Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemyślenia na temat cen instrumentów na przykładzie serii Pa Korga
05.04.2015, 21:03,
#1
Przemyślenia na temat cen instrumentów na przykładzie serii Pa Korga
Zastanawiałem się nad cenami poszczególnych modeli Pa od Korga. Modele Pa 300 i Pa 600 uważam za rozsądnie wycenione a różnica pomiędzy nimi według mnie jest warta tego dodatkowego tysiaka. Jednak kolejny model ( Pa 900) jest już droższy od Pa 600 o ok. 3 tysiące. Hmm... bez wątpienia Pa 900 jest bardziej zaawansowanym instrumentem i brzmi lepiej, dodatkowo ma chociażby TC Helicon więc musi być wyraźnie droższy od Pa 600 ale aż o 3 tys ? ! Nadal mamy tylko 61 klawiszy. Pomyślałem sobie że to zabieg logistyczny, a ta różnica w cenie pozwala na wprowadzenie jeszcze jednego instrumentu (np Pa 700) z ceną gdzieś pomiędzy. Takich planów oczywiście nie znam, jednak ok 7 tysięcy za Pa 900 to według mnie za dużo. Wyżej jest Pa3x Le z 76 klawiszową klawiaturą który wyceniony jest obecnie na 9 tysięcy. No cóż...ktoś, kto rozważa zakup któregoś z Pa do domu, po analizie cen może dojść do następujących wniosków:
Za cenę Pa3x Le można mieć Pa 600 + np Yamahę MOXF6 i jeszcze trochę zostanie,
a za cenę Pa 900 można mieć np Pa 600 + Korga krossa i też jeszcze trochę zostanie.

Dlatego według mnie biorąc pod uwagę to, co poszczególne modele oferują, cennik powinien wyglądać następująco:
Pa 300 - ok 3000 (tak jak jest)
PA 600 - ok 4000 (tak jak jest)
PA 900 - 5.500 - 5.800
Pa3x LE max 7.500 ( czyli tyle ile faktycznie kosztuje Pa 900)
Nad topowym Pa3x już się nie zastanawiałem Smile
A Wy jak myślicie ? Smile

Podobnie może też być w przypadku różnych modeli innych firm.

Odpowiedz
07.04.2015, 10:15,
#2
RE: Przemyślenia na temat cen instrumentów na przykładzie serii Pa Korga
Całkiem sensownie piszesz, jednak takie analizy mamy w sumie tylko my. Przykład ? Premiera nowego GTA V na PC 179 zł to cena przy klasycznym budżecie 1200zł dla Polaka mocno zaporowa. Niemiec zarabiający 2000 Euro musi za taką grę zapłacić ok 40 Euro. Przykładowa cena za parking w Polsce przy hotelu 15 zł, w Hotelu niemieckim 15 Euro (sprawdzone). Masz sporo racji w tym co napisałeś, ale niestety to jest tak, że za mało zarabiamy. Pa 900 kosztuje 2 tyś Eurasów. Przekładając to na nasze, gdyby kosztował 2 tyś zł, to by Twojego Postu nie było. Smutna rzeczywistość.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
08.04.2015, 11:35,
#3
RE: Przemyślenia na temat cen instrumentów na przykładzie serii Pa Korga
Dlatego Panowie pozostaje nam kupować stare dobre syntezatory w przystępnych jeszcze cenach. Skupić się na muzyce i brzmieniu, nie na bajerach i będzie git. Więcej czasu straci się najwyżej na komponowanie lub przygotowanie do występu. Przypomnijcie sobie czasy jak kiedyś brzmiały występy różnych artystów - tragedii nie zauważyłem, a nawet uważam że niekóre z nich były kultowe. Czasami zapominamy jak potężnymi instrumentami dysponujemy.

Ja ostatnio bawię się Walforf Rocket - małym analogowym, monofonicznym syntezatorem z przetwornikami cyfrowymi. Jest tu gdzieś na forum link do kawałka który zrobiłem. Komu nie puszczę mówi że fajne i to bez wazeliniarstwa. Kupiłem Rocketa bo był tani (750zł brutto), ale inspiruje mnie cały czas. To właśnie ta inspiracja budzi w nas twórców.

Inspirację można czerpać z różnych źródeł. Najłatwiej czerpać ją z nowych brzmień (dlatego ludzie często kupują nowe/stare syntezatory, których nie mieli, lub mieli i wracają). Innym sposobem są podróże, kontakt z inną muzyką, itp.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
12.04.2015, 12:33,
#4
RE: Przemyślenia na temat cen instrumentów na przykładzie serii Pa Korga
To nie tak Paweł z tymi zarobkami w Niemczech.
Przyjęte w Polsce przeliczanie 1€=1PLN jest totalnie bez sensu.
Powiedzmy tak:
- żywność kosztuje podobnie w PL i D
- środki czystości i kosmetyki są tańsze w D

Cała reszta jest drastycznie droższa w Niemczech.
Tak dla przykładu miesięcznie (z mojego doświadczenia)
- OC za samochód: 50€
- prąd w domu jednorodzinnym: 180€
- ogrzewanie: 150€
- komórka: 60€ (podstawowy abonament to 30€)
- czynsz: powiedzmy 600€ (mała miejscowość, w dużym mieście tyle kosztuje nieduże mieszkanie)

Ogólnie 2500€ miesięcznie starcza na styk dla pięcioosobowej rodziny. Przypominam, że mowa o małym miasteczku.
Za te pieniądze w Polsce można już dobrze żyć (no może za wyjątkiem Warszawy) więc nie powielajcie proszę tego przelicznika.
Niemcy zarabiają więcej od Polaków, stać ich na więcej ale 1:1 ... Bez przesady Wink.

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
13.04.2015, 05:25,
#5
RE: Przemyślenia na temat cen instrumentów na przykładzie serii Pa Korga
Licząc 1:1 to mój czynsz i komórka są droższe. Żyje w małym mieście Smile W Lidliu niemieckim i polskim ceny bardzo podobne Smile Zobacz ile żelki Haribo kosztują w niemieckim Lidliu a ile u nas Smile U nas droższe!
https://onlineshop.haribo.com/haribo/fruchtgummi/
JA OC płacę 450zł więc podobnie:-)
Skoro 2500 Euro wystarcza jednej rodzinie, a w Thomanie za 2 tyś kupisz PA900, to nadal mają taniej, skoro z miesięcznej pensji jest ich stać. U nas niestety nie kupisz za tyle. Bo musisz zarabiać 7500zł, aby go kupić.
Rozumiem, Twoje argumenty, ale u nas połowę pensji (zarabiając 1500zł) tracisz na jedzenie i mieszkanie o ile go nie wynajmujesz, a samochód lepiej aby się nie zepsuł Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.05.2015, 22:00,
#6
RE: Przemyślenia na temat cen instrumentów na przykładzie serii Pa Korga
"Za cenę Pa3x Le można mieć Pa 600 + np Yamahę MOXF6 i jeszcze trochę zostanie,
a za cenę Pa 900 można mieć np Pa 600 + Korga krossa i też jeszcze trochę zostanie."

Często zadaję sobie pytanie - do czego jest komu potrzebny dodatkowo syntezator/stacja robocza, jeśli ma odpalać podkłady. Pal licho, jesli jedzie z tzw. łapy (bo przecież można zapuścić gotowca), ale kupować Pa600 i dodawać serię motif (chociaż techicznie MOXF6 to inny instrument - kupę roboty w kształtowaniu brzmień robią przecież inserty), to tak jakby podłączać strata marki Sounder pod ścianę Marshalli. Mariaż takich instrumentów musiałby być przemyślany, stworzony w jakimś szczególnym celu - imho.
Nie to, żebym się miał zamiar wymądrzać, ale czy na prawdę zdarzają się takie połączenia na scenie?

No i witam oczywiście. Mam nadzieję trochę podyskutować, trzeba kiedyś wyjść do ludzi, nawet jeśli tylko przez internet

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 510 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
Music Problem przy wgraniu systemu korg pa 50 zwykły nie SD maciekgrajek 1 2,337 17.07.2023, 09:19
Ostatni post: Damn
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,299 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 924 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Podłączenie dwóch instrumentów do siebie Sylwestwr13081974 2 3,463 10.11.2020, 21:41
Ostatni post: Sylwestwr13081974

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS