Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wpięcie kabla zasilającego do sieci, przy wciśniętym przycisku power on w klawiszu
19.08.2015, 21:57,
#1
wpięcie kabla zasilającego do sieci, przy wciśniętym przycisku power on w klawiszu
Witam,

W czasie transportowania instrumentu do domu ze sklepu przycisk zasilający znajdujący się na przodzie (jupiter 80) przestawił się w pozycję "power on". Nie zauważyłem tego i wpiąłem kabel zasilania do gniazdka i się wystraszyłem, bo instrument po chwili się samoczynnie włączył, myślałem że coś się zepsuło. A to taka skucha. . Czy jest teoretycznie możliwe, że można przez takie wpinanie "na żywca" do sieci uszkodzić instrument??
Wiem, że pytanie może wydawać się dziwne lub nawet głupie, ale trochę mam schizę, że moduł mógł się uszkodzić, i że za jakiś czas coś "wyskoczy"

Odpowiedz
24.08.2015, 01:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2015, 01:13 przez Azzorek.)
#2
RE: wpięcie kabla zasilającego do sieci, przy wciśniętym przycisku power
Nic się nie stanie. Od tego jest sekcja bezpieczników w zasilaczu instrumentu, które również powinny uratować sprzęt przy zbyt dużym prądem. Tutaj jedyne niebezpieczeństwo jakie widzę to ładunek elektryczny który mógł się "zebrać" na instrumencie, i bez uziemienia (wtyczka zasilająca) może popłynąć razem z prądem rozruchu. Nawet wtedy nie powinno się jednak nic stać.
Sporo syntezatorów i keyboardów w ogóle nie ma uziemienia na wtyczce zasilającej więc spokojna głowa.

Lepiej używać przycisku On/Off tak jak należy Wink .

Generalnie zasada jest taka, że instrument włączamy na końcu, kiedy inne potrzebne urządzenia (np. mikser, monitory odsłuchowe, komputer) są włączone. Przy wyłączaniu - najpierw instrument, później reszta.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
25.08.2015, 10:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2015, 10:37 przez Ralph1983.)
#3
wpięcie kabla zasilającego
Hej,
dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś. Wtyczka od kabla ma dwa grubsze bolce i otwór, czyli jest uziemiona.
Mój jupiter 80 wyposażony jest w obwód zabezpieczający i zaczyna działać normalnie po kilku sekundach, więc myślę,
że nic się mu nie stało;-) Na przyszłość będę zwracać uwagę czy ten przycisk on/off nie przestawił na w czasie transportu.
Dzięki raz jeszcze za odpowiedź !

Pozdrawiam

Ralph

Odpowiedz
31.08.2015, 10:52,
#4
RE: wpięcie kabla zasilającego do sieci, przy wciśniętym przycisku power
A jak ci się sprawuje ten Jupiter 80? Swego czasu bardzo mnie interesował jako Workstation, ale finalnie wybrałem Kurzweila PC3K8.

Nigdy nie miałem okazji w sumie ograć tego syntezatora, a szkoda. Chociaż pamiętam, że cena tego Jupitera odstraszała w tamtym czasie.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
31.08.2015, 14:56,
#5
RE: wpięcie kabla zasilającego
Azzorek, a u mnie w instrukcji do Integry-7 jest inaczej, piszą by najpierw włączyć moduł (redukując wcześniej do minimum poziom głośności potencjometrem) a dopiero potem głośniki.
A przy wyłączaniu najpierw wyłączyć zasilanie głośników a dopiero potem wyłączyć zasilanie modułu.

Odpowiedz
01.09.2015, 09:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2015, 10:41 przez Azzorek.)
#6
RE: wpięcie kabla zasilającego do sieci, przy wciśniętym przycisku power on
No ja jak włączam odsłuch to jest (mikser) ustawiony na minimum głośności źródła. Zwiększam głośność dopiero po włączeniu syntezatora lub komputera. Najważniejsze w moim przypadku jest żeby najpierw włączyć mikser a później monitory lub podpiąć słuchawki. Czyli w sumie się zgadza, bo u mnie to mikser daje charakterystyczny nieprzyjemny trzask podczas włączenia go przy uruchomionych monitorach.

Generalna zasada jest taka, że jeśli łączy się ze sobą dwa urządzenia, to jedno powinno być wyłączone. Odnosi się to do całego sprzętu RTV/AUDIO/AGD.

P.S.

Zanosi się na to Garit, że będę w Wa-awie w przyszłym tygodniu i wreszcie (pierwszy raz od wielu miesięcy) bardziej dyspozycyjny po godzinie 16.00.
Planuję przyjechać we wtorek i zostać do czwartku, zatem wtorek po 16.00 i środa po 16.00 są teoretycznie wolne Smile . Masz czas, to zabiorę sprzęt i wpadnę Smile ? Zrobimy wreszcie jakąś posiadówę Big Grin

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
07.09.2015, 19:31,
#7
RE: wpięcie kabla zasilającego do sieci, przy wciśniętym przycisku power
(31.08.2015, 10:52)Azzorek napisał(a): A jak ci się sprawuje ten Jupiter 80? Swego czasu bardzo mnie interesował jako Workstation, ale finalnie wybrałem Kurzweila PC3K8.

Nigdy nie miałem okazji w sumie ograć tego syntezatora, a szkoda. Chociaż pamiętam, że cena tego Jupitera odstraszała w tamtym czasie.

Pozdrawiam,

Azz

Hej ,

Jupiter 80..czysta poezja ;-). Klawiatura b dobra jak na syntezator, a brzmienia wprost rewelacyjne ;-). Polecam wszystkim. Jedyną skuchą jak dla mnie jest to, że za każdym razem przed wsadzenim pendrive'a należy wyłączyć instrument, zamontować pena i włączyć. Tak samo mam w Juno-Stage. Roland mógłby to jakoś lepiej zrobić...

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Music Problem przy wgraniu systemu korg pa 50 zwykły nie SD maciekgrajek 1 2,337 17.07.2023, 09:19
Ostatni post: Damn

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS