Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa seria PSR-S
25.07.2015, 12:40,
#1
Nowa seria PSR-S
Yamaha wypuściła nowe keyboardy z serii PSR-S, modele 650, 750 i 950 zostały zastąpione przez 670, 770 i 970. Są już od jakiegoś czasu w ofercie, może warto by było coś o tym napisać lub przetestować Smile

Odpowiedz
28.07.2015, 11:27,
#2
RE: Nowa seria PSR-S
Będzie będzie Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.08.2015, 14:17,
#3
RE: Nowa seria PSR-S
Ciekaw jestem jak będzie wyglądała sprawa ładowania nowych próbek, wydali nowy Expansion Manager version 2.3, który będzie pozwalał podobno na ładowanie brzmień oraz rytmów z kilku Expansion pack, teoretycznie będzie można zrobić z kilu pack-ów swój z wybranych brzmień, rytmów itp..
- Druga kwestia to czy będzie kompatybilność wstecz z Expansion pack dedykowanymi do 950 i 750
- Proszę o test tego zagadnienia, tym bardziej jest to istotne, że w 970 jest już 512 MB pamięci na takie dane. Zazwyczaj nikt takich testów nie przeprowadza i kupuje się kota w worku po czym okazuje się, że nie do końca to wygląda tak jak sobie to wyobrażaliśmy...

Odpowiedz
06.08.2015, 12:17,
#4
RE: Nowa seria PSR-S
Dobry trop Smile Dzięki sprawdzimy.
Gdyby jeszcze coś Ci przyszło do głowy to pisz. Instrumenty dopiero do nas mają zostać przysłane więc jest troszkę czasu.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.08.2015, 13:41,
#5
RE: Nowa seria PSR-S
(06.08.2015, 12:17)hammond napisał(a): Dobry trop Smile Dzięki sprawdzimy.
Gdyby jeszcze coś Ci przyszło do głowy to pisz. Instrumenty dopiero do nas mają zostać przysłane więc jest troszkę czasu.

Witam ponownie,

skoro można zgłaszać pomysły, to tak na szybko kilka nurtujących pytań, być może przydadzą się do testuSmile

• Czy oba modele różnią się, jakością brzmienia (próbek), czy różnice polegają tylko na ilości brzmień? Demo S770 na stronach www brzmi moim zdaniem gorzej, bardziej plastikowo, być może to kwestia prezentowania różnych styli w demach S970 (style audio) i S770(standardowe style) – może warto by porównać te same style na obu instrumentach.
• Ile czasu trzeba czekać po wciśnięciu POWER ON do pełnego uruchomienia instrumentu S770 i S970 i czy jeśli zapełnimy w większej części przestrzeń na dane w pamięci Expansion to czy ma to wpływ na ten czas?
• Czy instrumenty rozpoznają „akordy” z plików MID/KAR tak jak to jest w niektórych modelach Rolanda i Korga?
• Czy nadal jest problem z ładowaniem plików, które zawierają polskie znaki w nazwach?
• W 950 i 750 w MUSIC FINDER nie można „dołączyć/przyporządkować” (zapisać w pamięci MUSIC FINDER) pliku txt z tekstem do pliku MP3 (950) oraz WAW (oba modele) – ze stylami można to zrobić, czy w nowych modelach jest to możliwe?
• Czy nowe funkcja Live Control działają też dla odtwarzanego pliku MID/KAR?
• Jak się sprawują nowe efekty Master (Master Compressor, Master EQ itp.?) we wcześniejszych modelach brakowało Master Compressor.
• Czy można tworzyć swoje własne przebiegi Arpeggio? I ile jest miejsca (wolnych komórek) na zapisanie własnych pomysłów?

Pozdrawiam

Odpowiedz
20.08.2015, 07:57,
#6
RE: Nowa seria PSR-S
Witam Smile

Jeszcze jeden pomysł, ciekawie byłoby gdyby do testu na każdym kolejnym testowanym keyboardzie, prezentowany był zestaw kilku wcześniej wybranych rytmów oraz plików midi, ale po tak zwanej obróbce (każdy kolejny instrument ten sam zestaw). Prezentując w ten sposób instrumenty na zasadzie wyciskania wszystkiego, co się da z każdego instrumentu (podmiana brzmień, nasycenie/zmiana efektów, itp...), można w przyzwoitym stopniu ocenić jego możliwości brzmieniowe oraz selektywność brzmienia, mając do porównania te same utwory lub rytmy "obrobione" na instrumentach konkurujących ze sobą firm. Rozumiem, że w chwili obecnej nie będzie, do czego porównywać, ale z pewnością wcześniej czy później pojawią się nowe keyboardy i po jakimś czasie zbierze się ciekawa baza porównawcza. Ja sam kupując nowy instrument wchodzę do sklepu i siadam do klawisza na kilka godzin z kilkoma wybranymi plikami MID, oraz stylami, po przerobieniu kilku od razu widać wszystkie zalety oraz bolączki sprzętu. Często okazuję się, że nowszy nie koniecznie oznacza lepszy...

Co o tym myślicie?

Odpowiedz
09.12.2015, 10:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2015, 10:55 przez irask.)
#7
Lightbulb  RE: Nowa seria PSR-S
No i kupiłem PSR S970-tkę :-)

Pierwsze spostrzeżenia - porównanie do PSR S750:
1.
O wiele lepiej brzmiące nagłośnienie wbudowane w instrumencie - to poprawili, poprzednie było ze zbyt dużą ilością basu.
2.
Brzmienia z Expansion (przykładowo EuroDance)w te same, ale numeracja MSB różni się od tej w ze starszego modelu (PSR S750 były to 62 i 63 w 970 jest 49), LSB i PC jak na razie nie zauważyłem różnic. Jeszcze muszę przećwiczyć temat wykorzystując oprogramowanie ze strony Yamahy nowy Expansion Manager version 2.3, być może tu coś da się zdziałać i nie trzeba będzie edytować plików midi.
3.
Wydaje mi się, że Yamaha dała plamę z odtwarzaczem plików audio, bo w porównaniu z S750 brzmią o wiele gorzej, tak jakby pliki były co najmniej o 1/4 słabszej jakości próbkowania - albo to wina przetworników albo coś słabo zaprogramowali w sofcie instrumentu to zagadnienie - podobno w Tyrosie 5 jest identyczna sytuacja.
4.
Katalogi z plikami otwierają się po jakiejś 1 sekundzie, ale może to wina pendrive, u przedników nie trzeba było tyle czekać....
5.
Bardzo dobrze wygląda natomiast obudowa, ładny kolor i materiał z którego została wykonana sprawia wrażenie masywnego, przyjemny w dotyku i nie palcuje się jak to było w przypadku poprzedników.
6.
Wygodniejsze rozmieszczenie przycisków pod wyświetlaczem, ogólnie wszystkie przyciski są jakby bardziej dopracowane.
7.
Master EQ - spoko, robi co trzeba, ale w przypadku kompresora to tylko na standardowym presecie brzmi to ok, tu to raczej tylko własne ustawienia wchodzą w grę. Kompresor nie działa kiedy odtwarzamy pliki AUDIO!!! - (sygnał nie przechodzi przez kompresor)
8.
Nie ma problemu z przenoszeniem ustawień registration ze starszego modelu, wystarczy skopiować plik reg do katalogu oraz własne rytmy jeśli ktoś je wykorzystywał do katalogu USER (pliki muszą być w tym samy miejscu co w starszym modelu)
9.
Zasilacz, w S750 był 15V a w przypadku S970 16V i trochę się nagrzewa (nie jest gąrący ani nic w tym stylu, ale wyczuwalne jest ciepło po jak się przyłoży rękę do niego, pewnie dla tego że pobór mocy jest o 7 WAT większy niż w S750 gdzie zasilacz był zimny)
10.
Pulpit - mam mieszane uczucia, w S750 wył trochę krótszy ale za to wyższy oraz na mocowaniach miał naklejone naklejki z materiałem coś w rodzaju filcu co zapewniało bardzo stabilne mocowanie pulpitu w instrumencie, w S970 jest tylko goły plastik, z wygięciem do środka, ogólnie jak na razie zachowuje się stabilnie i wyraźnie stawia opór przy wyciąganiu go z mocowań instrumentu, choć instrument ma dopiero kilka dni, oby nie powtórzyła się sytuacja jaka występowała w S700, S900, S910 i S710 gdzie pulpit potrafił po położeniu na niego segregatora z tekstami porostu wypaść z mocowań instrumentu.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
09.12.2015, 10:37,
#8
RE: Nowa seria PSR-S
(20.08.2015, 07:57)irask napisał(a): Witam Smile

Jeszcze jeden pomysł, ciekawie byłoby gdyby do testu na każdym kolejnym testowanym keyboardzie, prezentowany był zestaw kilku wcześniej wybranych rytmów oraz plików midi, ale po tak zwanej obróbce (każdy kolejny instrument ten sam zestaw). Prezentując w ten sposób instrumenty na zasadzie wyciskania wszystkiego, co się da z każdego instrumentu (podmiana brzmień, nasycenie/zmiana efektów, itp...), można w przyzwoitym stopniu ocenić jego możliwości brzmieniowe oraz selektywność brzmienia, mając do porównania te same utwory lub rytmy "obrobione" na instrumentach konkurujących ze sobą firm. Rozumiem, że w chwili obecnej nie będzie, do czego porównywać, ale z pewnością wcześniej czy później pojawią się nowe keyboardy i po jakimś czasie zbierze się ciekawa baza porównawcza. Ja sam kupując nowy instrument wchodzę do sklepu i siadam do klawisza na kilka godzin z kilkoma wybranymi plikami MID, oraz stylami, po przerobieniu kilku od razu widać wszystkie zalety oraz bolączki sprzętu. Często okazuję się, że nowszy nie koniecznie oznacza lepszy...

Co o tym myślicie?
Widzisz, wszystko zależy od tego "kto obrabia MIDI", bo może się okazać, że nie udolnie zrobiony plik MIDI wcale nie będzie tak dobrze brzmiał na super sprzęcie jak na dobrze zrobionym pliku na najtańszym modelu Smile Stąd ja zdecydowałem się na puszczenie pliku GM, bo to baza wyjściowa i ten kto obrabia pliki ma już jakiś odnośnik.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
09.12.2015, 10:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2015, 15:57 przez irask.)
#9
RE: Nowa seria PSR-S
(09.12.2015, 10:37)hammond napisał(a):
(20.08.2015, 07:57)irask napisał(a): Witam Smile

Jeszcze jeden pomysł, ciekawie byłoby gdyby do testu na każdym kolejnym testowanym keyboardzie, prezentowany był zestaw kilku wcześniej wybranych rytmów oraz plików midi, ale po tak zwanej obróbce (każdy kolejny instrument ten sam zestaw). Prezentując w ten sposób instrumenty na zasadzie wyciskania wszystkiego, co się da z każdego instrumentu (podmiana brzmień, nasycenie/zmiana efektów, itp...), można w przyzwoitym stopniu ocenić jego możliwości brzmieniowe oraz selektywność brzmienia, mając do porównania te same utwory lub rytmy "obrobione" na instrumentach konkurujących ze sobą firm. Rozumiem, że w chwili obecnej nie będzie, do czego porównywać, ale z pewnością wcześniej czy później pojawią się nowe keyboardy i po jakimś czasie zbierze się ciekawa baza porównawcza. Ja sam kupując nowy instrument wchodzę do sklepu i siadam do klawisza na kilka godzin z kilkoma wybranymi plikami MID, oraz stylami, po przerobieniu kilku od razu widać wszystkie zalety oraz bolączki sprzętu. Często okazuję się, że nowszy nie koniecznie oznacza lepszy...

Co o tym myślicie?
Widzisz, wszystko zależy od tego "kto obrabia MIDI", bo może się okazać, że nie udolnie zrobiony plik MIDI wcale nie będzie tak dobrze brzmiał na super sprzęcie jak na dobrze zrobionym pliku na najtańszym modelu Smile Stąd ja zdecydowałem się na puszczenie pliku GM, bo to baza wyjściowa i ten kto obrabia pliki ma już jakiś odnośnik.

Pliki brzmią identycznie a nawet lepiej bo tak jakby bardziej naturalnie, ale trzeba odnaleźć te same brzmienia z Expansion tylko w tych plikach gdzie były używane, do pozostałych (GS, GM i XG) nie trzeba się dotykać, są takie same lub lepsze i jest ich o wiele więcej. Wykorzystywanie tylko brzmień GM mija się z celem, bo plik na tych brzmieniach po prostu nie brzmi.
Druga kwestia to chodzi o porównanie konkretnych modeli różnych firm (pliki powinny być dla nich edytowane indywidualnie tak żeby uzyskać jak najlepszy efekt), a nie o to żeby pliki brzmiały jednakowo na wszystkich instrumentach tej samej serii np. Yamahy PSR. Ja opisałem tylko różnice i swoje spostrzeżenia co do obu modeli tej firmy.

Odpowiedz
09.12.2015, 14:57,
#10
RE: Nowa seria PSR-S
Widzisz robiąc gitarę w MegaVoice trzeba operować odpowiednio dynamiką. Tu jest pies pogrzebany, czasem nie wystarczy podmianka brzmień, bo trzeba to inaczej zagrać by nabrało realizmu. Owszem jeśli mamy tylko zamieniać brzmienia z rozszerzeń to jak najbardziej, to najprostsze rozwiązanie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
09.12.2015, 15:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2015, 15:55 przez irask.)
#11
RE: Nowa seria PSR-S
W większości przypadków są to te same brzmienia Mega Voices, nie trzeba zazwyczaj nić robić , (w wyższym modelu jest ich tylko więcej).

Odpowiedz
09.12.2015, 16:51,
#12
RE: Nowa seria PSR-S
Ale jeśli w pliku MIDI jest zwykła gitara to podłożone brzmienie MebaVoice bedzie grało jakieś bzdury. Smile To miałem na myśli i musimy ingerować w plik. Ingerencja ingerencji nie równa stąd wydaje mi się, że manipulowanie przy plikach to śliski temat, bo zawsze można lepiej, albo gorzej. Nie ma tu równości.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowa seria Yamaha Montage M6, M7 i M8X bestspec 40 5,209 25.01.2024, 19:43
Ostatni post: bestspec
  Korg MicroKorg2 - nowa wersna znanego witualnego analoga bestspec 0 107 19.01.2024, 20:50
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX+ czyli nowa wersja z syntezą AN-X??? - przeciek bestspec 9 3,892 01.09.2022, 23:50
Ostatni post: bestspec
  Roland Fantom-0 - nowa seria bestspec 9 5,359 07.04.2022, 13:49
Ostatni post: Mike
  Roland VERSLAB MV-1 - nowa maszynka do robienia muzyki z silnikiem ZenCore bestspec 0 1,274 11.01.2021, 22:01
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS