Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
05.03.2015, 23:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2015, 19:59 przez poczatkujaca85.)
#1
Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Córka od przyszłego września pójdzie do szkoły muzycznej (teraz chodzi do zerówki przy szkole muzycznej)...
jest mała i dość ciężko dobrać dla niej instrument... ale pani z zerówki stwierdziła ostatnio, że najchętniej by ją widziała na pianinie...
OK- pani ją widzi, córka chce grać na pianinie
- tylko to dość duży i ciężki instrument a my mieszkamy same w małej kawalerce ;-)
córka może ćwiczyć w szkole muzycznej po lekcjach... ale w domu też wypada - dlatego chcemy kupić jakieś sensowne pianino cyfrowe - w miarę lekkie, klawiatura i brzmienie jak najbardziej zbliżone do pianina akustycznego, oraz ważne - z wyjściem dźwięku na słuchawki (aby nie przeszkadzać sąsiadom :-))

Możecie coś doradzić?

ps budżetu jeszcze nie podam- ale im mniej tym lepiej - przy czym, jeśli stosunek jakość/cena przy produkcie za 4k będzie bdb, to lepiej niż jak ten stosunek wychodzi na dst przy produkcie za 2k.

zastanawiam się nad:
http://allegro.pl/kawai-es100-bk-pianino...05393.html
a
http://allegro.pl/korg-lp180-bk-pianino-...40458.html
w tym drugim przekonuje mnie to ze od razu mam statyw z trzema pedałami... w tym pierwszym nie wiem jak to wygląda - chociażby kwestia pedałów...
chciałabym, żeby pianinko jak najbardziej przypominało analogowe - coreczka bedzie w szkole muzycznej grac na analogowym

Odpowiedz
12.03.2015, 09:46,
#2
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Roland F20 jest równie fajne, jednak nie ma 3 pedałów.
Kawai ES bardzo fajnie brzmi.
Wspomniany Korg również prezentuje dobry poziom.
Ciężko będzie od tak podjąć decyzję. Najlepiej wybrać się do sklepu. Generalnie te budżetowe modele są w każdym dobrym sklepie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.04.2015, 10:32,
#3
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Też jestem tego zdania, że najlepiej odwiedzić jakiś dobry sklep muzyczny typu Riff, który teraz tak na szybko przychodzi mi do głowy czy jakiegoś innego sklepu muzycznego a na pewno Ci dobrze doradzą. Mój brat akurat kupił Casio dla swojej córki tak na start. Fajne jest to, że jak pojedziesz osobiście to sprzedawca pokazuje ci różne modele, więc możesz każdego klawisza dotknąć. Nas jakoś najbardziej zachwycił model Casio dla małej. Adekwatna cena do jakości, fajne brzmienie i możliwość podłączenia słuchawek Smile A do tego są podświetlane klawisze co bardzo ułatwia dzieciom naukę gry! Natalia puki co jest zachwycona pianinem i wolne chwile chętnie spędza ze swoim nowym kumplem Smile Też ci polecam osobiście jechać z dzieckiem i podotykać i posłuchać brzmienia różnych modeli.

Odpowiedz
28.04.2015, 08:05,
#4
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
początkująca85, dopóki nie podasz budżetu jaki zamierzasz przeznaczyć na zakup instrumentu dopóty dyskusja dalsza jest bezprzedmiotowa. Bo jest zbyt duża przepaść pomiędzy instrumentem do 2 tys. a instrumentem za 4 czy więcej. Jak się określisz to na pewno coś odpowiedniego dla Twojej córeczki dobierzemy.

Odpowiedz
29.04.2015, 10:13,
#5
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
A może jednak skusisz się na używane akustyczne np legnica lub calisia?? mnie nauczyciele w szkole muzycznej, a także panowie stroiciele fortepianów zawsze powtarzali, że elektroniczne pianina to dziadostwo, nie ważne czy kosztuje 2 tys czy 10tys- nigdy nie oddadzą odczucia gry na "żywym". Naukę zawsze należy zacząć zawsze od isntr akustycznego a później jak nabierze techniki to jak najbardziej jakiś elektroniczny klawisz. Każdy nauczyciel muzyki potwierdzi moją opinie ;-)

Odpowiedz
29.04.2015, 11:56,
#6
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
(29.04.2015, 10:13)Ralph1983 napisał(a): A może jednak skusisz się na używane akustyczne np legnica lub calisia?? mnie nauczyciele w szkole muzycznej, a także panowie stroiciele fortepianów zawsze powtarzali, że elektroniczne pianina to dziadostwo, nie ważne czy kosztuje 2 tys czy 10tys- nigdy nie oddadzą odczucia gry na "żywym". Naukę zawsze należy zacząć zawsze od isntr akustycznego a później jak nabierze techniki to jak najbardziej jakiś elektroniczny klawisz. Każdy nauczyciel muzyki potwierdzi moją opinie ;-)

Nie uczę ale w pełni podpisuję się pod tą opinią!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.04.2015, 19:11,
#7
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Juz odpowiadam. Mój brat kupił swojej córce casio LK-120. Bardzo fajne klawisze swoją drogą. Sama nawet się trochę przez to wkręciłam w granie. poczatkujaca85 tak patrzyła na twoje propzycje i chyba na twoim miejscu z tych dwóch zdecydowała bym się mimo wszystko na KAWAI ES100.

Odpowiedz
13.05.2015, 18:17,
#8
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Jeśli córka ma chodzić do szkoły muzycznej, jak najbardziej - tylko i wyłącznie używane pianino akustyczne!
Przyzwoita klawiatura cyfrówek wymaga większego wkładu finansowego - min. 6 tysięcy, a i tak pianina elektroniczne nie dają możliwości wyrażenia niuansów muzycznych, tak istotnych podczas nauki gry muzyki klasycznej. I co najważniejsze - kwestia wydobycia ładnego dźwięku z instrumentu, co wg mnie jest nieosiągalne na cyfrówce.
Córka będzie się męczyć i będzie miała trudności podczas gry na prawdziwym instrumencie - pianinie akustycznym czy fortepianie w szkole muzycznej.
Pozostawiam bez komentarza i cytuję historię z innego forum (co nie oznacza, że jestem zwolenniczką pianin rosyjskich) Smile

„Kupiliśmy synowi drogie cyfrowe pianino „Korg” na raty. Dwa lata trwała spłata, myśleliśmy, że chwyciliśmy los za ogon, jesteśmy najmądrzejsi, nie musimy płacić za strojenie, mamy w domu „czystą” Japonię i w ogóle etalon instrumentu. Oczywiście, kiedy wykładasz taką kwotę, oczekujesz wymiernej satysfakcji. Na szczęście, po czterech latach nauki syn czyni znaczne postępy w muzyce dzięki wspaniałemu pedagogowi i naszemu udziałowi w jego zajęciach. I raptem półtora roku temu profesorka, widząc sukcesy syna, napomknęła, że „wreszcie trzeba zamienić pianino cyfrowe na prawdziwe”! Gdyż cyfrowe – to wcale nie prawdziwy instrument muzyczny, a zaledwie jego surogat. Byliśmy w szoku… Mówi się trudno, trzeba odkładać pieniądze na jakieś solidne akustyczne pianino, niemieckie lub czeskie. I raptem tydzień temu nasz „Korg” się spalił. Pieniędzy odłożyć nie zdążyliśmy. Ćwiczyć na czymś trzeba – zbliżają się egzaminy. Dzwonimy do stroiciela fortepianów i pytamy: czy pan naprawia również pianina elektroniczne? A on nas pyta, jak długo będziemy jeszcze znęcać się nad synem! „Kupcie mu prawdziwy instrument!” Mówię mu, że nie mamy na niego pieniędzy, a on – „rozumu pan nie ma, a nie pieniędzy!” Dał nam namiary na pierwsze lepsze „Nocturno”, które kupiliśmy za 200 zł [w oryginale – 2000 rubli], za 200 załatwiliśmy transport, za kolejne 200 – strojenie. Słuchajcie Państwo, dopiero dzisiaj się dowiedziałem, jaki to odlot – prawdziwe, żywe pianino!!! Długo mógłbym opisywać wszystkie odczucia, te wszystkie odcienie brzmienia, wibracje dźwięku, estetykę wyglądu. Przepraszam za porównanie, ale to tak samo jak gdyby przez całe życie współżyć z gumową „kobietą” i raptem poznać kobietę prawdziwą!”

Odpowiedz
13.05.2015, 18:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2015, 19:09 przez Rychubil.)
#9
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
O tak! Nareszcie ktoś to wyraził jak należy. To wszystko prawda niestety. Nauka klasycznej gry na cyfrówce to kastracja umiejętności i odczuwania. Wszystkim się wydaje że jak coś imituje brzmienie prawdziwego instrumentu to już jest lepsze od oryginału. No ale takie mamy teraz czasy.
Pianino akustyczne - tylko !!!
Moje porównanie: "McDonald's albo kuchnia domowa - co lepsze?"

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.05.2015, 20:28,
#10
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Nie każdego stać na pianino akustyczne, a i nie każdy może sobie pozwolić na nie. Chodzi mi tutaj o dźwięk, do cyfrówki możesz podłączyć słuchawki i grać po nocy, do akustyka nie podłączysz. Poza tym jak początkujące dziecko dopiero szlifuje swoje umiejętności to lepiej zacząć od mniej zaawansowanego pianina, bo jeśli będzie się szybko uczyło to zaraz można wymienić pianino na lepsze, bo dziecko będzie potrzebowało bardziej zaawansowanych funkcji. Niektóre pianina mają sporo funkcji edukacyjnych to też się przydaje na początku przygody z instrumentem. Nigdy nie ma się pewności, czy dziecko będzie zaciekawione instrumentem, więc po co w domu bezużyteczny mebel. Cyfrówkę łatwiej potem nawet sprzedać, jak dziecko przestanie grać. Jasne, cyfrówka nigdy nie zastąpi klasycznego pianina, ale nie sądzę aby była aż tak okropna w szczególności dla dzieci.

Odpowiedz
30.05.2015, 12:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2015, 12:44 przez Rychubil.)
#11
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
(29.05.2015, 20:28)czarka napisał(a): Nie każdego stać na pianino akustyczne, a i nie każdy może sobie pozwolić na nie. Chodzi mi tutaj o dźwięk, do cyfrówki możesz podłączyć słuchawki i grać po nocy, do akustyka nie podłączysz.
poczatkuajaca85 jak na razie jeszcze nie określiła precyzyjnie budżetu przeznaczonego na instrument ale jeśli byłby to nawet kompromis pomiędzy dwoma a czterema tysiącami, to spokojnie może kupić używanego akustyka, przewieźć go i nastroić. Co prawda wspomina o komforcie grania na słuchawkach i nie przeszkadzania sąsiadom ale czy siedmioletnie dzieci grają na instrumentach po nocach? No chyba, że porą wieczorową a sąsiedzi nie będą z tego zbyt zadowoleni, to rozumiem ale wcześniej zapytałbym sąsiadów, bo może nie będzie żadnego problemu.
(29.05.2015, 20:28)czarka napisał(a): Poza tym jak początkujące dziecko dopiero szlifuje swoje umiejętności to lepiej zacząć od mniej zaawansowanego pianina, bo jeśli będzie się szybko uczyło to zaraz można wymienić pianino na lepsze,
Jak dziecko dopiero stawia pierwsze kroki, to jest bardzo ważne jak i na czym to robi a po za tym, nie ma mniej zaawansowanego pianina jak akustyczne. Jeśli chodzi, co jest lepsze do prawidłowego rozwoju słuchu i ręki dziecka, to nie ma lepszej cyfrówki od akustyka ale to chyba oczywiste.
(29.05.2015, 20:28)czarka napisał(a): Niektóre pianina mają sporo funkcji edukacyjnych to też się przydaje na początku przygody z instrumentem.
Funkcję edukacyjną będzie pełnić szkoła muzyczna przez zadawane ćwiczenia i utwory. Takie funkcje są przydatne, jeśli ktoś się uczy sam.
(29.05.2015, 20:28)czarka napisał(a): Jasne, cyfrówka nigdy nie zastąpi klasycznego pianina, ale nie sądzę aby była aż tak okropna w szczególności dla dzieci.
Różnica może być okropna i zniechęcająca, proszę mi wierzyć - w szczególności dla dziecka, które będzie grało w szkole na pianinie a może i nawet fortepianie akustycznym.
poczatkujaca85 - niech dziecko samo pogra na rożnych instrumentach (akustycznych, cyfrowych), czy to w sklepie, czy u kogoś i wtedy można zobaczyć, co dziecku sprawia większą frajdę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.06.2015, 07:24,
#12
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
w 100% podpisuję się obydwiema rękami pod tym co napisał kolega rychubil, pozostali (oprócz: hammonda, minora i ralpha1983) zwyczajnie bredzą, ale zapewne mają w tym swój ukryty cel Tongue.

Odpowiedz
08.07.2015, 11:42,
#13
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Słuchajcie prawda jest taka, że każdy ma inne wymagania i zwraca uwagę na rózne aspekty z pracą z klawiszami. Wybór zawsze leży po stronie zainteresowanego, bo to jemu ma odpowiadać instrument doradcy w sklepie i na forach pozostają tylo doradcami.

Odpowiedz
09.07.2015, 14:20,
#14
RE: Pierwsze pianino do nauki (szkoła muzyczna)
Oho, koleżanka Bona znów się pojawiła Smile
czyż by casio ruszało znowu do ataku

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 534 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 805 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,910 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,118 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS