadget) + Kronos – obejrzyj i posłuchaj – całość dźwięku pochodzi z iPada.

Link: http://youtu.be/dYa74ZucsLg

Po drugie – iPad samoczynnie nie zmienia sobie kanału – ponieważ podłączony był jako nadajnik (midi out), bez podłączenia (midi in)

Po trzecie – identycznie ja iPad zachowuje się Kronos po podłączeniu klawiatury sterującej Korg kontrol49.

Po czwarte – możesz mi powiedzieć jaki jest konkretnie cel użycia RPPR – w podłączeniu z programem Logic ?

Pozdrawiam
Sop

Odpowiedz
24.11.2014, 10:11,
#16
RE: RPPR!Zewknętrzna kontrola.
Widziałem filmik super sprawa.Sam też posiadam iPada, więc na pewno skorzystam z filmików.
Jeśli chodzi o Rppr, sprawdzam ogólnie jak można go wykorzystać, ale już widzę że nie do końca sprawdzi się jako ścieżka perkusyjna.
I nie chodzi tu o wyzwalanie, które jeszcze nie jest ogarnięte przeze mnie, tylko o późniejszą synchronizację.
Z tego co się zorientowałem nie ma możliwości uruchomienia następnego patternu tak, żeby wyzwolić go wcześniej, a jego uruchomienie nastąpiło z początkiem nowego taktu.
Za to Karma sobie z tą kwestią poradzi super.
Dlaczego z Logic. Po prostu niekiedy nie mam dostępu do klawiatury zewnętrznej, więc używam DAW.
Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS