Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe do 2000 zł
28.11.2018, 23:32,
#1
Pianino cyfrowe do 2000 zł
Witam, rozglądam się za pianinem koniecznie cyfrowym (abym mógł podłączyć do słuchawek i w nocy nie przeszkadzając nikomu grać) do około 2000 zł. Nigdy nie grałem na pianinie i nie chcę na początek nauki wydawać fortuny na pianino a za 2 tysiące chyba można już coś fajnego znaleźć. Na początku będę głównie grał jakąś muzykę z filmów czy gier, może czasem coś klasycznego np. Mozarta. Pytanie jeszcze czy koniecznie muszę dokupywać cały zestaw (?) czy wystarczy sama klawiatura. Przeszukując fora znalazłem kilka propozycji:
-Yamaha P-45 B
-Roland F-20
-Cdp-130
-Roland FP-30

Odpowiedz
29.11.2018, 00:38,
#2
RE: Pianino cyfrowe do 2000 zł
Cześć Smile
Ograj sobie te pianka w sklepie, żebyś wiedział, które z nich najbardziej do Ciebie przemawia pod względem klawiatury i brzmienia. pamiętaj, że to Ty wybierasz dla Siebie. Każdy lubi co innego.
Nie wiem czy jeszcze gdzieś dostaniesz Rolanda F-20, którego zastąpił FP-30 ale ograj oba. Jeśli przewidujesz budżet na FP-30, to rozważ również Yamahę P-115 lub nowszą P-125. Mają tą samą klawiaturę co P-45 ale więcej brzmień czy ich wariacji. Casio nie polecam.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.11.2018, 00:49,
#3
RE: Pianino cyfrowe do 2000 zł
(29.11.2018, 00:38)Rychubil napisał(a): Cześć Smile
Ograj sobie te pianka w sklepie, żebyś wiedział, które z nich najbardziej do Ciebie przemawia pod względem klawiatury i brzmienia. pamiętaj, że to Ty wybierasz dla Siebie. Każdy lubi co innego.
Nie wiem czy jeszcze gdzieś dostaniesz Rolanda F-20, którego zastąpił FP-30 ale ograj oba. Jeśli przewidujesz budżet na FP-30, to rozważ również Yamahę P-115 lub nowszą P-125. Mają tą samą klawiaturę co P-45 ale więcej brzmień czy ich wariacji. Casio nie polecam.

A gdybyś Ty był w mojej sytuacji to które pianino byś wybrał?

Odpowiedz
29.11.2018, 01:22,
#4
RE: Pianino cyfrowe do 2000 zł
(29.11.2018, 00:49)DanielB napisał(a): A gdybyś Ty był w mojej sytuacji to które pianino byś wybrał?

Ja bym wybrał to, które mnie by się spodobało a skąd mam wiedzieć co Tobie się spodoba?
Uwierz mi, że nie ma innego lepszego sposobu, jak osobiste ogranie instrumentów (poczytaj podobne wątki, to się przekonasz). Każdy tu na forum Ci to powie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.11.2018, 07:01,
#5
RE: Pianino cyfrowe do 2000 zł
Wspominasz, że dopiero będziesz się uczył grać więc widzę dwa wyjścia. Albo wyprawa do sklepu z jakąś osobą potrafiącą grać, albo poprosić sprzedawcę żeby coś zagrał. Ważne jest aby nie ulec sugestiom sprzedającego, który z pewnością będzie wychwalał coś, czego chce się pozbyć Smile
Tu chodzi o to żebyś mógł usłyszeć jak brzmią te instrumenty na żywo a nie opierać się tylko na tym co można usłyszeć na Youtube.
Do Rolanda FP30 musiałbyś trochę dołożyć, bo nowego do 2 tys chyba nie kupisz.
Ja postawiłbym na Yamahę P45. Nie wiesz jak potoczy się Twoja nauka, czy nie znudzi Ci się lub czy nie poddasz się za jakiś czas. P45 to taki bezpieczny i niedrogi wybór na początek. Jeśli coś pójdzie nie tak, to bez problemu powinno Ci się udać sprzedać a jeżeli wciągniesz się i będziesz notował postępy to wówczas pomyślisz o czymś z wyższej półki.
Pytanie tylko jak ma wyglądać ta nauka ?

Odpowiedz
29.11.2018, 19:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2018, 19:12 przez DanielB.)
#6
RE: Pianino cyfrowe do 2000 zł
(29.11.2018, 07:01)Valtari napisał(a): Wspominasz, że dopiero będziesz się uczył grać więc widzę dwa wyjścia. Albo wyprawa do sklepu z jakąś osobą potrafiącą grać, albo poprosić sprzedawcę żeby coś zagrał. Ważne jest aby nie ulec sugestiom sprzedającego, który z pewnością będzie wychwalał coś, czego chce się pozbyć Smile
Tu chodzi o to żebyś mógł usłyszeć jak brzmią te instrumenty na żywo a nie opierać się tylko na tym co można usłyszeć na Youtube.
Do Rolanda FP30 musiałbyś trochę dołożyć, bo nowego do 2 tys chyba nie kupisz.
Ja postawiłbym na Yamahę P45. Nie wiesz jak potoczy się Twoja nauka, czy nie znudzi Ci się lub czy nie poddasz się za jakiś czas. P45 to taki bezpieczny i niedrogi wybór na początek. Jeśli coś pójdzie nie tak, to bez problemu powinno Ci się udać sprzedać a jeżeli wciągniesz się i będziesz notował postępy to wówczas pomyślisz o czymś z wyższej półki.
Pytanie tylko jak ma wyglądać ta nauka ?
Też tak właśnie myślałem aby kupić coś fajnego ale nie drogiego bo jeszcze nie wiem czy będę grał miesiąc, 3 miesiące a może 3 lata. Co do nauki to będę się sam uczył w domu, może kiedyś z jakimś nauczycielem. Pytanie jeszcze bo słyszałem, żeby od razu uczyć się z nut grać ale pewnie jest to ciężkie. Czy nie zniechęci mnie to do nauki? I jeśli moglibyście to podrzucie linkami do jakiś stron czy aplikacji gdzie będę miał wszystko ładnie opisane dla początkującego. No i jeszcze sprawa ogrywania w sklepie. Wydaje mi się, że jak jestem początkującym i nigdy nie grałem to nic mi to nie da bo nie będę miał porównania.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 456 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 377 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 759 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,062 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,774 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS