Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy!
21.06.2015, 12:34,
#1
Nowy!
Ave!
Jestem nowiutki na forum, przed chwilą się zarejestrowałem, więc wybaczcie ewentualne potknięcia z mojej strony, jeżeli się takowe pojawią. Ale do tematu...
Dział w jakim zamieściłem temat mówi sam za siebie, ale chcę troszkę to rozwinąć.
Chodziłem do szkoły muzycznej 7 lat (pianino, flet) ale w szkole wiecie jak jest... Uczyło się z przymusu i tylko nieliczne utworki były fajne, no ale... Dopiero teraz 6 lat po tym jak to skończyłem poczułem w sobie żyłkę do muzyki. Niestety sprzedałem pianino na którym grywałem i płakać mi się chce. Dlatego właśnie pomyślałem że kupię sobie pianino elektryczne. (czy pianino elektryczne i cyfrowe to to samo?)
1. Proszę was o jakieś rady. Co kupić, czemu, jak, gdzie itd.
2. Wprowadźcie mnie trochę w temat, mianowicie tego jak to teraz można się uczyć na takim pianinie, bo słyszałem że można je podłączyć do laptopa i coś tam działać, ale nie za bardzo wiem o co chodzi.
Mam trochę pieniędzy, więc myślę że mógłbym troszku zaszaleć ale wiadomo że im taniej tym lepiej. Proszę was pomóżcie głodnemu muzyki użytkownikowi!
Pozdrawiam całą społeczność!

Odpowiedz
21.06.2015, 15:48,
#2
RE: Nowy!
Witaj głodomorze muzyki Smile
Musisz podać więcej konkretnych szczegółów takich jak: budżet, gatunek granej muzyki, przeznaczenie instrumentu (stacjonarne lub mobilne), wymagania brzmieniowe, klawiaturowe oraz edycyjne itp.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.06.2015, 16:02,
#3
RE: Nowy!
Budżet, hmm... no wiesz, mam około 2 tysięcy ale nie chciałbym szaleć aż tak bardzo. Nie musi być koniecznie mobilny ale na pewno nie chciałbym aby to pianino było na stałe u mnie w domu. (wiesz takie duże itd.) Na wymaganiach brzmieniowych się nie znam i to kompletnie (co to jest? ;x), reszta to samo. Zdaję się na was, ufając ;3 Gram raczej klasykę, ale nie pogardzę też innymi gatunkami.

Wiem, że za dużo nie pomogłem no ale... Takie czasy Big Grin

Odpowiedz
21.06.2015, 16:23,
#4
RE: Nowy!
Klasyka i budżet 2 tysiące, to my chyba też nie wiele pomożemy Confused
Szkoda że się pozbyłeś pianina akustycznego - to najlepsze do klasyki Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.06.2015, 16:25,
#5
RE: Nowy!
Witaj ! Ostatnio robiłem reasearch gdyż również potrzebuję w miarę mobilnego pianinka.. Mam trochę większy budżet od ciebie ale raczej chyba skłonię się ku pianinku za 2.5 mianowicie mam na myśli Kawai ES-100, badałem w sklepie klawiaturę (bo w sumie to jest najważniejsze przy wyborze cyfrówki) i mi odpowiada bardzo. Coraz częściej słyszę, że klawiatury na poziomie 2 tys. - 4 tys. znacząco się nie różnią i nie ma sensu dawać więcej za to samo z dodatkowymi dźwiękami. Mnie w sumie nie interesują jakieś dodatkowe polifonie itp. Dlatego chyba polecę ci abyś przyjrzał się Kawai-ES100 lub Roland F-20.

Odpowiedz
21.06.2015, 16:27,
#6
RE: Nowy!
2 tysie to mało? ;o A ja myślałem, że bogacz ze mnie T__T

A powiedzmy... Takie pianinko ---> https://www.youtube.com/watch?v=pidW3I9GQa8 Ile kosztuje?

Odpowiedz
21.06.2015, 16:31,
#7
RE: Nowy!
Kawai ES100 to dobra propozycja w tej cenie a jak do tego jest jeszcze zapał do grania to na początek wystarczy Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.06.2015, 16:35,
#8
RE: Nowy!
O matko, ale to drogie wszystko... No nie powiem, myślałem że kupię coś do 1,5 no ale... Jak to miałby być szajs, no to trochę szkoda tych pieniędzy. Więc mówisz, że to pianinko byłoby już całkiem całkiem? Można je podłączyć o komputera itd? Jestem totalnie zielony. ;c

Odpowiedz
21.06.2015, 17:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2015, 18:24 przez Rychubil.)
#9
RE: Nowy!
Nie trzeba. ES100 to pianino cyfrowe, które posiada własny moduł brzmieniowy. Nie potrzebujesz do tego komputera. Włączasz przycisk ON i grasz. Jeśli jednak masz w komputerze jakiś program typu Virtual piano to wtedy wystarczy Ci klawiatura sterująca (nie posiada modułu brzmieniowego), którą podłączasz poprzez kartę dźwiękową do komputera.

Można pójść drogą łatwą i kupić ES100, chyba że masz żyłkę komputerowca to idziesz drogą trudniejszą ale ciekawszą i kupujesz np:
klawiaturę sterującą M-AUDIO OXYGEN 88:
http://www.ceneo.pl/17274881
Do tego kartę dźwiękową Focusrite Scarlett solo:
http://allegro.pl/focusrite-scarlett-sol...88080.html
Do tego byś musiał mieć jakieś wirtualne piano jak np Pianoteq 5:
https://m.thomann.de/pl/modartt_pianoteq...1434903925
I masz niedrogie ale już ciekawe pianino

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.06.2015, 19:16,
#10
RE: Nowy!
Wiesz co, myślę że po prostu kupię sobie tamtego ES100. Bo nie jestem na tyle doświadczony żeby ogarniać takie rzeczy, może kiedyś w przyszłości jak będę myślał czy nie robić czegoś dalej z grą na pianinku.

Czyli mówisz, że ten ES100 jest już sprzętem na poziomie? Jeśli tak to jutro już będę zamawiał ;3

PS. Jeszcze jedno pytanko. Czy mając tego ES100 będę w stanie nagrać to co zagrałem i wrzucić to na komputer w postaci jakiegoś pliku dźwiękowego?

Odpowiedz
21.06.2015, 20:02,
#11
RE: Nowy!
(21.06.2015, 19:16)Jocker napisał(a): Czy mając tego ES100 będę w stanie nagrać to co zagrałem i wrzucić to na komputer w postaci jakiegoś pliku dźwiękowego?
W ES100 jest wewnętrzny rejestrator.
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,466.html
Odtwarzając nagrany materiał, możesz to zgrać poprzez wejście słuchawkowe instrumentu do wejścia mikrofonowego komputera. Są jeszcze gniazda midi ale musiałbyś mieć do tego kabel MIDI/USB typu E-MU Midi:
http://muzyczny.pl/130421_Emu-Xmidi-1x1-...-16ch.html
Nie wiem jednak które rozwiązanie jest lepsze. Może ktoś inny podpowie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.06.2015, 21:09,
#12
RE: Nowy!
Eeeee tam. Grunt żeby się dało, a jak się da to biere! Big Grin
Ale sie jaram, masakra! Dzięki wielkie za pomoc, jeszcze się odezwę Wink

Odpowiedz
23.06.2015, 15:21,
#13
RE: Nowy!
Załamka... Przyszło do mnie już pianinko, ale... BEZ ZASILACZA! T_________T Dopiero jutro go dostanę, bo się walnęli w sklepie ;c

Odpowiedz
23.06.2015, 20:59,
#14
RE: Nowy!
Życie Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.06.2015, 19:18,
#15
RE: Nowy!
no proszę, Jocker na pianino się zdecydował w jeden dzień - tylko czytając posty w necie Smile i dołożył w dzień 500zł (?) do swojego limitu Smile.
szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie zakupu insturmentu tylko na podstawie for internetowych i w dodatku zakupu przez internet.
nie twierdzę, że to zły instrument, ale czy kolego Jocker ograłeś go chociaż? w którymś z wątków opisuję porównanie do casio i kurzweila, ale osobiście nie podjąłbym decyzji bez sprawdzenia osobiście. no f...n way! Smile

jeśli chodzi o zgrywanie swoich pomysłów, to zawsze zakładam, że midi jest najlepsze (możliwość edycji, podkładnia instrumentów itp).
nie wiem jaki system jest w es-100 - czy można zapisany plik przerobić na smf (*.mid) czy to tylko jakas wewnętrzna pamięć.
minusem jest brak USB, więc jeszcze zostaje wydatek na interfejs, jak napisał rychubil (możesz nawet brać najtańszą chińszczyznę, ale napisz jaki masz system, bo się można niemiło zaskoczyć).
miejmy nadzieję, że zasilacz dojedzie i wszytko będzie rypało jak trza Smile

Odpowiedz
24.06.2015, 19:56,
#16
RE: Nowy!
Reklama na forach działa Wink Chociaż tak po prawdzie, to poszedłby do sklepu i jeszcze jakiś chytry sprzedawca by mu nawinął makaron na uszy i wcisnął jakieś zalegające padło. Mimo wszystko na forach większa szansa na obiektywną opinię. Jak nie grał parę lat, to co by mu dało ogranie klawisza na żywo?

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
30.06.2015, 17:34,
#17
RE: Nowy!
Tez jestem poczatkująca w tym temacie zatem też opieram sie głownie na opiniach internetowych oraz znajomych, którzy grają nie tylko na klawiszach. Idąc od początku tzn. komputer, klawisze, oprogramowanie. Co używacie u siebie i elegancko ze sobą współgra. Szukam czegoś na początek, jednak chce trochę przyszłościowo zainwestować w sprzęt i kupić na wyrost. Wiecie o co chodzi! Mam przy okazji pytanie jak to jest z tą możliwością podłączenia zawartych dzwięków, troche o tym czytałam, ale mam mętlik w glowie, może ktoś spróbował by jaśniej mi to wyjaśnił co i jak. Będzę wdzieczna za pomoc.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Nowy keyboard na górę do 2000zł Fifson 3 5,187 21.03.2020, 18:40
Ostatni post: Valtari
  Nowy klawisz z małym domowym studiem K0K0N 27 30,286 11.09.2019, 20:04
Ostatni post: Rychubil
  Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel. plik1995 5 5,845 11.07.2019, 21:31
Ostatni post: plik1995
  Pianino Cyfrowe Nowy Roland RP 102 czy inny... Sakan 4 13,322 27.09.2017, 13:11
Ostatni post: Sakan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS