Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam co kupić?
26.05.2015, 18:29,
#1
Witam co kupić?
Dzień dobry.Jestem na etapie kupna pianina,dopiero zaczynam nauke gry i nie bardzo sie na tym znam.Chcialabym kupic elektryczne pianio,ktore brzmieniem bedzie zblizone do klasycznego.nie potrzebuje żadnych zbednych bajerow bo klasyczne tez ich nie posiada wiec nie wiem czy one sie tak naprawde przydaja?poza tym nie podobaja mi sie te z wieloma przyciskami i wyswietlaczem,bo przypominaja keyboardy.zastanawiam sie nad Casio CDP-130 a Yamaha P45-maja chyba podobne parametry.Mam tez pytanie czym roznia sie od wyzej wymienionych np. Casio PX-150 lub Casio CDP 230R (oprocz cenySmile A moze ktoś poleci mi coś innego? Smile

Odpowiedz
27.05.2015, 16:19,
#2
RE: Witam co kupić?
Szkoda, że nie określiłaś ile chcesz maksymalnie wydać, ale sądząc po modelach, które wymieniasz pewno chodzi o kwotę rzędu 2 - 2,5 tys. Za 2,5k możesz kupić tego PX-150, ale pamiętaj że będzie to sama klawiatura i do tego trzeba kupić statyw i listwę pedałową co będzie kosztować ok pięciu stówek więcej. Tak więc trzeba się liczyć z wydatkiem ok 3k, ale jest to fajne piano więc warte rozważenia. W podobnej cenie możesz kupić Rolanda F-20, który jest bardzo przyjemnym instrumentem i uważany jako bardzo udany model.

Odpowiedz
27.05.2015, 18:15,
#3
RE: Witam co kupić?
ale do tego Rolanda nie będzie możliwości podłączenia trzech pedałów. i zgadzam się - przyjemny instrument, ale ma tę swoją rolandowską klawiaturę, która chodzi,no, inaczej niż inne.
do sklepu i obgrywać (tylko poproś o podłączenie, bo podobno w niektórych sklepach wystawka jest piękna, ale podłączyć do prądu to nie lada wyzwanie) Wink
a te Casio się różnią tym, że
1. seria CDP to budżetowe piana, proste barwy, zwykła ale ważona klawiatura, parę brzmień (CDP-130 i Yamaha P-45), CDP-230 ma w sobie moduł keyboardowy (czyli o wiele więcej brzmień + podkłady), w Korgach takie piano to np. SP-170 - niestety nie ma USB i dość upierdliwie się zmienia barwy;
2. PX-150 to pianino zaawansowane ( i ma fajną klawiaturę ala kość słoniowa z hebanem), ale najniższy model z serii (PX-850 to najlepszy z nich), jego bezpośrednim odpowienikiem u Yamahy jest P-105 (troszkę cięższa klawiatura, ale śliska).

Odpowiedz
27.05.2015, 19:48,
#4
RE: Witam co kupić?
Witam.Po Waszych opiniach cieszę się że zdecydowalam sie na PX150.Dziękuję za podpowiedzi.Teraz czekam tylko na moje nowe pianino, juz nie mogę się doczekać żeby zacząć na nim ćwiczyć.Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
10.07.2015, 08:49,
#5
RE: Witam co kupić?
Sporo już czasu minęło więc może magiamuzyki podzieli się swoimi wrażeniami po miesiącu użytkowania instrumentu Smile
A co do kupowania instrumentów używanych, to tak jak ze wszystkim co się kupuje się od kogoś. Jak Ci szczęście dopisze i trafisz na niezszargany egzemplarz, to będziesz zadowolona, jak będziesz miała pecha to stracisz podwójnie. Na używane egzemplarze mogą się decydować jedynie osoby, które już w swoim życiu przepuścili już ileś tam instrumentów przez swoje ręce i się po prostu na tym znają. Możesz trafić instrument, który stał w zaciszu domowym i był używany stacjonarnie, a możesz trafić klapę jeżdżącą co tydzień po weselach Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki kupić keyboard gbr 16 14,271 26.08.2020, 16:00
Ostatni post: Valtari
  Jaki keyboard/pianino elektryczne kupić? bilinska18 4 6,728 02.04.2019, 22:28
Ostatni post: Rychubil
  Co kupic ?? miki.kot@interia.pl 10 13,333 13.11.2018, 18:52
Ostatni post: miki.kot@interia.pl
  Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz manio 8 15,152 19.12.2017, 17:37
Ostatni post: Valtari
  Nie wiem jaki syntezator kupić? Pomożecie? ;) domel199923 1 5,806 10.03.2015, 10:18
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS