Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
28.01.2020, 20:44,
#1
Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Cześć.
Jak wiecie jestem tu nie za długo ale całkiem sporo mnie tuWink Lubiłem tu zaglądać i podzielić się swoją wiedzą i wymieniać opiniami sam wyciągając przy tym często cenne informacje itp.
Niestety jak sami wiecie/zauważyliście forum to od dłuższego czasu jest najwyraźniej bez żadnego moderatora i zalewane jest obcojęzycznym spamem w coraz większej ilości działów a administratorom najwyraźniej to nie przeszkadza.
Wchodząc tu praktycznie codziennie wykorzystując strzępy wolnego czasu czytałem zajawki ostatnich postów w większości działów na stronie głównej by wyszukać coś nowego, ciekawego lub odnaleźć czyiś post kto potrzebuje pomocy i starałem się jej udzielić jeśli byłem w stanie. Dziś trzeba się przebijać przez spam o wiele trudniej zorientować się że jest coś nowego wartego uwagi a ja po prostu nie ma na to czasu jak również mocno mnie to zniechęca do szperania.
Klika tygodni temu pisałem do adminów na PM i na e-mail podane na forum aby ktoś posprzątał i zaprowadził chociaż trochę porządku ale nikt się nie odezwał.
Cała ta sytuacja mocno mnie zniechęca do zaglądania tu nie mówiąc już o aktywnym udzielaniu się i powoli iskierka wygasa, aż pewnie niedługo całkiem zgaśnie;(
A wy co o tym wszystkim sądzicie?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.01.2020, 21:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2020, 21:58 przez pawelsz.)
#2
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Pisałem w tej sprawie jakiś czas temu do Rychubil'a, który zresztą jak zauważyłem był przynajmniej przez jakiś czas moderatorem. Myślę, że można ewentualnie jeszcze poruszyć temat w facebookowej grupie portalu.
zastanawia mnie czy nie ma jakiejś innej metody niż tylko ręczne usuwanie kont aby robić porządek na forum? Wcześniej nie było nawet możliwości żeby takie "fejkowe" konto utworzyło jakikolwiek post zanim zostało np usunięte.

Szkoda byłoby forum stracić, bo jest tu grupka naprawdę zainteresowanych tematem ludzi. Może niezbyt liczna, ale na poziomie, chętnie wspierająca rejestrujących się co jakiś czas nowych użytkowników, nawet jeśli pytają po raz setny o pianino cyfrowe do 1500/2000/2500 zł czy większej kwoty.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
28.01.2020, 22:30,
#3
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
No ja z FB nie zadziałam bo nawet konta nie mam i nie zamierzam zakłądać (szkoda życia na raportowanie innym gdzie jestem i co robię Wink )

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.01.2020, 23:11,
#4
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Sam się coraz częściej zastanawiam nad jego usunięciem, choć niestety wiąże się to z pewnym "wypadnięciem z obiegu". A samo posiadanie konta nie zobowiązuje do pokazywania całemu światu gdzie się było z kim i co się zjadło, mimo że sporo użytkowników tak robi bywa że aż do przesady.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
29.01.2020, 02:09,
#5
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Panowie.
Jak może wiecie albo może i nie, próbowałem swego czasu jako moderator a potem jako administrator reanimować te forum i zrobiłem co mogłem. Zainwestowałem sporo czasu, żeby je oczyścić z tego spamu (około 7300 sztucznych kont) ale bezskutecznie, ponieważ powstawały kolejne i następne. Konieczna jest interwencja informatyka na serwerze forum a to było po za moimi możliwościami.

Obecnie na Facebooku pawelsz umieścił taką informację dla naszego administratora (hammond) na ten temat, za co serdeczne dzięki więc jeszcze pali się ostatnie światło nadziei na uratowanie forum. Może Paweł (hammond) jednak to zrobi.

P. S.
Z powodów głównie służbowych ale też w celu uzyskiwania wielu innych informacji, założyłem konto na Facebooku i nie mam problemu z ukryciem własnej prywatności, bo najzwyczajniej nic nie publikuję na swoim profilu z własnego życia prywatnego więc nawet i tam można być całkiem incognito.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.01.2020, 09:33,
#6
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Ja akurat mam problem z tą prywatnąścią. Ale można być tam nawet całkiem incognito, ja na przykład wiedząc, że nie będę wkładał tam żadnych prywatnych treści (ani zresztą żadnych innych) założyłem sobie konto pod pseudonimem. Polubiłem parę grup, muzyków i sklepów muzycznych na których mi zależało i czasami zaglądam.
A i tak zalewa mnie mnóstwo niechcianych reklam i innego badziewia.

Forum to jednak forum. Też mam nadzieję, że da się to uratować.

Odpowiedz
29.01.2020, 12:09,
#7
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Przyznam że i dla mnie to forum jest czymś ważnym. Sporo tu poświęciłem czasu i energii. Dla mnie to takie kompendium wiedzy i w żaden sposób nie można tego porównać do jakiegoś Facebookowego odpowiednika, gdzie liczą się krótkie komentarze i "polubienia"

Praktycznie każdy dzień rozpoczynałem od zaglądania na forum czy jest jakiś nowy temat, choć nie za każdym razem się loguję. Loguję się gdy chcę coś napisać.

Myślałem o tym żeby zadzwonić do Pawła i zaproponować przypięcie mi funkcji moderatora lub administratora. Myślę że zgodziłby się bo miałby kłopot ze sprzątaniem z głowy. Miałem na tyle czasu i chęci że nie przeszkadzało by mi codzienne usuwanie spamu wraz ze śmieciowymi kontami.
Niestety ostatnio bardziej muszę martwić się o własne zdrowie niż o losy forum. Większość czasu spędzam w szpitalach, wypisują mnie z jednego i zaraz idę leżeć do innego. Jednocześnie sprzedaje instrumenty, osprzęt i inne rzeczy których sprzedaż pozwoli odzyskać trochę kasy.
Nie jest moim celem użalanie się nad sobą, jednak zobaczyłem ten wątek i poczułem potrzebę wytłumaczenia się.
Jak napisałem na początku trochę mi zeszło czasu na tym forum, trochę nabazgrałem postów, dlatego uznałem że powinienem coś napisać w tak ważnym da tego forum wątku.

Odpowiedz
29.01.2020, 14:17,
#8
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Też uważam że szkoda aby forum upadło bo nie wiem czy macie podobne zdanie ale to forum jest moim zdaniem najlepsze wśród polskojęzycznych o tej tematyce. Prześledziłem kilka razy inne i na żadnym nie założyłem konta bo widać po wpisach że nic się tam nie dzieje, pytania i prośby o pomoc w dużym stopniu pozostają bez odpowiedzi i generalnie poziom niższy.
Tu jest zupełnie inaczej.
Nie znam się na zarządzaniu forum ale myślę że niezłym rozwiązaniem było by wprowadzenie np "SuperUser" (wymyślona nazwa) czyli nie moderator a zwykły użytkownik z dodanym uprawnieniem do usuwania postu. Dżentelmeńska umowa że taki SuperUser może usuwać tylko posty obcojęzyczne nie na temat i nie związane z tematyką forum (generalnie spam) a resztę powinien ogarniać moderator/administrator. Można jeszcze rozważyć czy taki Super user mógł by usunąć też konto które generuje spam.
Takie usunięcie spamu wiele czasu pewnie nie zajmie więc nadanie takiego uprawnienia kilku stałym bywalcom tego forum może załatwi sprawę bo może poświęcenie raz na jakiś czas kilku dodatkowych minut rozwiązało by problem.

Valtari: zdrowia życzę!!!

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.01.2020, 18:00,
#9
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
@bestspec
Dokładnie tak, bestspec, to najlepsze takie forum w Polsce i najprężniej działający portal, gdzie rozmawia się o przede wszystkim o instrumentach na których trzeba grać, nie o samograjach napędzanych midami. Przede wszystkim dzięki Pawłowi (hammond), który wspólnie z Noemi recenzuje te wszystkie instrumenty, nagrywa testy, relacje z targów i inne materiały. On też może z różnych względów, choćby rodzinnych "nie wyrabiać" choćby czasowo żeby to wszystko zrobić. Żaden portal czy forum nie jest rzeczą najważniejszą w życiu.
Ciekawy pomysł z tym Superuser o ile jest to wykonalne. Użytkownicy spośród takiego grona jak my tutaj mogliby mieć takie uprawnienia o ile jest to wykonalne technicznie. Mimo tego, myślę że jakaś główna blokada też jest potrzebna.
@Rychubil
Jak najbardziej pamiętamy. To musiało być dość zniechęcające i monotonne takie usuwanie iluś tam kont za każdym wejściem na forum. Jak napisalem już wyżej, myślę że to nie powinna być główna metoda walki z tym zjawiskiem.
@Valtari
Valtari trzymaj się! Oby te wędrówki szpitalne się skończyły pozytywnie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
29.01.2020, 21:14,
#10
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Zajrzałem na stronę dostawcy silnika forum i widzę że da się zrobić coś jak SuperUser. Nie da się tego zrobić w prosty sposób w podstawowych opcjach dla Usera bo do kasowania dostęp jest tylko z poziomu Moderatora i Admina za to można zainstalować plugin do silnika forum. Plugin o nazwie Custom User Permissions załatwia sprawę.

https://mods.mybb.com/view/custom-user-permissions

Tu poniżej daję zrzut ekranu gdzie w pozycji Edit widać że można dowolnemu userowi dać prawo do edytowania i usuwania postów a nawet działów. Czyli ne będąc Moderatorem można by usuwać spamerskie posty.

[Obrazek: 13556-1408973844-customuserperms_forum.png]


Bez użycia dodatkowych pluginów widzę możliwość aby zwykły User mógł zbanować spamera.
Userów można przydzielić do Grupy. Można stworzyć grupę dla Superuserów a w ustawieniach grupy jest możliwość przydzielania prawa do wysyłania ostrzeżeń do innych userów. Zobaczcie na opcje w Warning System poniżej

[Obrazek: ACP_User_EditGroup_UsersPermissions.png]


Dalej w narzęrzędziach dla zarządzania ostrzeżeniami można ustawić automat który zbanuje usera przy odpowiedniej ilości ostrzeżeń (wystarczy ustawić odpowiedni poziom). Zobaczcie poniżej

[Obrazek: ACP_Config_AddWarningLevel.png]

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.01.2020, 21:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2020, 21:22 przez Rychubil.)
#11
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 12:09)Valtari napisał(a): Dla mnie to takie kompendium wiedzy i w żaden sposób nie można tego porównać do jakiegoś Facebookowego odpowiednika, gdzie liczą się krótkie komentarze i "polubienia"

(29.01.2020, 14:17)bestspec napisał(a): ... to forum jest moim zdaniem najlepsze wśród polskojęzycznych o tej tematyce.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): ... to najlepsze takie forum w Polsce i najprężniej działający portal, gdzie rozmawia się o przede wszystkim o instrumentach na których trzeba grać, nie o samograjach napędzanych midami.

W pełni się z Wami zgadzam. Wszelkie takie szybkie krótkie wpisy w grupie na Facebooku, pisane w przerwach w pracy pomiędzy kawą a kanapką mają się nijak do skupionego pisania na forum. Nie chodzi tylko o wiele bogatszą merytorycznie treść ale też o porządek tematyczny.

(29.01.2020, 12:09)Valtari napisał(a): Myślałem o tym żeby zadzwonić do Pawła i zaproponować przypięcie mi funkcji moderatora lub administratora. Myślę że zgodziłby się bo miałby kłopot ze sprzątaniem z głowy.

Jestem pewien, że nie wahałby się ani chwili, żeby Ci taką funkcję dodać. Zna Cię bardzo dobrze więc na stówę mógłby Tobie w tej kwestii zaufać. Skoro mnie wówczas dodał, to Tobie tym bardziej.

(29.01.2020, 14:17)bestspec napisał(a): Nie znam się na zarządzaniu forum ale myślę że niezłym rozwiązaniem było by wprowadzenie np "SuperUser" (wymyślona nazwa) czyli nie moderator a zwykły użytkownik z dodanym uprawnieniem do usuwania postu.

Takie usunięcie spamu wiele czasu pewnie nie zajmie więc nadanie takiego uprawnienia kilku stałym bywalcom tego forum może załatwi sprawę bo może poświęcenie raz na jakiś czas kilku dodatkowych minut rozwiązało by problem.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): Ciekawy pomysł z tym Superuser o ile jest to wykonalne.

To bardzo dobry pomysł i jest to wykonalne ale pod pewnym warunkiem.

(29.01.2020, 14:17)bestspec napisał(a): ... a resztę powinien ogarniać moderator/administrator.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): Mimo tego, myślę że jakaś główna blokada też jest potrzebna.

No właśnie! Koniecznie musi być administrator, który ma pełną ingerencję w działanie forum. Co z tego, że kilka osób będzie usuwać posty a nawet konta, skoro one pozostaną i nadal będą tworzyć kolejne wpisy i kolejne konta. Musi być administrator z możliwością ingerencji w serwer forum. Bez tego nic się nie zmieni - daremny trud, jak leczenie tylko objawowe.
Forum posiada blokadę CAPTCHA a mimo to boty ją przechodzą. Jeśli to nie boty, to przy zakładaniu konta, musiałaby być akceptacja konta przez administratora, który z pewnością rozpozna czy to bot czy normalny użytkownik. Niestety czasochłonna praca, wymagająca ciągłej kontroli.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): To musiało być dość zniechęcające i monotonne takie usuwanie iluś tam kont za każdym wejściem na forum.

Owszem było ale bez reanimacji serwera i usprawnienia sposobu rejestracji, to po prostu nie miało sensu a zabierało codziennie sporo czasu.

Waldek - dużo zdrowia i siły w walce z chorobą życzę.

P.S. Szczerze - ostatnia nadzieja na uratowanie forum, to bestspec na administratora forum z pełnym dostępem do serwera lub przynajmniej kontaktem do prowadzącego go informatyka.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.01.2020, 21:38,
#12
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 21:18)Rychubil napisał(a): P.S. Szczerze - ostatnia nadzieja na uratowanie forum, to bestspec na administratora forum z pełnym dostępem do serwera lub przynajmniej kontaktem do prowadzącego go informatyka.

Nie wiem czy ostatnia, czy nie ostatnia, w każdym razie popieram kandydaturę. O ile kandydat wyrazi(ł) chęć zostania kandydatem Smile
Mogę być tzw. "SuperUserem".

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
29.01.2020, 21:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2020, 21:46 przez Rychubil.)
#13
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 21:38)pawelsz napisał(a):
(29.01.2020, 21:18)Rychubil napisał(a): P.S. Szczerze - ostatnia nadzieja na uratowanie forum, to bestspec na administratora forum z pełnym dostępem do serwera lub przynajmniej kontaktem do prowadzącego go informatyka.

Nie wiem czy ostatnia, czy nie ostatnia, w każdym razie popieram kandydaturę.

Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić ani pomijać, wskazując kandydaturę bestspeca ale każdy stały bywalec forum przyzna, że obecnie bestspec byłby bardzo kompetentny do tej funkcji. To co On ogarnia na poziomie informatycznym, to ja w ogóle nie startuję, pomimo tego, że sporo ostatnio siedzę przy kompach i to na dwóch różnych systemach (przesiadka z Windows na Maca - dla mnie masakra).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.01.2020, 21:46,
#14
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 21:43)Rychubil napisał(a):
(29.01.2020, 21:38)pawelsz napisał(a):
(29.01.2020, 21:18)Rychubil napisał(a): P.S. Szczerze - ostatnia nadzieja na uratowanie forum, to bestspec na administratora forum z pełnym dostępem do serwera lub przynajmniej kontaktem do prowadzącego go informatyka.

Nie wiem czy ostatnia, czy nie ostatnia, w każdym razie popieram kandydaturę.

Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić ani pomijać, wskazując kandydaturę bestspeca ale każdy stały bywalec forum przyzna, że bestspec byłby bardzo kompetentny do tej funkcji.

Jak najbardziej kompetentny! Chodziło mi natomiast o to, by nie zakładać z góry, że obecna administracja forum nie podejmie żadnych działań.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
29.01.2020, 22:14,
#15
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 21:18)Rychubil napisał(a): P.S. Szczerze - ostatnia nadzieja na uratowanie forum, to bestspec na administratora forum z pełnym dostępem do serwera lub przynajmniej kontaktem do prowadzącego go informatyka

Wszystko fajnie i nawet przypadkiem jestem informatykiem (tyle że bez praktyki bo po studiach nigdy nie pracowałem w zawodzie - lata temuWink) ale problem w tym że ledwo znajduje czas aby tu zaglądać. Rzadko zdarza mi się taki dzień jak dziś że mam czas aby czytać forum od 2-3 godzin w tym samym czasie robiąc kilka innych rzeczy w tle.
Bycie adminem zobowiązuje i ja na pewno nie znajdę czasu aby regularnie czyścić forum i nim zarządzać itp dlatego pomyślałem o tym SuperUser czyli kilku osobach które poświęcą co jakiś czas kilka minut by wywalić posty które ich samych zakuły w oczy.
Bestspec na Admina - niechętnie ale jeśli to miało by uratować forum to trudno niech się stanie ale należało by to traktować jako administracja z doskoku w wolnej chwili i niezobowiązująco czyli taki user który sporadycznie w wolnych chwilach coś posprząta i zrobi może coś dodatkowo ale i tak to sprzątanie powinno być rozproszone i tego SuperUsera trzeba by wprowadzić (nie wiem czy dał bym radę zainstalować plugin a nie chciał bym wywalić forum w kosmos).
Tylko skoro wdrożony by został SuperUser to po co mi admin?

PS. Poprawiłęm pierwszy obrazek w moim porzednim poście

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.01.2020, 22:23,
#16
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Administrator wydaje mi się nie jest od "sprzątania" forum. Po to wyróżnia się role takie jak moderator, na dużych forach są nawet przypisani do działów jako ich opiekunowie, czy właśnie na najniższym szczeblu organizacyjnym superuserzy. Dwa szczeble załatwiłyby sprawę według mnie, forum nie jest bardzo ruchliwe i nie ma nawału nowych postów czy tematów nie będących spamem automatów lub innych nieproszonych gości.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
29.01.2020, 22:33,
#17
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 22:23)pawelsz napisał(a): Administrator wydaje mi się nie jest od "sprzątania" forum.

No właśnie nie bardzo rozumiem czemu wysunęliście moją kandydaturę na admina Wink ale mniejsza z tym. Chcieliście mnie wrobić bo rozpocząłem temat WinkTongueBig Grin

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.01.2020, 22:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2020, 22:51 przez Rychubil.)
#18
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 22:23)pawelsz napisał(a): Administrator wydaje mi się nie jest od "sprzątania" forum. Po to wyróżnia się role takie jak moderator, na dużych forach są nawet przypisani do działów jako ich opiekunowie, czy właśnie na najniższym szczeblu organizacyjnym superuserzy. Dwa szczeble załatwiłyby sprawę według mnie, forum nie jest bardzo ruchliwe i nie ma nawału nowych postów czy tematów nie będących spamem automatów lub innych nieproszonych gości.

Słuszna uwaga! Administrator z SuperUserami i zupełnie wystarczy.
Imperator bestspec i padawani Wink

(29.01.2020, 22:33)bestspec napisał(a): No właśnie nie bardzo rozumiem czemu wysunęliście moją kandydaturę na admina Wink ale mniejsza z tym. Chcieliście mnie wrobić bo rozpocząłem temat WinkTongueBig Grin

Nie, uwierz mi na słowo jeśli możesz. Uważam, że masz do tego zadania znakomite kompetencje i tyle.
Kiedyś, będąc jeszcze administratorem proponowałem Valtariemu tę funkcję, bo uważam że jest człowiekiem odpowiedzialnym i równie szczerze oddanym forum ale nie chciał się tego podjąć, ze zrozumiałych dla mnie powodów. Gdyby jednak mógł i chciał, wysunąłbym również i jego kandydaturę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.01.2020, 23:07,
#19
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 22:39)Rychubil napisał(a): Nie, uwierz mi na słowo jeśli możesz. Uważam, że masz do tego zadania znakomite kompetencje i tyle.

OK dzięki za dobre słowo.Wink
To jeśli dostanę propozycję to obiecuję że się nad nią pochylę w nawiązaniu do warunków jakie opisałem wcześniej.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.01.2020, 10:38,
#20
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Kochani przepraszam, że mnie tu nie było. W tym roku (czyt. Poprzednim) było dla mnie wiele wyzwań nawet zdrowotnych, ale to nie jest powód do usprawiedliwienia. Rozpocząłem budowę studia, gdzie w natłoku zajęć codziennych wszystko musiałem robić po 1h. Wiecie, że tak się nie da Smile
Szukając pomocy u mojego administratora, który postawił forum i powiedział „działaj” bo on nie ma czasu (nie dziwie się i nie mam pretensji).
Wiem, że były tu osoby chętne do ogarnięcia tego i prosiły mnie o różne rzeczy, a mój administrator się spóźniał z rozwiązaniami i nie dostarczał ich, co skutkowało delikatnym zdenerwowaniem kolegów i również im się nie dziwie. Szczerze to myślałem, że to forum upadło, bo FB wszystko przejął, gdzie komunikacja jest błyskawiczna, ale widzę, że trzeba to wszystko zebrać do kupy i naprawić.
Dziękuję za zrozumienie, bo nie jest łatwo nagrywać recenzje, poznawać sprzęt, składać filmy, pisać i moderować.
Forum potrzebuje Waszej pomocy, bo to, że ja również to wiecie już sami :-)
Z tym, że ja nie wiem nawet gdzie moje forum wisi, a o instalowaniu pluginów do niego nie mam pojęcia. Sam ostatnio rozwaliłem inną stronę bo Wordpress pragnął zmian i zasugerował by kliknąć update :-)
Jestem muzykiem, a nie informatykiem, więc niestety muszę prosić o to innych.
Postaram się to jakoś naprawić i faktycznie widzę, że wysunęły się osoby które mogą pomóc.
Logując się na forum mam jakieś wiadomości nieodczytane a mój mail nawet mnie o tym nie powiadomił, ale dziennie otrzymuje 300 maili spamu :-( To jest ta cena „popularności portalu”. Kiedy jestem na wyjeździe i nie zaglądam przez dwa dni w skrzynkę, to jest dramat i zdarzy się coś przeoczyć.
Jeszcze raz serdecznie przepraszam i wracamy do gry Smile tylko pomóżcie bo popularność tego forum spadła na mnie nieoczekiwanie jak kariera na Zenka :-) on sobie poradził, a ja ... sami widzicie Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
31.01.2020, 11:32,
#21
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Hej Paweł.
Jak widzisz forum ma się całkiem nie źle pod względem aktywności. Niektórzy twierdzą że to jedyne tak aktywne forum polskojęzyczne o instrumentach. Sporo wątków, sporo zapytań o poradę przy zakupie sprzętu, czy rozwiązaniu jakichś problemów technicznych. To na prawdę spore źródło wiedzy i szkoda żeby spłonęło jak biblioteka w Aleksandrii Smile Jest grupa osób, która tu chętnie, niemal codziennie zagląda, wrzucając jakieś nowinki, ciekawostki lub doradzając w sprawach sprzętowych.
Gorzej z tą niechcianą aktywnością i tu należy coś podziałać. Z jednej strony uszczelnić proces rejestracji, na przykład wprowadzając akceptację administratora dla nowych osób chcących się zarejestrować.
Tu łatwo rozpoznać boty, bo nikt normalny nie nazwie się Zyndzune1234yp17 Smile i takich od razu kasować.

Z drugiej strony myślę że warto "wynagrodzić" osoby którym nie jest obojętne dobro tego forum i miały by czas, po przez dodanie dodatkowych uprawnień, dzięki którym odciążą Ciebie przy moderowaniu lub usuwaniu postów, reklam itp.

Zaglądając na "ekipę forum" widzę osoby które nie logowały się od wielu lat
http://www.muzykuj.com/forum/showteam.php

Z drugiej strony zobacz na statystyki, zarejestrowanych jest ponad 4 tys osób. Faktycznych, prawdziwych użytkowników jest może parę set. Reszta to chwasty do wyrwania, więc roboty jest sporo. Na pewno warto zainwestować trochę czasu w to forum, takiego źródła wiedzy na Facebooku nie znajdziesz Smile

Odpowiedz
31.01.2020, 18:24,
#22
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(31.01.2020, 10:38)hammond napisał(a): Kochani przepraszam, że mnie tu nie było. W tym roku (czyt. Poprzednim) było dla mnie wiele wyzwań nawet zdrowotnych, ale to nie jest powód do usprawiedliwienia. Rozpocząłem budowę studia, gdzie w natłoku zajęć codziennych wszystko musiałem robić po 1h. Wiecie, że tak się nie da Smile
Szukając pomocy u mojego administratora, który postawił forum i powiedział „działaj” bo on nie ma czasu (nie dziwie się i nie mam pretensji).
Wiem, że były tu osoby chętne do ogarnięcia tego i prosiły mnie o różne rzeczy, a mój administrator się spóźniał z rozwiązaniami i nie dostarczał ich, co skutkowało delikatnym zdenerwowaniem kolegów i również im się nie dziwie. Szczerze to myślałem, że to forum upadło, bo FB wszystko przejął, gdzie komunikacja jest błyskawiczna, ale widzę, że trzeba to wszystko zebrać do kupy i naprawić.
Dziękuję za zrozumienie, bo nie jest łatwo nagrywać recenzje, poznawać sprzęt, składać filmy, pisać i moderować.
Forum potrzebuje Waszej pomocy, bo to, że ja również to wiecie już sami :-)
Z tym, że ja nie wiem nawet gdzie moje forum wisi, a o instalowaniu pluginów do niego nie mam pojęcia. Sam ostatnio rozwaliłem inną stronę bo Wordpress pragnął zmian i zasugerował by kliknąć update :-)
Jestem muzykiem, a nie informatykiem, więc niestety muszę prosić o to innych.
Postaram się to jakoś naprawić i faktycznie widzę, że wysunęły się osoby które mogą pomóc.
Logując się na forum mam jakieś wiadomości nieodczytane a mój mail nawet mnie o tym nie powiadomił, ale dziennie otrzymuje 300 maili spamu :-( To jest ta cena „popularności portalu”. Kiedy jestem na wyjeździe i nie zaglądam przez dwa dni w skrzynkę, to jest dramat i zdarzy się coś przeoczyć.
Jeszcze raz serdecznie przepraszam i wracamy do gry Smile tylko pomóżcie bo popularność tego forum spadła na mnie nieoczekiwanie jak kariera na Zenka :-) on sobie poradził, a ja ... sami widzicie Smile

Cieszymy się bardzo, że wracamy do gry! Ja już od momentu jak wybierałem swoje pierwsze "poważne" pianino tak wsiąkłem w temat, że chętnie pomogę prowadzić forum, choćby w funkcji wspomnianego kilka postów wyżej "superusera", chyba, że będą to po prostu moderatorzy (z tym, że moderator chyba może jeszcze np. edytować treść postów innych użytkowników?). Tak jak już pisałem, forum to forum a grupa to grupa, wzajemnie się uzupełniają.


Kilka spostrzeżeń co do struktury forum (na później):

Forum miejscami sprawia wrażenie "opuszczonego" dlatego, że istnieją niektóre działy stworzone niejako "na zapas", w których nikt nie napisał jeszcze żadnego postu. Rychubil kiedy był adminem trochę forum z tego co pamiętam odchudził pod tym względem, przemianował pewne działy (np. Naszą twórczość) i wygląda to już zgrabniej. Byłbym za tym, żeby z zachowaniem rozsądku jeszcze trochę dalej pójść w tym kierunku, ale np utworzyć działy tam gdzie jest bardzo gęsto od postów:

na forum dominuje dział Nie wiem jaki instrument wybrać, kiedyś proponowałem żeby wydzielić z niego np. pianina cyfrowe, bo jest o nie masa pytań. Ale są też pytania o nagłośnienie, o karty muzyczne, o komputery do instrumentów wirtualnych czy to DAW, nie ma na te rzeczy sensownego działu i trafia to albo do instrumentów albo do luźnych rozmów. Ogólnie przemianowałbym to na "Pomoc w zakupach" i wydzielił z tego kilka działów podrzędnych takich jak: "instrumenty", "nagłośnienie" (już bez dzielenia z góry na domowe/studyjne/sceniczne/słuchawki), "komputery, tablety i oprogramowanie".

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
31.01.2020, 20:30,
#23
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(31.01.2020, 18:24)pawelsz napisał(a):
(31.01.2020, 10:38)hammond napisał(a): Kochani przepraszam, że mnie tu nie było. W tym roku (czyt. Poprzednim) było dla mnie wiele wyzwań nawet zdrowotnych, ale to nie jest powód do usprawiedliwienia. Rozpocząłem budowę studia, gdzie w natłoku zajęć codziennych wszystko musiałem robić po 1h. Wiecie, że tak się nie da Smile
Szukając pomocy u mojego administratora, który postawił forum i powiedział „działaj” bo on nie ma czasu (nie dziwie się i nie mam pretensji).
Wiem, że były tu osoby chętne do ogarnięcia tego i prosiły mnie o różne rzeczy, a mój administrator się spóźniał z rozwiązaniami i nie dostarczał ich, co skutkowało delikatnym zdenerwowaniem kolegów i również im się nie dziwie. Szczerze to myślałem, że to forum upadło, bo FB wszystko przejął, gdzie komunikacja jest błyskawiczna, ale widzę, że trzeba to wszystko zebrać do kupy i naprawić.
Dziękuję za zrozumienie, bo nie jest łatwo nagrywać recenzje, poznawać sprzęt, składać filmy, pisać i moderować.
Forum potrzebuje Waszej pomocy, bo to, że ja również to wiecie już sami :-)
Z tym, że ja nie wiem nawet gdzie moje forum wisi, a o instalowaniu pluginów do niego nie mam pojęcia. Sam ostatnio rozwaliłem inną stronę bo Wordpress pragnął zmian i zasugerował by kliknąć update :-)
Jestem muzykiem, a nie informatykiem, więc niestety muszę prosić o to innych.
Postaram się to jakoś naprawić i faktycznie widzę, że wysunęły się osoby które mogą pomóc.
Logując się na forum mam jakieś wiadomości nieodczytane a mój mail nawet mnie o tym nie powiadomił, ale dziennie otrzymuje 300 maili spamu :-( To jest ta cena „popularności portalu”. Kiedy jestem na wyjeździe i nie zaglądam przez dwa dni w skrzynkę, to jest dramat i zdarzy się coś przeoczyć.
Jeszcze raz serdecznie przepraszam i wracamy do gry Smile tylko pomóżcie bo popularność tego forum spadła na mnie nieoczekiwanie jak kariera na Zenka :-) on sobie poradził, a ja ... sami widzicie Smile

Cieszymy się bardzo, że wracamy do gry! Ja już od momentu jak wybierałem swoje pierwsze "poważne" pianino tak wsiąkłem w temat, że chętnie pomogę prowadzić forum, choćby w funkcji wspomnianego kilka postów wyżej "superusera", chyba, że będą to po prostu moderatorzy (z tym, że moderator chyba może jeszcze np. edytować treść postów innych użytkowników?). Tak jak już pisałem, forum to forum a grupa to grupa, wzajemnie się uzupełniają.


Kilka spostrzeżeń co do struktury forum (na później):

Forum miejscami sprawia wrażenie "opuszczonego" dlatego, że istnieją niektóre działy stworzone niejako "na zapas", w których nikt nie napisał jeszcze żadnego postu. Rychubil kiedy był adminem trochę forum z tego co pamiętam odchudził pod tym względem, przemianował pewne działy (np. Naszą twórczość) i wygląda to już zgrabniej. Byłbym za tym, żeby z zachowaniem rozsądku jeszcze trochę dalej pójść w tym kierunku, ale np utworzyć działy tam gdzie jest bardzo gęsto od postów:

na forum dominuje dział Nie wiem jaki instrument wybrać, kiedyś proponowałem żeby wydzielić z niego np. pianina cyfrowe, bo jest o nie masa pytań. Ale są też pytania o nagłośnienie, o karty muzyczne, o komputery do instrumentów wirtualnych czy to DAW, nie ma na te rzeczy sensownego działu i trafia to albo do instrumentów albo do luźnych rozmów. Ogólnie przemianowałbym to na "Pomoc w zakupach" i wydzielił z tego kilka działów podrzędnych takich jak: "instrumenty", "nagłośnienie" (już bez dzielenia z góry na domowe/studyjne/sceniczne/słuchawki), "komputery, tablety i oprogramowanie".
To jest dobry pomysł z segregacją. Ogarniemy to.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
31.01.2020, 21:46,
#24
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Trochę zacząłem sprzątać bo mam teraz kilka minut. Mogę spamerski post usunąć i wtedy widzę go w swoich narzędziach i logach że usunąłem ale mogę go też oznaczyć jako Spam i też znika ale nie wiem gdzie ląduje i nie mam po tej czynności żadnego śladu. Nie wiem więc która metoda jest lepsza.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.01.2020, 22:34,
#25
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Robisz to z panelu forum czy administratora? Moim zdaniem najlepiej od razu usuwać. Obawiam się, że przechowywanie spamu nie jest do końca bezpieczne.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2020, 22:35,
#26
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
No dobra Panowie to robimy porządek.
Prośba aby od dziś jak zobaczycie jakiś spamerski post obcojęzyczny albo nawet polski który ewidentnie jest spamem to kliknijcie przycisk Raport. Będzie nam łatwiej usuwać jak będziecie raportować i nie będzie trzeba wchodzić w działy wątki i szukać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.01.2020, 22:39,
#27
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(31.01.2020, 22:34)Rychubil napisał(a): Robisz to z panelu forum czy administratora? Moim zdaniem najlepiej od razu usuwać. Obawiam się, że przechowywanie spamu nie jest do końca bezpieczne.

Jak to pisałem byłem jeszcze Moderatorem ;-)

Teraz byłem już w panelu administratora i widziałem że są włączone 2 pluginy do Spamu więc ten dodatkowy przycisk do oznaczania jako Spam jest działaniem jednego z tych pluginów. Nie miałem jeszcze czasu się zagłębić jak działają i co robią z tak zaznaczonym postem (gdzie to ląduje).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.01.2020, 22:45,
#28
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Zobaczcie ile śmieciowych kont logowało się choćby ostatnio

http://www.muzykuj.com/forum/online.php?action=today

Te dziwne nazwy, to są właśnie ci śmieciarze. Takich właśnie Rysiek wcześniej usuwał w nieskończoność a codziennie pojawiały się dziesiątki kolejnych.

Odpowiedz
31.01.2020, 22:55,
#29
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Obecnie jest zarejestrowanych 4189 użytkowników. Z mojej wiedzy, to do pozostawienia jest około 700 a reszta, czyli obecnie około 3500 to spam. Z tych 700 kont pewnie jakiś procent jest nieaktywna ale nie koniecznie do usunięcia.
Nie jest najgorzej. Kiedyś, kiedy robiłem porządki było ponad 8000 kont.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2020, 23:01,
#30
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Mamy też jeszcze jednego Moderatora Smile

http://www.muzykuj.com/forum/member.php?...&uid=23135

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS