Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pianino dla dzecka do nauki
31.08.2015, 07:54,
#1
pianino dla dzecka do nauki
Dzień dobry,
zwracam się do znawców tematu z prośbą o poradę. Od września moja córka zaczyna naukę w Szkole Muzyczne I st. w klasie fortepianu. Szukamy instrumentu, który najlepiej się sprawdzi do ćwiczenia w domu. Z racji tego, że mieszkamy w bloku, a metraż też nie jest za duży raczej skłaniamy się ku zakupowi pianina cyfrowego. Sporo już poczytałam na rożnych forach o tych instrumentach, ale w dalszym ciągu ciężko mi wyrobić sobie jednoznaczne zdanie, ponieważ jest tyle różnorodnych opinii a i często są one sprzeczne ze sobą. Zainteresowało mnie pianino Casio PX-150, czy jest to instrument warty 2500zł, czy coś w tej cenie można kupić lepszego, oczywiście zależało by mi na nowym instrumencie.

Odpowiedz
31.08.2015, 08:18,
#2
RE: pianino dla dzecka do nauki
Jest jeszcze Kawai ES100 i Roland F20 i F130 ale błagam, w przypadku zakupu pianina cyfrowego, niech dziecko jak najwięcej ćwiczy w szkole na akustycznym pianinie. Rozumiem, że sąsiedzi, hałas, strojenie, transport itd ale proszę pamiętać, tej klasy pianina cyfrowe to marne namiastki pianina akustycznego. Chodzi przede wszystkim o technikę gry i pracę ręki, choć kształcenie słuchu na pianinie cyfrowym dla dziecka to jak dla mnie porażka, no ale to już wasz wybór.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.08.2015, 10:10,
#3
RE: pianino dla dzecka do nauki
Pianino akustyczne jest droższe. Używane w przyzwoitym stanie swoje kosztuje, dodatkowo generuje stałe wydatki w ciągu roku. Gra na rozstrojonym akustyku ze zmęczoną klawiaturą nie należy do przyjemnych i potrafi szybko zniechęcić dziecko do nauki. Wiem, bo sam to przerabiałem. Pytanie: lepiej grać na cyfrówce, czy nie grać w ogóle? Jak dla mnie odpowiedź jest jasna. Co do klawiatur to polemizowałbym, czy te w starych Legnicach czy Calisiach (a raczej tylko to wchodzi w grę w tym budżecie) są lepsze od takiej w porządnej cyfrówce.

W tej cenie, tzn. okolicach 2500zł to właśnie to co napisał rychubil, oprócz Rolanda F130 (kosztuje prawie 4000zł). PX-150 to dobre piano do nauki, przy czym musisz mieć świadomość, że wbudowane głośniki brzmią kiepsko. W droższym modelu tj. PX-350 nie jest dużo lepiej pod tym względem. Napisz dokładnie jaki masz budżet.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
31.08.2015, 10:27,
#4
RE: pianino dla dzecka do nauki
(31.08.2015, 10:10)Qaroll napisał(a): Co do klawiatur to polemizowałbym, czy te w starych Legnicach czy Calisiach (a raczej tylko to wchodzi w grę w tym budżecie) są lepsze od takiej w porządnej cyfrówce.

Oczywiście, że lepiej grać na najtańszej cyfrówce niż w ogóle, tylko ile kosztuje ta "porządna cyfrówka", która nadal jest imitacją? Moje zdanie jest takie - Dziecko nie nauczy się właściwego słuchania i kontroli dźwięku, jeśli jego głównym instrumentem będzie cyfrówka ale oby było odwrotnie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.08.2015, 11:25,
#5
RE: pianino dla dzecka do nauki
Niewątpliwie najlepiej by było gdyby dziecko rozpoczęło edukację na instrumencie akustycznym, ale nie zawsze warunki na to pozwalają więc trzeba się ratować instrumentami cyfrowymi. Co do PX-150 jest to bardzo fajne piano, z dobrą klawiaturą i niezłym brzmieniem. Myślę, że w tej klasie instrumentów jest jednym z bardziej udanych egzemplarzy. Tutaj kolega wspomniał jeszcze Rolandzie F-20, który jest nieznacznie droższy od PX i też jestem zdania, że to bardzo przyjemny instrument. Jedyny mankament to to, że do F-20 nie podłączysz potrójnej listwy pedałowej jak to możesz zrobić w PX-150. ES-100 z całym oprzyrządowaniem trochę wychodzi poza budżet, bo samą klapę to kupisz do 2,5k, ale statyw z listwą to wydatek jeszcze ok. 1000 zł.

Odpowiedz
31.08.2015, 12:29,
#6
RE: pianino dla dzecka do nauki
Jak się dobrze poszuka to będzie taniej. Nie rozumiem ludzi, którzy w dzisiejszych czasach kupując sprzęt za ~3k biorą go za cenę z półki, kiedy prawie każdy sprzedawca schodzi z ceny min. 10% a czasami dużo więcej, no ale wiadomo że trzeba zapytać, zagadać.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
31.08.2015, 15:16,
#7
RE: pianino dla dzecka do nauki
Maksymalnie mogę na ten cel przeznaczyć 3000 zł, już ze wszystkim, łącznie z transportem Smile
Oczywiście im taniej tym lepiej, ale na pewno nie dam rady już nic powyżej dorzucić.

Odpowiedz
31.08.2015, 15:35,
#8
RE: pianino dla dzecka do nauki
Jeszcze taka propozycja:
http://allegro.pl/pianino-cyfrowe-kawai-...53283.html

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 248 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 715 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 664 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,410 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 461 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS