Muzykuj.com Forum
brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Studio (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=247)
+--- Dział: Karty Muzyczne (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=249)
+--- Wątek: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST (/showthread.php?tid=2643)brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - e_marian - 09.10.2019

Kiedy uruchomię host VST a dokładnie Cantabile oprogramowanie korzysta z wbudowanej karty dźwiękowej w laptopie. Oczywiście pobrałem sterowniki Asio4All.

Ale kiedy oprogramowanie jest włączone nie mogę uruchomić innego programu do odtwarzania utworów (np: Windows Media player itp).

Dostaje komunikat: Inna aplikacja kontroluje w tej chwili dźwięk. Aby go teraz odsłuchać, zamknij tą aplikację i spróbuj ponownie.

Czy jest to problem związany z wbudowaną kartą muzyczną ? A zakup zewnętrznej karty rozwiąże problem - jeżeli tak to na co zwrócić uwagę podczas wyboru karty?

Jest to dla mnie istotne ponieważ nie mogę jednocześnie grać i odtwarzać utworu który aktualnie potrzebuje a używanie do tego dwóch komputerów mija się z celem.

Dźwięk z Cantabile oraz z odtwarzanego utworu mogą trafiać na jedno wyjście słuchawkowe/ liniowe - nie potrzebuje aktualnie rozdzielać tego na różne źródła - chociaż chętnie poznam tą wiedzę jak zrobić taka konfiguracją (może się mi przydać na przyszłość).

Proszę o pomoc ....


RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - Rychubil - 09.10.2019

Nie siedzę zbyt mocno w temacie ale w moim przekonaniu wbudowana karta dźwiękowa laptopa bardzo słabo nadaje do takich celów więc niezależnie od tego, co jest przyczyną braku możliwości odtwarzania jednocześnie obu źródeł dźwięku, kupiłbym zewnętrzną kartę dźwiękową z prawdziwego zdarzenia. Myślę że bardziej rozbudowane oprogramowanie takiej karty, powinno rozwiązać twój problem.
Jeśli się mylę, to niech szybko mnie ktoś poprawi.

Jaka karta? Wszystko zależy od budżetu ale w tym temacie wiele nie polecę, ponad to co sam mam, czyli Roland Quad Capture, z której jestem zadowolony ale też w sumie nie mam porównania do innych, bo innych nie miałem.


RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - e_marian - 09.10.2019

A czy ty miałeś taką sytuację aby odtwarzać jakiś plik audio + grać na VST ?

Oczywiście jest to sprawą oczywistą że karta w laptopie to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie ale nie chcę aby się okazało że po zakupie karty ten problem nadal występował.


RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - Rychubil - 09.10.2019

(09.10.2019, 19:39)e_marian napisał(a): A czy ty miałeś taką sytuację aby odtwarzać jakiś plik audio + grać na VST ?

Właśnie w tej chwili uruchomiłem wtyczkę Electric V i grałem równocześnie wraz z podkładem muzycznym z pliku WAV, odtwarzanego przez Windows Media Player.


RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - bestspec - 10.10.2019

Niestety to przypadłość wiekszości zintegrowanych interfejsów audio np w laptopach (w szczególności tych starszych) że nie potrafią działać w trybie multi drivers czyli Cantabile z Asio i WMP ze standardowym sterownikiem Windows. Jest plugin do WMP który pozwala mu korzystać ze sterownika ASIO do odtwarzania czyli i Cantabile i WMP korzystały by z tego samego sterownika ale i to nie pomoże bo te karty laptopowe potrafią obsługiwać tylko jeden program w danym czasie (prawdopodobnie nie mają funkcji wirtualnych kanałów audio aby z tego samego sterownika ASIO mogło korzystać więcej jak jeden program).
Czeka cię chyba kupienie zewnętrznego interfejsu audio i problem zniknieWink


RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - e_marian - 11.10.2019

Laptop jest stosunkowo nowy bo ma nie cały rok i parametry też nie odstają od dzisiejszych standardów więc pewno będzie tak jak piszesz bestspec. Problem z kartą dźwiękową a więc nie innego mi nie pozostaje jak udać się na zakupy Smile

Dziękuję Smile


RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - e_marian - 17.10.2019

A czy zastosowanie tego typu miksera rozwiązało by problem ?

ALESIS MULTIMIX 8 USB FX


RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST - Rychubil - 17.10.2019

(17.10.2019, 14:22)e_marian napisał(a): A czy zastosowanie tego typu miksera rozwiązało by problem ?

ALESIS MULTIMIX 8 USB FX

Moim skromnym zdaniem nie, ponieważ brak tam interfejsu audio ale najlepiej niech ktoś inny się wypowie w tym temacie.