Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solar Modulator
18.09.2015, 18:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2015, 18:45 przez Azzorek.)
#1
Solar Modulator
Po przeczytaniu o tym w newsach po prostu nie mogłem się oprzeć aby nie zachęcić Was do dyskusji na temat tego cuda.

W mojej ocenie pomysł sam w sobie to rewelka i na prawdę nowatorski. Wreszcie konkretna alternatywa dla D-Beam Rolanda.

Natomiast wykonanie - totalna tragedia. Trzeba się wykazać nie lada, nazwijmy to po imieniu - głupotą, żeby wynalazek o tak dużym potencjale tak stłamsić.
Dlaczego Apple pytam? Mało innych komputerów na Ziemi? Druga sprawa - obsługuje to zewnętrzne kamerki inne niż wbudowane w MacBook'a lub iMaca? A jeśli ktoś ma na przykład MacPro albo tak jak ja - MacMini? To już nie poużywa?

Porażka. Trzeba było zrobić taką aplikację w taki sposób, aby działała z każdą kamerą USB o konkretnej rozdzielczości (lub jeśli to za dużo z kilkoma, konkretnymi modelami kamer), które podłączane byłyby przez USB do komputerów z Windows, MacOSX, Linux lub Android. O ile więcej byłoby chętnych i tym samym zarobionych pieniędzy?

Szkoda gadać.... . Kolejny fajny gadżet dla garstki wybranych muzyków Sad .

I nie jestem tu wrogiem Apple, bo sam na nim tworzę muzę... . Jestem wrogiem głupoty i braku logicznego myślenia.

Jak wy to widzicie?


P.S.

Swoją drogą, dlaczego nikt nie zrobił zewnętrznego interfejsu na podobnej zasadzie, który miałby możliwość podłączenia przez MIDI każdego instrumentu?

Pozdrawiam,


Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
21.09.2015, 14:11,
#2
RE: Solar Modulator
Alesis kiedyś zrobił sterownik airfx oraz arisynth. Może coś takiego by Cię zainteresowało?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.09.2015, 11:24,
#3
RE: Solar Modulator
Wow nie wiedziałem, że coś takiego było. Kurdę słabo szukałem. Sprawdziłem i airfx jak dla mnie bomba. Dokładnie o to mi chodziło. Tylko gdzie to teraz kupić, chyba z drugiej ręki co i tak jak widzę nie będzie łatwo Sad .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
03.10.2015, 17:50,
#4
RE: Solar Modulator
Właśnie jestem super szczęśliwym posiadaczem Alesis AirFX. Hammond wielkie dzięki za info. Sprzęt kupiłem w Warszawie (używany w świetnym stanie) od niesamowicie, pozytywnie zakręconego fanatyka syntezatorów, zwłaszcza modularnych. Zresztą, jego kolekcja sprzętu jest imponująca. Fajnie, że miałem okazję poznać kogoś o takiej pasji.

Co do Alesis AirFX, to dokładnie to o co mi chodziło. Ma 50 presetów o różnych efektach. Są one nieedytowalne, nie można też ustawić własnych. Jednak te 50 jest zupełnie wystarczająca.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
06.10.2015, 07:58,
#5
RE: Solar Modulator
Świetnie, że mogłem pomóc !!

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS