Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross - layer, split, favourites switch
12.12.2014, 20:23,
#1
Kross - layer, split, favourites switch
Witam. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem instrumentu KORG KROSS 88 BK. Wszystko w nim śmiga ładnie pięknie lecz nie potrafię sobie poradzić z kilkoma ważnymi kwestiami, otóż: w specyfikacji było napisane, że ten instrument może nałożyć jednocześnie max 16 warstw lub podzielić klawiaturę na 16 stref, kiedy ja potrafię tylko 2. W layerowaniu nie chodzi mi tutaj o Drum Track bo go w ogóle nie używam, tylko o to bym mógł grać na klawiaturze np 16 barwami jednocześnie. Do tego nie wiem jak np podzielić klawiaturę na 4 strefy po 4 warstwy w każdej. Czy w ogóle jest taka opcja? Druga sprawa to switchowanie pedałem (PS-3) ulubionych brzmień po kolei. Wiem, że się da bo widziałem faceta na YT, który zmieniał tak barwy w Krossie. Prosiłbym kogoś o dokładne wytłumaczenie krok po kroku jak dokonać powyższych ewolucji. Nawet za najmniejsze wytłumaczenie będę bardzo wdzięczny. Z góry dzięki Smile

Odpowiedz
14.12.2014, 00:27,
#2
RE: Kross - layer, split, favourites switch
Tryb Combi da Ci możliwość łączenia stref.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
14.12.2014, 20:10,
#3
RE: Kross - layer, split, favourites switch
Próbowałem się posłużyć Kross Parameter Guide ale nadal nie potrafię połączyć więcej niż 2 brzmienia. Jest jedno menu w trybie Combi, w którym widzę wszystkie 16 ścieżek i niby każdą ścieżkę z osobna mogę edytować ale jej nie słyszę. Załóżmy: zaczynam od trybu Prog, wybieram Piano. Tworzę Layer i jako drugą warstwę biorę Stringsy. Gdy zapisuję kombinację to jest ona automatycznie zapisywana w Combi. Edytując ową kombinację widzę w ścieżkach 1-16, że dwie pierwsze to Piano i Stringsy. Edytuję trzecią ścieżkę i uaktywniam ją ale jej nie słyszę. To samo z kolejnymi warstwami. Jak zrobić, bym mógł dodać kolejną warstwę?

Odpowiedz
16.12.2014, 20:55,
#4
RE: Kross - layer, split, favourites switch
http://i.korg.com/uploads/Support/USA_KR...281%29.pdf
przewertuj instrukcje od 41 strony.
Nie zaczynaj od program tylko od razu w Combi. Bo każdy Layer czy split przeniesie cie do combi, ale zrobi Ci dwie strefy.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
17.12.2014, 20:50,
#5
RE: Kross - layer, split, favourites switch
Już znalazłem, dzięki wielkie Big Grin Big Grin Big Grin

Odpowiedz
10.08.2018, 10:53,
#6
RE: Kross - layer, split, favourites switch
mam prośbe, prosze o rade chodzi mi o łatwość w w obsłudze, mianowicie chce kupić ktoryś z tych dwóch syntezatorów Korg Kross (jedynka) a Roland Juno DS, przedewszystkim chce wybrać ten który będzie mniej skomplikowany a zwłaszcza przy korzystaniu z sekwencera i tworzeniu muzyki,tak więc który?

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg Kross 1 czy Kross 2 Radi 0 2,749 11.08.2018, 13:43
Ostatni post: Radi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS