Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland F-20 czy Kawai es100
27.04.2015, 15:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2015, 09:41 przez mazelin.)
#1
Roland F-20 czy Kawai es100
Hej,

Waham się pomiędzy Kawai es100 a Rolandem F-20. Pomożecie mi wybrać?

Dopiero zaczynam naukę, ale docelowo idę w stronę muzyki klasycznej i gruncie rzeczy nie potrzebuję żadnych wodotrysków, zależy mi tylko i wyłącznie na jak najlepszym odwzorowaniu mechanizmu pianina akustycznego.

Z próbek dźwiękowych dostępnych online dużo bardziej przypasował mi Kawai, ale - wiadomo - online to nie to samo, co na żywo. Roland podobno ma z kolei lepszą klawiaturę. Hm...

Wiem, że mogę iść do sklepu i sama porównać, ale jak mówiłam dopiero zaczynam ( gram 3 mies.) i - wstyd przyznać - nigdy nie grałam na pianinie akustycznym, więc to porównanie niewiele mi da.

EDIT
To może jeszcze w kwestii uściślenia. Od 3 miesięcy gram korzystając z kursów internetowych, ale wybrałam już sobie szkołę i w najbliższym czasie zamierzam się do niej zapisać. Problem w tym, że w szkole wymagają, żebym już od samego początku miała w domu własne pianino. Najlepiej akustyczne, ostatecznie - elektroniczne, ale z pedałami i dobrą, ważoną klawiaturą. Stąd właśnie po przejrzeniu recenzji w internecie wybrałam sobie to Kawai i Rolanda. Ale zdecydować sama nie potrafię.

A może po prostu machnąć ręką na cyfrówki i kupić akustyka?

Odpowiedz
28.04.2015, 19:23,
#2
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
Jeśli tylko możesz sobie pozwolić na swobodne granie bez problemu z sąsiadami to akustyczne pianino byloby najlepszym rozwiązaniem. Tylko na nim poczujesz wszystkie niuanse dźwiękowo dotykowe, których w cyfrówce na próżno szukać.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
30.04.2015, 12:46,
#3
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
Zgadzam się z przedmówcą w 100%, jeżeli masz tylko taką możliwość to kupuj akustyka. Tyle, że nowe kosztuje kilkanaście tysięcy, a za używane w dobrym stanie też trzeba dać parę. A patrząc na modele cyfrówek, które wymieniłaś w grę wchodzi budżet w granicy 2500 zł. Za taką kwotę ciężko będzie kupić akustyka, który nie będzie wymagał jeszcze dodatkowych kosztów. A musisz wiedzieć, że samo strojenie też kosztuje i jest niezbędne po odbytym transporcie, nie mówiąc już jak będzie trzeba dokonać jakieś drobnych napraw typu: wymiana młotków, strun itp. Tak więc reasumując na zakup używanego pianina akustycznego powinno się przeznaczyć min. 4000 zł. Nie wątpliwie rozsądnym wydaje się zakup w takiej sytuacji pianina cyfrowego. I nie stresuj się tym, że dopiero trzy miesiące grasz, tylko idź do sklepu i sama sobie popróbuj. Masz już jakieś podstawy, więc porównasz sobie ciężkość i twardość klawiatury. Do tych modeli, które Cię interesują dopisał bym jeszcze do przetestowania Casio XP-150, który posiada potrójne czujniki ruchu, których konkurencja w tej półce cenowej nie ma.

Odpowiedz
30.04.2015, 16:09,
#4
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
To też racja ale weź pod uwagę kwestię własnego gustu i smaku dźwięku. To jak by porównać jedzenie z budki z hot-dogami a domową kuchnią. No ale takie czasy - idziemy często na łatwiznę i wygodę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.05.2015, 20:26,
#5
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
Idąc za Waszą radą wygooglałam sobie akustycznie pianina i trochę zwątpiłam. To znaczy ceny zaczynają się od 600 zł. Wątpię, żeby pianino w tej cenie nadawało się do czegokolwiek, ale jesteście pewni, że za te 2,5 tys. nie da się znaleźć niczego dobrego? Przy większości z tych pianin jest napisane, że są w dobrym stanie.

Znalazłam nawet jednego stoiciela, który ma pianina - podobno wyremontowane - i da się u niego za ok. 3 tys. kupić pianino Calisia albo Legica. To podobno pianina do nauki, czyli w sam raz dla mnie. Sądzicie, że nawet takie będą lepsze od elektronicznych?

Odpowiedz
01.05.2015, 21:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.05.2015, 22:08 przez Rychubil.)
#6
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
(01.05.2015, 20:26)mazelin napisał(a): Sądzicie, że nawet takie będą lepsze od elektronicznych?

Jak najbardziej TAK !!!
Nawet gorzej jakości pianino akustyczne (do nauki przede wszystkim!) będzie lepsze od dobrej cyfrówki. Tylko na prawdziwym mechanizmie młoteczkowym nauczysz się poprawnej i precyzyjnej techniki gry. Nie mówiąc już o wrażeniach akustycznych samego pudła rezonansowego i strun - wrażenia i doświadczenia nie porównywalne z niczym.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.05.2015, 08:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2015, 08:25 przez piano.)
#7
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
Pomimo dużego postępu technologicznego, chyba nigdy cyfrowy instrument nie odda tego co akustyczny. Zdecydowanie jak nauka i są do tego warunki to tylko pianino akustyczne. A z tych modeli wymienionych w tytule, to obydwa instrumenty mają przyzwoitą klawiaturę z tym, że Kawai jak dla mnie ma lepsze brzmienia fortepianu.

Odpowiedz
15.05.2015, 09:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2015, 09:51 przez witold.kółko.)
#8
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
Co do Kawaii to się nie wypowiem bo nie ogrywałem (ze stage piano plumknąłem tylko na MP11, ale to inna bajka), ale w sklepie tak na szybko stuknąłem w dwa pianina odok siebie, właśnie Roland FS-20 i Casio PX-150.
Zacznę od tego, że nie jestem wykształconym pianistą i nie wiem jak wiernie mają odwzorować pianino akustyczne. Moje subiektywne odczucią są takie:
1. Klawiatura w Rolandzie jest przyjemna w dotyku (matowa), ale dość ciężka i troch mnie męczyła, natomiast w Casio to chyba sztuczna kość słoniowa (moi rodzice mieli stare pianino, chyba 100 letnie i bardzo podobnie było czuć pod palcami) i lżejsza;
2. Dźwięk był zbliżony jeśli chodzi o piana, chociaż wydawało mi się, że w Rolandzie jest mocniej dopompowane, największe różnice to w umiejscowieniu głośników - Roland ma je z tyłu, Casio do góry; szczerze mówiąc nie wiem jakie rozwiązanie jest lepsze
3. Zauważyłem, że do Rolanda nie było potrójnej listwy pedałowej, tylko zwykły sustain. Casio miało trzy pedały na listwie, tak jak w pianinie akustycznym.

(01.05.2015, 20:26)mazelin napisał(a): Idąc za Waszą radą wygooglałam sobie akustycznie pianina i trochę zwątpiłam. To znaczy ceny zaczynają się od 600 zł. Wątpię, żeby pianino w tej cenie nadawało się do czegokolwiek, ale jesteście pewni, że za te 2,5 tys. nie da się znaleźć niczego dobrego? Przy większości z tych pianin jest napisane, że są w dobrym stanie.

Znalazłam nawet jednego stoiciela, który ma pianina - podobno wyremontowane - i da się u niego za ok. 3 tys. kupić pianino Calisia albo Legica. To podobno pianina do nauki, czyli w sam raz dla mnie. Sądzicie, że nawet takie będą lepsze od elektronicznych?

Z akustycznym pianinem bywają problemy podczas przemeblowania. Pamietam, kiedy tylko na chwilę u rodziców musieliśmy lekko przechylić pianino, żeby podłożyc wykładzinę i po kilku takich razach lekko się rozstroiłoUndecided
tak jak napisał jeden z przedmówców - jesli tylko masz warunki...
wydaje mi się, że technologia poszła do przodu, a przecież są pianina elektroniczne, które mają otwieraną klapę, albo jakieś hybrydy akustyczne+elektroniczne.

Odpowiedz
15.05.2015, 10:01,
#9
RE: Roland F-20 czy Kawai es100
(15.05.2015, 09:45)witold.kółko napisał(a): wydaje mi się, że technologia poszła do przodu, a przecież są pianina elektroniczne, które mają otwieraną klapę, albo jakieś hybrydy akustyczne+elektroniczne.

Poszła do przodu i są ale ile kosztują Undecided
Zainteresowany wspominał o budżecie 3 tysięcy a nie 13.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,202 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 334 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Roland FP-10BK vs GO88 therjm_ 2 413 13.11.2023, 17:33
Ostatni post: pawelsz
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 291 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,637 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS