Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam wszystkich,
20.11.2014, 10:17,
#1
Smile  Witam wszystkich,
mam tyle pytań, że....
Ale od początku.
Nie jestem pianistą , ale instrumenty klawiszowe towarzyszą mi przez cale życie. Zaczynałem od małego Casio (jeszcze za PRL-u) przywiezionego z Niemiec. Dalej było kasjo juz z pełnowymiarową klawiaturą , dynamiczną , o ile dobrze pamiętam to było cos w stylu : CTK-800...
Grałem sobue na tym kilka lat, potem zapragnąłem zmiany i była Yamaha psr-s700. To było juz coś.
Dodam że moje wykształcenie muzyczne obejmowało klasę skrzypiec (niestety nie miałem piano jako drugiego instrumentu) przez 4 lata. Potem jak to niesforny nastolatek znalazłem inne radości życia.... To był błąd ! ale cóż.
Teraz próbuję muzykować sobie w domku sam dla siebie ale na klawiszach.
I teraz najważniejsze: właśnie od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Yamaha MOXF6. Długo się zastanawiałem czy syntezator to dobry pomysł. Nie ma przecież głośników co dla amatora na domowe przyjemności to ważne. Ale nie ma też "gotowców" w postaci aranżacji, które zwalniaja z myślenia ale i szybko sie nudzą. Na PSR-s700 pograłem ok 4 lat i miałem dośc powtarzających się form rytmicznych...
Ale teraz mam nowy sprzęt od tygodnia i troche sie zmartwiłem. Czy aby nie przeszarżowalem.
Przeczytałem uważnie całą instrukcję dwukrotnie. Wykonywalem wszystkie czynności tam opisane, ale myślę ze jest wiele rzeczy , na które sam nigdy nie wpadnę. Nie mam bowiem doświadczenia z syntezatorem.
I teraz moje pytanie:
czy chcąc stworzyć nowy aranż muszę całą sekcje rytmiczna stworzyć od podstaw? czy może istnieje możliwość skopiowania tworzac patterny (A, B.C....) gotowych sekcji perkusyjnych z zasobów instrumentu.
Chodzi mi o to , że chciałbym uzyskać (tak jak widzę w arpegio) np. w sekcji A jakiś wstęp, w sekcji B rozwinęcie, D przejście rytmiczne, znów to co w B i np. w sekcji C- zakończenie.
Konstruowanie sekcji perkusyjnej jest dla mnie mega trudne.
Dodam że chcę sobie pograć dla siebie, ale wykorzystywanie gotowych performansów nie daje mi tej frajdy. Zawsze coś mi nie pasuje....NIe mogę grac w typowym porządku tj. wstęp, wątek głowny, przejście , wątek głowny i zakończenie.
Wierzę że ten instrument daje takie mozliwości, tylko nie potrafię ich wydobyć.
Proszę pomóżcie ... :-)

Pozdrawiam
Biker_ek

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Witam Damian_Yamaha 1 222 17.02.2024, 13:29
Ostatni post: Valtari
  Witam Marcin125 2 430 13.01.2024, 19:49
Ostatni post: Marcin125
Wink Witam serdecznie Evcia80 2 635 12.11.2023, 17:14
Ostatni post: szamaniec
  Witam greduch 1 628 08.09.2023, 19:25
Ostatni post: bestspec
  Witam! jaroslaw wozniewski 1 653 28.08.2023, 22:44
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS