Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
09.10.2019, 15:15,
#1
brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
Kiedy uruchomię host VST a dokładnie Cantabile oprogramowanie korzysta z wbudowanej karty dźwiękowej w laptopie. Oczywiście pobrałem sterowniki Asio4All.

Ale kiedy oprogramowanie jest włączone nie mogę uruchomić innego programu do odtwarzania utworów (np: Windows Media player itp).

Dostaje komunikat: Inna aplikacja kontroluje w tej chwili dźwięk. Aby go teraz odsłuchać, zamknij tą aplikację i spróbuj ponownie.

Czy jest to problem związany z wbudowaną kartą muzyczną ? A zakup zewnętrznej karty rozwiąże problem - jeżeli tak to na co zwrócić uwagę podczas wyboru karty?

Jest to dla mnie istotne ponieważ nie mogę jednocześnie grać i odtwarzać utworu który aktualnie potrzebuje a używanie do tego dwóch komputerów mija się z celem.

Dźwięk z Cantabile oraz z odtwarzanego utworu mogą trafiać na jedno wyjście słuchawkowe/ liniowe - nie potrzebuje aktualnie rozdzielać tego na różne źródła - chociaż chętnie poznam tą wiedzę jak zrobić taka konfiguracją (może się mi przydać na przyszłość).

Proszę o pomoc ....

Odpowiedz
09.10.2019, 19:03,
#2
RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
Nie siedzę zbyt mocno w temacie ale w moim przekonaniu wbudowana karta dźwiękowa laptopa bardzo słabo nadaje do takich celów więc niezależnie od tego, co jest przyczyną braku możliwości odtwarzania jednocześnie obu źródeł dźwięku, kupiłbym zewnętrzną kartę dźwiękową z prawdziwego zdarzenia. Myślę że bardziej rozbudowane oprogramowanie takiej karty, powinno rozwiązać twój problem.
Jeśli się mylę, to niech szybko mnie ktoś poprawi.

Jaka karta? Wszystko zależy od budżetu ale w tym temacie wiele nie polecę, ponad to co sam mam, czyli Roland Quad Capture, z której jestem zadowolony ale też w sumie nie mam porównania do innych, bo innych nie miałem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2019, 19:39,
#3
RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
A czy ty miałeś taką sytuację aby odtwarzać jakiś plik audio + grać na VST ?

Oczywiście jest to sprawą oczywistą że karta w laptopie to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie ale nie chcę aby się okazało że po zakupie karty ten problem nadal występował.

Odpowiedz
09.10.2019, 20:16,
#4
RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
(09.10.2019, 19:39)e_marian napisał(a): A czy ty miałeś taką sytuację aby odtwarzać jakiś plik audio + grać na VST ?

Właśnie w tej chwili uruchomiłem wtyczkę Electric V i grałem równocześnie wraz z podkładem muzycznym z pliku WAV, odtwarzanego przez Windows Media Player.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.10.2019, 19:59,
#5
RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
Niestety to przypadłość wiekszości zintegrowanych interfejsów audio np w laptopach (w szczególności tych starszych) że nie potrafią działać w trybie multi drivers czyli Cantabile z Asio i WMP ze standardowym sterownikiem Windows. Jest plugin do WMP który pozwala mu korzystać ze sterownika ASIO do odtwarzania czyli i Cantabile i WMP korzystały by z tego samego sterownika ale i to nie pomoże bo te karty laptopowe potrafią obsługiwać tylko jeden program w danym czasie (prawdopodobnie nie mają funkcji wirtualnych kanałów audio aby z tego samego sterownika ASIO mogło korzystać więcej jak jeden program).
Czeka cię chyba kupienie zewnętrznego interfejsu audio i problem zniknieWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.10.2019, 08:56,
#6
RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
Laptop jest stosunkowo nowy bo ma nie cały rok i parametry też nie odstają od dzisiejszych standardów więc pewno będzie tak jak piszesz bestspec. Problem z kartą dźwiękową a więc nie innego mi nie pozostaje jak udać się na zakupy Smile

Dziękuję Smile

Odpowiedz
17.10.2019, 14:22,
#7
RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
A czy zastosowanie tego typu miksera rozwiązało by problem ?

ALESIS MULTIMIX 8 USB FX

Odpowiedz
17.10.2019, 18:11,
#8
RE: brak możliwości odtwarzania innych źródeł dźwięku kiedy korzystam z VST
(17.10.2019, 14:22)e_marian napisał(a): A czy zastosowanie tego typu miksera rozwiązało by problem ?

ALESIS MULTIMIX 8 USB FX

Moim skromnym zdaniem nie, ponieważ brak tam interfejsu audio ale najlepiej niech ktoś inny się wypowie w tym temacie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS