Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilacz awaryjny ups do domowego studia
12.09.2015, 14:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2015, 14:46 przez Ralph1983.)
#1
Zasilacz awaryjny ups do domowego studia
Witam wszystkich ;-)

Przymierzam się do kupna nowego zasilacza UPS w celu ochrony sprzętu przed "cyrkami" w sieci energetycznej. Aktualnie używam zasilacza typu off-line Back Ups CS 500 firmy APC, do którego mam podpiętą specjalną listwę na zwykłe wtyczki. Z tego co się dowiedziałem UPS-y typu off-line nadają się tylko do zabezpieczenia zasilacza w kompie. Nie wiem jak to jest w przypadku z instrumentami. Myślę nad kupnem zasilacza typu on-line, który ponoć jest idealnym rozwiązaniem, gdyż odcina podłączone do niego graty od sieci i ponoć cały czas jest 230v z akumulatora o ile pamiętam.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w zabezpieczeniu sprzętu, i ewentualnie jaki UPS moglibyście mi polecić. Budżet mój na ten cel to 1400zł.

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz
18.09.2015, 19:25,
#2
RE: Zasilacz awaryjny ups do domowego studia
Polecam APC Back UPS CS 650 link.

Mam i chwalę.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
21.09.2015, 13:11,
#3
RE: Zasilacz awaryjny ups do domowego studia
Hej,

ja mam ten sam modle, ale CS 500 ;-). Niestety są to UPS-sy off-line - czyli niezbyt dobre do ochrony sprzętu... nawiasem
mówiąc, szkoda, że ani Roland czy Korg nie wypuścili typowego Upsa do ochrony sprzętu muzycznego

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS