Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Krome
27.03.2013, 19:16,
#31
RE: Korg Krome
Witam ja równiesz od niedawna jestem posiadaczem Krome i mam problemy z obsługą bo Polska instrukcja ma raptem 23strSad
Miałem wcześniej Pa50, Pa500 ale Krome to całkiem inna bajka i w dodatku mój pierwszy workstation...

Odpowiedz
27.03.2013, 19:32,
#32
RE: Korg Krome
Moja propozycja jest taka:
z chęcią pomogę przy obsłudze instrumentu, ale pytania muszą być konkretne i bez udziwnień w opisach. Precyzyjnie na temat. Dodatkowo proszę pisać tematyczne tytuły wątków (np.: Jak skopiować combi do seq? Jak zapisać swoje brzmienia), tak żeby inni użytkownicy forum mieli szybki dostęp do tekstów. Nie wrzucajmy różnych treści i tematów do jednego wątku.

Odpowiedz
29.03.2013, 18:47,
#33
RE: Korg Krome
OK, więc tak:
1. Czy można w "Piano roll-u" zaznaczyć wszystkie znaki żeby nadać im taką samą długość i głośność bo pojedynczo trochę się schodzi i nie chodzi mi o kwantyzację bo ustawiam wyrównywanie automatyczne tylko o te długości i głośności pojedynczych "kwadracików"...
2. Co do efektów to tylko jeden efekt (IFX) można nałożyć na jedną barwę (nie licząc MFX i TFX), a jakbym chciał np. na jakiegoś Syntha nałożyć IFX1 - Reverb i IFX2 - Flanger ???

Odpowiedz
30.03.2013, 10:15,
#34
RE: Korg Krome
(27.03.2013, 19:32)REMIMUSIC napisał(a): Dodatkowo proszę pisać tematyczne tytuły wątków (np.: Jak skopiować combi do seq? Jak zapisać swoje brzmienia), tak żeby inni użytkownicy forum mieli szybki dostęp do tekstów. Nie wrzucajmy różnych treści i tematów do jednego wątku.


(29.03.2013, 18:47)skwari89 napisał(a): OK, więc tak:
1. Czy można w "Piano roll-u" zaznaczyć wszystkie znaki żeby nadać im taką samą długość i głośność bo pojedynczo trochę się schodzi i nie chodzi mi o kwantyzację bo ustawiam wyrównywanie automatyczne tylko o te długości i głośności pojedynczych "kwadracików"...
2. Co do efektów to tylko jeden efekt (IFX) można nałożyć na jedną barwę (nie licząc MFX i TFX), a jakbym chciał np. na jakiegoś Syntha nałożyć IFX1 - Reverb i IFX2 - Flanger ???


Remi, chyba nie zostałeś zrozumiany przez kolegę Wink.

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
30.03.2013, 10:27,
#35
RE: Korg Krome
No właśnie! Dzięki Aleksander za uwagę. I nie potrafię tego wytłumaczyć. Może Ty masz jakąś teorię? Smile

Odpowiedz
30.03.2013, 11:20,
#36
RE: Korg Krome
Może święta Wink?

PS Marcin Tongue

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
30.03.2013, 18:23,
#37
RE: Korg Krome
PS2. Aleksander Smile

A resztę można zgonić na święta...

Odpowiedz
30.03.2013, 21:41,
#38
RE: Korg Krome
Dobra to zadam tylko jedno pytanie:
Czy można na jedną barwę nałożyć dwa lub więcej efektów IFX??? Tongue

Odpowiedz
30.03.2013, 21:53,
#39
RE: Korg Krome
skwari89, widzę że w dalszym ciągu nie rozumiesz. Wytłumaczę to jeszcze raz: jeśli masz kilka pytań (a może i nawet 20, 30), albo np. interesuje Cię tylko sekcja efektów i PianoRoll, to załóż dwa oddzielne WĄTKI, z tematycznymi tytułami. Wszystko po to, aby inni użytkownicy KROME mogli zajrzeć na forum, wejść do sekcji KROME i tam zobaczyć różne wątki. Jeśli będziemy opisywać różne sprawy w jednym wątku, to całość straci sens i wartość, bo zginie treść główna...

Odpowiedz
18.05.2013, 04:22,
#40
RE: Korg Krome
Od paru dni rozpracowuje Krome i mam problem z nagrywaniem utworu tzn. nagrywam, zapisuje i jest ok muzyka leci. Po wyłączeniu i włączeniu korga wczytuję wcześniej zapisany utwór i cisza. Może mi ktoś podpowiedzieć co robię nie tak?

Odpowiedz
19.05.2013, 14:16,
#41
RE: Korg Krome
A czy przypadkiem nie jest tak, że edytujesz song 001, a nie 000?

Odpowiedz
19.05.2013, 18:52,
#42
RE: Korg Krome
dla utworu przypisuje konkretną nazwę, także nie ma możliwości, że wczytuje to co nie jest zapisane
napisz może jak ty zapisujesz utwór i go odtwarzasz, może ja coś robię żle

Odpowiedz
19.05.2013, 23:31,
#43
RE: Korg Krome
Utwory zapisuje się korzystając z komendy SAVE SEQ. Podeślij mi na maila próbkę (która nie chodzi u Ciebie) remimusic@wp.pl

Odpowiedz
25.05.2013, 04:11,
#44
RE: Korg Krome
Wyślij mi proszę teraz swoją próbkę utworu na maila, którego wysłałem parę dni temu

Odpowiedz
25.05.2013, 22:17,
#45
RE: Korg Krome
Hej. Jestem na Mistrzostwach Polski w Squasha. Przed instrumentem będę dopiero w poniedziałek i wtedy zajmę się tą sprawą.

Odpowiedz
27.05.2013, 13:55,
#46
RE: Korg Krome
(14.01.2013, 06:26)hammond napisał(a): Niestety tak u Nas działają dystrybutorzy. Nie wsparłeś lokalnego rynku to nie dostaniesz instrukcji. Może na jakiejś aukcji internetowej ktoś taką udostępni bo wg. dystrybutora nie przysługuje Ci.
PS: Jak oceniasz brzmienia Krome? Co Cie skłoniło do zakupu?

To jest bezprawne. Trzeba by im dac jakas nauczke prawna. Ja, dla przykladu, mieszkam w Belgii i z tychze przyczyn nie moge kupic tego instrumentu w Polsce. Przeciez to logiczne, ze nie bede z byle glupota podczas trwania gwarancji jezdzila do Polski z instrumentem. Otoz takich ludzi jak ja jest masa. Jestesmy jednak Polakami, tylko ze losy z takich czy innych przyczyn rzucily nas gdzies dalej. Znaczy, ze my nie mamy prawa do polskich instrukcji dotyczacych sprzetu muzycznego?
Cos tu jest nie tak. Instrukcje we wszystkich jezykach mozna sciagnac na PDF-ie, w kazdej chwili, niezaleznie czy sprzet sie kupi czy nie, a polski dystrybutor nie udostepnia.
Szok!.
Taki czy inny dorobkiewicz nie powinien byc dystrybutorem, albo prawnie trzeba to raz na zawsze uregulowac i nie pozwolic na promocje zadnych instrumentow bez mozliwosci sciagniecia ze strony dystrybutora instrukcji w j. polskim przed zakupem sprzetu.

Przeciez my nawet nie wiemy jak ta instrukcja wyglada. Czy to jest jakies skrocony belkot z tlumacza automatycznego, czy normalnie przetlumaczona po ludzku pelna instrukcja.

Poza tym dobrze jest zaznajomic sie dokladnie z tematem, przed zakupem czegos co kosztuje parenascie tysiecy, aby wiedziec czy damy sobie z tym rade. To tak samo jakbym kupowala samochod w ciemno, czyli kota w worku, nie wiedzac co nabywam.

Kupuje tutaj, w Belgii, rozne rzeczy, ktore wymagaja szczegolowego zaznajomienia sie w ojczystym jezyku i nigdzie w Polsce nie nie mam problemow z uzyskaniem instrukcji po polsku od polskich dystrybutorow. Dla przykladu podam taki Norton Antywirus z Symantec. Polski dystrybutor udostepnia mi nawet polskie linki do sciagniecia programu po polsku, mimo ze wersje pudelkowa kupuje w Belgii. Inne przyklady, ze sprzetem ADG, czy elektronicznym, tez nie mam problemow, a tu sprzet muzyczny i kubel zimnej wody oraz wielka ordynarna figa?

Moze wspolnie zadzialamy przeciw takim samolubnym metodom dorabiania sie? Muzycy powinni sie w tej kwestii zsolidaryzowac raz a dobrze. Bylby to dobry uczynek dla wszystkich polskich muzykow.

Na poczatek - nie ma polskiej instrukcji, lub jest tylko skrocona? Nie kupowac w Polsce.
Inny sposob niekupowania od nieuczciwych dystrybutorow. Zebrac na forum ludzi zamierzajacych konkretny sprzet zakupic, i zlozyc sie wspolnie na tlumacza, a sprzet zakupic w inym kraju.
Oczywiscie nie zaprzestawac monitow do polskiego prawodawstwa, aby dystrybutorzy umieszczali pelne instrukcje po polsku do sciagniecia dla kazdego, do sprzedawanego sprzetu na stronach swoich hurtowni.
Kazdy muzyk, ktory ma trudnosci z pobraniam polskiej instrukcji ze strony polskiego dystrybutora powinien kierowac skargi do odpowiednich urzedow, aby instrukcje prawnie wyegzekwowac.
Jest od dawna w Polsce prawo, ze instrukcja musi byc udostepniona po polsku, jezeli sklep sprzedaje wytwor niepolski. Trzeba tylko to prawo odrobine unowoczesnic i przystosowac do obecnej sytuacji, poniewaz teraz mamy Europe, a prawo dotyczylo Polski bez Europy.

Za bledy przepraszam. Nie mam polskiej klawiatury.

(05.03.2013, 09:59)miela napisał(a): Ja mam polską instrukcję chcesz to mogę ci skserować jakiś rozdział, sam używam angielskiej instrukcji, bo polska jest baaardzo uboga Smile

Miela, co to znaczy uboga? Bo ja tez jestem zainteresowana. Czy to jest instrukcja skrocona na zasadzie pere kartek po lebkach, jak i co otworzyc? Czy to jest pare setek stron, czyli calosc, przewodnik i instrukcja obslugi?
Wprawdzie znam angielski, ale niedostatecznie aby zrozumiec taki sprzet. Po polsku nie jestem w stanie od razu niektorych rzeczy pojac. Po angielsku, rozprawienie sie z tym zajeloby mi duzo wiecej czasu. Kiedys juz tlumaczylam takiego kolosa (codziennie po dziesiac kartek) i zajelo mi to dwa bite miesiace. Na koniec czulam sie zmeczona.
Chcialbym zakupic ten sprzet, ale bez polskiej instrukcji nie ma sensu. Chcialabym jakos te instrukcje zobaczyc. jest to mozliwe? Jak sie z toba skontaktowac?

(27.03.2013, 19:16)skwari89 napisał(a): Witam ja równiesz od niedawna jestem posiadaczem Krome i mam problemy z obsługą bo Polska instrukcja ma raptem 23strSad
Miałem wcześniej Pa50, Pa500 ale Krome to całkiem inna bajka i w dodatku mój pierwszy workstation...

Aha, to znaczy ze tylko udaja, ze maja instrukcje, a w rzeczywistosci jest to tylko skrocona instrukcja, na zasadzie jak zaczac przygode z instrumentem?

(27.03.2013, 19:32)REMIMUSIC napisał(a): Moja propozycja jest taka:
z chęcią pomogę przy obsłudze instrumentu, ale pytania muszą być konkretne i bez udziwnień w opisach. Precyzyjnie na temat. Dodatkowo proszę pisać tematyczne tytuły wątków (np.: Jak skopiować combi do seq? Jak zapisać swoje brzmienia), tak żeby inni użytkownicy forum mieli szybki dostęp do tekstów. Nie wrzucajmy różnych treści i tematów do jednego wątku.

Remi, a czy nie jest lepiej, abys zaczal tlumaczyc te instrukcje z angielskiego rozdzial po rozdziale od samego poczatku? Wszyscy by wszystko zrozumieli, no i forum by sie zapelnilo, hehe Smile

Odpowiedz
28.05.2013, 23:09,
#47
RE: Korg Krome
(27.05.2013, 13:55)Ksywa napisał(a): Remi, a czy nie jest lepiej, abys zaczal tlumaczyc te instrukcje z angielskiego rozdzial po rozdziale od samego poczatku? Wszyscy by wszystko zrozumieli, no i forum by sie zapelnilo, hehe Smile

No tak, byłoby lepiej, to na pewno Cool Jakieś propozycje? Tongue

Odpowiedz
28.05.2013, 23:17,
#48
RE: Korg Krome
(19.05.2013, 18:52)heffalump napisał(a): dla utworu przypisuje konkretną nazwę, także nie ma możliwości, że wczytuje to co nie jest zapisane
napisz może jak ty zapisujesz utwór i go odtwarzasz, może ja coś robię żle

Nie podesłałeś mi muzycznego pliku korgowskiego (sng), ale zwyczajny plik MID. Co to oznacza? Utwory takie korzystają z komunikatów midi, które zawsze są umieszczane na początku danego utworu (a czasem dodatkowo w różnych częściach pliku). Dotyczy to np. banku i numeru barwy oraz poziomu jej głośności. Trzeba pamiętać, że każdorazowe włączenie utworu zacznie się od 'przeczytania i wczytania' danych ustawień. Nie ma znaczenia, że coś zmienisz w czasie rzeczywistym - utwór zawsze powróci do wcześniejszych ustawień. Jeśli chcesz mieć swobodę w edycji, to należy usunąć wszystkie zbędne komunikaty midi. Dokonasz tego korzystając z zakładki Event Edit.

Odpowiedz
12.06.2013, 18:37,
#49
RE: Korg Krome
Witam mam kolejne pytanko do REMIMUSICSmile
W Piano-roll na samym dole pod klawiaturą są słupki głośności poszczególnych dźwięków (velocity) po lewej stronie jest małe okienko w, którym zmienia się inne funkcje dla tych słupków, mam na myśli min: cutoff, panning itp tylko nie mogę dojść do tego jak przypisać inne ustawienie, w tym okienku jest tylko "Vel" a reszta to znaki CC# i podobne... wątek dotyczy ustawień brzmień więc piszę tutajSmile A skoro już mowa o filtrze to czy da się zrobić automatyczne wykręcanie cutoff żeby, któraś ze ścieżek w ten sposób wchodziła w utworze czy tylko ręcznie gałką??? Pisałem to pytanie już jakiś czas temu w innym wątku i nie doczekałem się odpowiedzi, a że tylko w tym wątku coś się dzieje więc i ja wrzucam tu swoje pytanieTongue

Odpowiedz
16.07.2013, 11:02,
#50
RE: Korg Krome
WItam,

jestem od kilku dni posiadaczem krome - rozgryzam go krok po kroku jednak utknąłem na obróbce gotowych utworów MIDI (z neta). Wątek był poruszany ale mam prośbę o opisanie krok po kroku (zaznaczanie odznaczanie ustawień, jakie zakładki itd, aby można było zmieniać instrumenty i transpozycję całego utworu)
Jeśli jest ktoś tak dobry i może opisać cały proces od momentu włożenia karty z midem do klawisza po zapisanie go jako gotowego songu i umieszczenia na liście utworów do odtwarzania.

Tomek

Odpowiedz
23.10.2013, 06:00,
#51
RE: Korg Krome
(16.07.2013, 11:02)tkostek napisał(a): WItam,

jestem od kilku dni posiadaczem krome - rozgryzam go krok po kroku jednak utknąłem na obróbce gotowych utworów MIDI (z neta). Wątek był poruszany ale mam prośbę o opisanie krok po kroku (zaznaczanie odznaczanie ustawień, jakie zakładki itd, aby można było zmieniać instrumenty i transpozycję całego utworu)
Jeśli jest ktoś tak dobry i może opisać cały proces od momentu włożenia karty z midem do klawisza po zapisanie go jako gotowego songu i umieszczenia na liście utworów do odtwarzania.

Tomek

Witam przyłączam się do prośby kolegi czy ktoś z Was może dokładnie opisać Pozdrawiam

Odpowiedz
23.10.2013, 09:37,
#52
RE: Korg Krome
Ja już odesłałem instrument, ale spróbuję pomóc.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
23.10.2013, 21:49,
#53
RE: Korg Krome
(23.10.2013, 09:37)hammond napisał(a): Ja już odesłałem instrument, ale spróbuję pomóc.

czekamy

Odpowiedz
27.10.2013, 12:52,
#54
RE: Korg Krome
Uruchamiasz jako VST? jeśli tak to później musisz połączyć vst z midi czyli z krome.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
20.11.2013, 16:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2013, 17:09 przez grzegorz szydlik.)
#55
RE: Korg Krome
WITAM CIE.Hammond czytalem twoje posty wiem ze miales do czynienia z Krome.to moje 1 workstation.zrobilem sobie jakis tam utworek zapisalem go na karcie sd no i teraz chce go wrzucic na kompa ale komputer nie czyta tego pliku.drugi problem nie moge polaczyc krome z kompem.podlaczam kabel usb i cisza.prosze o odp.Grzegorz

Odpowiedz
21.11.2013, 09:32,
#56
RE: Korg Krome
Podłączasz pod usb i używasz jakiegoś programu? Co w zasadzie chcesz osiągnąć podłączeniem do komputera?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
21.11.2013, 13:19,
#57
RE: Korg Krome
No dobra. Tak się stało, że chyba jednak będę musiał się rozejrzeć za czymś na imprezy namiotowe.
Myślałem o Integrze ale chyba wolę jakąś stację roboczą.
Niestety nie mam gdzie przetestować Krome a filmy na YT ... No są ale ...
Jakie są wasze odczucia?

PS
Na plus:
- MASA .. rewelacja.
- cena
- workstation

Na minus:
- w sumie tylko zewnętrzny zasilacz

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
21.11.2013, 19:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2013, 19:24 przez grzegorz szydlik.)
#58
RE: Korg Krome
hej Hammond.podlaczajac krome przez usb do kompa chce zgrac swoje zrobine utwory.czy moze da sie jakos inaczej?probowalem uzyc audicity ale nie ma w audicity opcji wyboru portu usb niewiem dlaczego.czekam na odp.Pozdrawiam

sory za moje moze bezsensowne pytania ale to moje 1 workstation i nie wiem jak to wszystko ugryzc

Odpowiedz
22.11.2013, 08:29,
#59
RE: Korg Krome
To nie tak. Przez USB tego nie zrobisz, bo Krome nie jest kartą muzyczną i nie transmituje dźwięku po USB. Musisz podłączyć Krome do swojej karty muzycznej i zgrać do MP3, czy tam Wave, albo w samym Krome ustawić eksport do Wave z sekwencera, wtedy będziesz miał zrzut na karte SD.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.11.2013, 17:43,
#60
RE: Korg Krome
hej hammond.A czy pamietasz moze jak ustwic export do wave z sequencera?bo proboje i nie mam pojecia jak to zrobic.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg Krome ex, niechciane efekty w trybie combi Benko 0 137 17.02.2024, 21:37
Ostatni post: Benko
  Korg Kronos 73 - ucinanie dźwięku kamilm21 43 72,621 20.09.2020, 21:49
Ostatni post: Valtari
  Krome/Krome EX vs PA700/1000 edycja brzmienia Feather 6 9,390 19.08.2019, 09:41
Ostatni post: Feather
  Korg Kross - nagrywanie przez DAC hoiraq 0 3,286 25.04.2018, 10:44
Ostatni post: hoiraq
  Korg Krome - Queen sound pack marcelmuz 0 3,817 31.10.2017, 11:01
Ostatni post: marcelmuz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS