Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka klawiatura sterująca MIDI
23.11.2020, 17:48,
#1
Jaka klawiatura sterująca MIDI
Prośba o konsultację i doradztwo, wieki całe w ogóle nie interesował mnie ten temat, aż tu nagle

potrzebuję klawiatury sterującej MIDI na "górkę" do mojego MODX8, wymagania:
- 32-49 pełnowymiarowych klawiszy typu syntezatorowego/pół ważone/ z lub bez aftertoucha, ale zależy mi na naprawdę dobrej jakości
- wyjście MIDI Din oraz prze USB
- zasilanie najlepiej wszelkiego typu (zasilacz, baterie, USB)


Nie mają wielkiego znaczenia dla mnie wszelkie dołączane softy i współpraca z DAWami. Liczba kontrolerów, którymi głównie i tak sterowałbym MODX może być również ograniczona.
Z uwagi na cenę, raczej wykluczyłem jakiś syntezator spełniający powyższe warunki, jednak ponieważ biorę pod uwagę używki to może też się zainteresuję.

Ktoś, coś?

Odpowiedz
23.11.2020, 20:21,
#2
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(23.11.2020, 17:48)garit napisał(a): Prośba o konsultację i doradztwo, wieki całe w ogóle nie interesował mnie ten temat, aż tu nagle

potrzebuję klawiatury sterującej MIDI na "górkę" do mojego MODX8, wymagania:
- 32-49 pełnowymiarowych klawiszy typu syntezatorowego/pół ważone/ z lub bez aftertoucha, ale zależy mi na naprawdę dobrej jakości
- wyjście MIDI Din oraz prze USB
- zasilanie najlepiej wszelkiego typu (zasilacz, baterie, USB)


Nie mają wielkiego znaczenia dla mnie wszelkie dołączane softy i współpraca z DAWami. Liczba kontrolerów, którymi głównie i tak sterowałbym MODX może być również ograniczona.
Z uwagi na cenę, raczej wykluczyłem jakiś syntezator spełniający powyższe warunki, jednak ponieważ biorę pod uwagę używki to może też się zainteresuję.

Ktoś, coś?

Ja postawił bym na Novation SL MK III - miałem SL Mk II i klawiatura bardzo mi leżała. Oni stosują Fatara i mają też aftertouch choć czytałem nieoficjalne info  że w SL MK III zastosowano tańszą klawiaturę niż w MK II którą miałem (nie wiem ile w tym prawdy bo nie znalazłem w sumie wiarygodnego info). Nie jest tania bo to bodaj najlepiej wyposażona obecnie klawiatura sterująca która posiada bardzo rozbudowany interfejs (gałki, suwaki, przyciski) oraz 5 (wyświetlaczy więc dokładnie widać co jest sterowane) i sequencer - i to też w skrócie. Jak by była wersja 88 klawiszy to nie wiem czy bym nie kupił.
Ewentualnie Native instruments Kontrol S - też fatar (nie wiem czy kolorowe podświetlania klawiszy są częścią klawiatury ale jeśli tak to wyglądają identycznie jak w Novation wiec może to ta sama klawiatura) - tu niestety dość prosty interfejs jak za te pieniądze

Tańsze rozwiązanie to Roland A-500 lub 300 Pro - w sieci jest wiele że to dobre klawiatury pod kątem ich pracy ale nie maiłem do czynienia. Wystarczająco bogaty interfejs i nie wiem czy to nie dobre rozwiązanie pod kątek stosunku ceny do jakości i możliwości.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
24.11.2020, 10:25,
#3
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
Dzięki bestspec, jak zwykle jesteś nieoceniony.

Właśnie przyglądałem się dokładnie tym Rolandom i SL. Też czytałem o tych klawiaturach z SL, że niby w tych starszych lepsza. Rolandowskie to wiadomo jakie są, ale myślę, że zdzierżyłbym. Sam interfejs jest w obu przypadkach rzeczywiście bardzo rozbudowany, chyba jak dla mnie nawet za bardzo Smile. Z kolei w Native płacisz za soft, który jest super i może kiedyś, ale raczej nie teraz.
Jeszcze zapewne Cię rozśmieszę, ale całkiem sensownie wypada Vortex 2. Myślę i jeszcze napiszę priv.

Druga sprawa to nowa SL kosztuje z 2600 zł a za tę cenę można mieć też NOWEGO: Korga i3, Korga Krossa 2, Korg Triton Taktil 49, Yamaha MX49, Behringer Vocoder VC340, Behringer DeepMind 6, Roland SH-01 Gaia, Modal Argon8, Waldorf Blofeld, Roland Juno-DS 61, Modal Cobalt8, Korg Wavestate (to tak po cenie rosnąco).
A z używek to w tych pieniądzach widziałem nawet Nord Lead A1 i Korga Krome 61.

Znasz dobrze MODX, co byś wybrał?

Odpowiedz
24.11.2020, 18:30,
#4
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(24.11.2020, 10:25)garit napisał(a): Dzięki bestspec, jak zwykle jesteś nieoceniony.

Właśnie przyglądałem się dokładnie tym Rolandom i SL. Też czytałem o tych klawiaturach z SL, że niby w tych starszych lepsza. Rolandowskie to wiadomo jakie są, ale myślę, że zdzierżyłbym. Sam interfejs jest w obu przypadkach rzeczywiście bardzo rozbudowany, chyba jak dla mnie nawet za bardzo Smile. Z kolei w Native płacisz za soft, który jest super i może kiedyś, ale raczej nie teraz.
Jeszcze zapewne Cię rozśmieszę, ale całkiem sensownie wypada Vortex 2. Myślę i jeszcze napiszę priv.

Druga sprawa to nowa SL kosztuje z 2600 zł a za tę cenę można mieć też NOWEGO: Korga i3, Korga Krossa 2, Korg Triton Taktil 49, Yamaha MX49, Behringer Vocoder VC340, Behringer DeepMind 6, Roland SH-01 Gaia, Modal Argon8, Waldorf Blofeld, Roland Juno-DS 61, Modal Cobalt8, Korg Wavestate (to tak po cenie rosnąco).
A z używek to w tych pieniądzach widziałem nawet Nord Lead A1 i Korga Krome 61.

Znasz dobrze MODX, co byś wybrał?

Jeśli nie wchodzisz na całego w świat wirtualnych syntezatorów (VSTi) i zamierzasz więcej grać bez komputera to może lepiej rzeczywiście kupić syntezator do uzupełnienia MODX. Jeśli Tak to z twojej listy wyrzucił bym wszystkie instrumenty których głównym źródłem dźwięku są Sample czyli ROMplery (ewentualnie można zostawić Korg Wavestate jesli zależy ci na tego typu brzmieniach - ja bym go kupił jako trzeci ale nie drugi instrument) bo masz tego wystarczająco w MODX, a wtedy zostają (umieszczam według moich priorytetów - na górze najlepsze, w jednej linii równorzędne tzn Ty wybieraszWink):

Modal Cobalt8, Modal Argon8, Behringer DeepMind 6, Nord Lead A1

Waldorf Blofeld, Novation Ultranowa (dodaję ten instrument bo to tani i dobry syntezator i pełni również zaawansowane funkcje klawiatury sterującej),

Roland SH-01 Gaia, Korg Wavestate

Behringer Vocoder VC340

Ja dla siebie z tego zestawienia wziął bym Cobalt 8 ale z klawiaturą 61 ale to już wylatuje ponad budżet - ciekawy wirtualny analog z ciekawymi możliwościami których nie ma u konkurencji. Ja akurat wolę większą klawiaturę patrząc pod kątem grania tez głosami MODX np Organami lub Padami.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.11.2020, 10:16,
#5
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
No pięknie to ułożyłeś. To teraz po kolei osłucham to towarzystwo.

Nawet nie wiedziałem, że jest tego tyle na rynku teraz, zarówno klawiatur jak i synthów.

A co myślisz o AKAI MPK249 ?

Odpowiedz
25.11.2020, 15:22,
#6
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(25.11.2020, 10:16)garit napisał(a): No pięknie to ułożyłeś. To teraz po kolei osłucham to towarzystwo.

Nawet nie wiedziałem, że jest tego tyle na rynku teraz, zarówno klawiatur jak i synthów.

A co myślisz o AKAI MPK249 ?

AKAI MPK249 jest OK i w sumie też miałem ją wymienić ale nie miałem czasu szukać informacji o jakości klawiatury bo nie miałem osobiście do czynienia ale słyszałem że poprzednia wersja była na wysokim poziomie więc chyba można założyć że będzie podobnie. To również bardzo funkcjonalna klawiatura bo ma rozbudowany interfejs i również da się podzielić na 8 stref (wiele klawiatur ma tylko 4 strefy a niektóre jak Arturia tylko 2) więc możesz zrobić podział na 8 stref. Nie wiem czy nie ma do niej za darmo programu Akai VIP (w zeszłym roku w ramach promocji był dla właścicieli tych klawiatór za darmo do pobrania) a to fajny soft dzięki któremu automatycznie się ładują Mapy przypisania kontrolerów pod dany plugin VST czy wirtualny syntezator VSTi. VIP to tez program do robienia Setlist ale chyba tylko dla VST. Obecnie jest promocja na Akai Vip i można go kupić za niecałe 15 EUR w Pluginbutique.

Większość dzisiejszych klawiatur ma dedykowane softy dla automatycznego mapowania kontrolerów a pierwsze wprowadziło to Novation wiele lat temu i nie wiem czy nie mają tego najlepiej zrobionego (nie wiem na ile konkurencja ich dogoniła).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.11.2020, 18:59,
#7
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
Dzięki!

Co do synthów to studiuję jeszcze, ale chyba mam faworyta. Na razie tajemnica.

A co do AKAI to mnie pocieszyłeś, bo i są w sklepach nówki jeszcze i cena nawet dobra.

A co do softu do AKAI to niby piszą, że dają:
Ableton Live Lite Akai Edition
Hybrid 3
Sonivox Twist 2.0
Sonivox Eighty-Eight Ensemble
Akai Pro MPC Essentials

ale poczytam jeszcze co to AKAI VIP, czy to wyższa półka tego Essentials? W sumie 15 euro można dać jak mówisz, że warto.

Odpowiedz
25.11.2020, 19:56,
#8
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(25.11.2020, 18:59)garit napisał(a): Dzięki!

Co do synthów to studiuję jeszcze, ale chyba mam faworyta. Na razie tajemnica.

A co do AKAI to mnie pocieszyłeś, bo i są w sklepach nówki jeszcze i cena nawet dobra.

A co do softu do AKAI to niby piszą, że dają:
Ableton Live Lite Akai Edition
Hybrid 3
Sonivox Twist 2.0
Sonivox Eighty-Eight Ensemble
Akai Pro  MPC Essentials

ale poczytam jeszcze co to AKAI VIP, czy to wyższa półka tego Essentials? W sumie 15 euro można dać jak mówisz, że warto.

Coś mi podpowiada że ten tajemniczy sprzęt jest niebieski albo czerwonyWink

Jak sobie założysz konto na AKAI i zarejestrujesz klawiaturę to dostaniesz ofertę z kodem rabatowym i wtedy będziesz miał za darmo Akai Vip.  Mam nadzieję że to nadal aktualne. Wszystko w linku poniżej. Jak widać z poniższego linku promocja dotyczy też wybranych klawiatur M-Audio. Jak kupisz nową to nie problem ale jak kupisz używkę to musisz uzgodnić ze sprzedającym czy przepisze na ciebie licencję na VIP jeśli skorzystał z promocji.

https://www.akaipro.com/kb/vip-3-0-how-t...d-vip-3-0/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.11.2020, 20:36,
#9
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(25.11.2020, 19:56)bestspec napisał(a):
(25.11.2020, 18:59)garit napisał(a): Dzięki!

Co do synthów to studiuję jeszcze, ale chyba mam faworyta. Na razie tajemnica.

A co do AKAI to mnie pocieszyłeś, bo i są w sklepach nówki jeszcze i cena nawet dobra.

A co do softu do AKAI to niby piszą, że dają:
Ableton Live Lite Akai Edition
Hybrid 3
Sonivox Twist 2.0
Sonivox Eighty-Eight Ensemble
Akai Pro  MPC Essentials

ale poczytam jeszcze co to AKAI VIP, czy to wyższa półka tego Essentials? W sumie 15 euro można dać jak mówisz, że warto.

Coś mi podpowiada że ten tajemniczy sprzęt jest niebieski albo czerwonyWink

Jak sobie założysz konto na AKAI i zarejestrujesz klawiaturę to dostaniesz ofertę z kodem rabatowym i wtedy będziesz miał za darmo Akai Vip.  Mam nadzieję że to nadal aktualne. Wszystko w linku poniżej. Jak widać z poniższego linku promocja dotyczy też wybranych klawiatur M-Audio. Jak kupisz nową to nie problem ale jak kupisz używkę to musisz uzgodnić ze sprzedającym czy przepisze na ciebie licencję na VIP jeśli skorzystał z promocji.

https://www.akaipro.com/kb/vip-3-0-how-t...d-vip-3-0/

No powiem tylko, że ciepło ciepło.
Ale to AKAI też super. I rzeczywiście podają na stronie, że ten VIP3.0 included.
No to się z tym wszystkim prześpię i coś wybiorę.
A tak jeszcze żeby mieć poczucie, że się o wszystkim pomyślało, to  coś w tym stylu ale nakierowanego na brzmienia organowe to raczej nie w tej cenie, prawda? 
Bo w ogóle to kiedyś chciałbym mieć na górze Nord Electro.

Odpowiedz
25.11.2020, 21:23,
#10
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(25.11.2020, 20:36)garit napisał(a): No powiem tylko, że ciepło ciepło.
Ale to AKAI też super. I rzeczywiście podają na stronie, że ten VIP3.0 included.
No to się z tym wszystkim prześpię i coś wybiorę.
A tak jeszcze żeby mieć poczucie, że się o wszystkim pomyślało, to  coś w tym stylu ale nakierowanego na brzmienia organowe to raczej nie w tej cenie, prawda? 
Bo w ogóle to kiedyś chciałbym mieć na górze Nord Electro.

Uważam że najlepsze organy w najniższej cenie i z klawiaturą (czyli najlepszy stosunek ceny do jakości) wiąże się z zakupem któregoś z Kurzweil-i np PC3 czy SP6 ale i to tanio nie jest jednak dostajesz nie jakąś hybrydę opartą na samplach z efektem lesslie (Rolandy i Yamahy) lecz wirtualną symulację w osobnym silniku brzmieniowym. Dalej to już używane Nordy które i tak wypadną raczej drożej a czy lepiej brzmią to już kwestia gustu.
Do przemyślenia jednak czy nie lepiej pomyśleć o VSTi bo dla mnie tu znajdują się najwierniejsze symulacje Hammondów i innych kultowych organów i o wiele taniej wychodzi.
Mam np IK Multimedia Hammond B-3X (certyfikowany przez Hammonda i mogą używać nazwy) oraz Arturia B3 (i inne ich symulacje organ) i powiem że ten poziom dla najdroższych nawet Workstation moim zdaniem to na ta chwilę jest po za zasięgiem.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.11.2020, 09:09,
#11
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
A no właśnie, nad Kurzweiem zatrzymałem się trochę, bo miałem kiedyś i rzeczywiście organy ma super, a te krótsze mają też świetną klawiaturę. Jednak trzymają cenę. Popatrzę jeszcze.

A czyli np. taki Roland VR-09 V-Combo B (jest też bez literki B, ale nie wiem czym się różnią) to taka hybryda?

No kusisz tym VSTi.

Dzięki!

Odpowiedz
26.11.2020, 09:31,
#12
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(26.11.2020, 09:09)garit napisał(a): A no właśnie, nad Kurzweiem zatrzymałem się trochę, bo miałem kiedyś i rzeczywiście organy ma super, a te krótsze mają też świetną klawiaturę. Jednak trzymają cenę. Popatrzę jeszcze.

A czyli np. taki Roland VR-09 V-Combo B (jest też bez literki B, ale nie wiem czym się różnią) to taka hybryda?

No kusisz tym VSTi.

Dzięki!

Roland VR-09 V-Combo - nie znam więc nie odpowiem
Pisząc o Rolandach i Yamahach miałem na myśli ich workstations i synths czyli Motif,MODX,MOntage, Fantomy i FA itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.11.2020, 11:43,
#13
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
Garit, rozważ Korga R3. Klawiatura typowo syntezatorowa, ale tragedii nie ma. Za to nadrabia wszechstronnością. Jest mobilny (lekki z mnóstwem opcji podłączeń w tym USB), ma silnik brzmieniowy zbliżony do Radiasa i kapitalny Vocoder. Bardzo fajnie się integruje z DAW i łatwo jest wgrywać nowe brzmienia. Jedyny problem to żeby gdzieś go dorwać. Mam ten klawisz ładnych parę lat i jestem mega zadowolony.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
26.11.2020, 18:59,
#14
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(26.11.2020, 11:43)Azzorek napisał(a): Garit, rozważ Korga R3. Klawiatura typowo syntezatorowa, ale tragedii nie ma. Za to nadrabia wszechstronnością. Jest mobilny (lekki z mnóstwem opcji podłączeń w tym USB), ma silnik brzmieniowy zbliżony do Radiasa i kapitalny Vocoder. Bardzo fajnie się integruje z DAW i łatwo jest wgrywać nowe brzmienia. Jedyny problem to żeby gdzieś go dorwać. Mam ten klawisz ładnych parę lat i jestem mega zadowolony.

Pozdrawiam,

Azz


O dzięki!
Chyba gdzieś mi śmignęła jakaś oferta. Chyba, że sprzedajesz? Smile
Osłucham, bo wygląda świetnie.

Odpowiedz
26.11.2020, 22:01,
#15
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
Gdzieś widziałem za 1000zl tylko nie pamiętam gdzie,sam czegoś podobnego szukam

Odpowiedz
27.11.2020, 00:28,
#16
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
R3 nie jest zły ale Ultranowa jest bardziej zaawansowana co do syntezy nie wspominając o większej polifonii (oczywiście też ma Vocoder tyle że 12 pasmowy a R3 ma 16)). Co do brzmień to kwestia gustu. Ultranowa ma o wiele więcej barw (512) na pokładzie a to tez ważne w tym za darmo można pobrać oryginalne banki z Supernova II.
R3 z tego co pamiętam potrafi importować barwy z Korg MS2000 i MicroKorg i też barwy fabryczne są dostępne za darmo tylko gdzie je wgrać skoro do dyspozycji mamy tylko 128 pozycji (pewnie trzeba zastąpić część lub wszystkie fabryczne).

Tu jest wszystko ładnie opisane o Ultranova: https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-s...-ultranova
O R3 trudno znaleźć jakiś sensowny opis po polsku więc podaję coś od nas: http://www.muzykuj.com/baza-sprzetu/korg-r3,201.html

Myślę że większa frajda była by jednak z Novation Ultranowa ale skoro oba są trudno dostępne do dużo zależy od dostępności i szczęścia.

W opisie EiS odnośnie Ultranowa jest mowa o potencjalnych konkurentach czyli np Akai Mianiak, Alesis Micron - mało kto wie że oba mają dokładnie w sobie Alesis ION tyle że sa pozbawione tych wszystkich gałek itp który miał duży ION (tez fajny sprzęt). AKAI Miniak ma nawet coś więcej co już wykracza po za ION (nie pamiętam co ale chyba większą polifonię albo multitimbral). Do Microna i Miniaca można wgrywać barwy z ION bo pełna zgodność.
http://www.vintagesynth.com/misc/ion.php

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2020, 11:02,
#17
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
O też dotarłem do tego artykułu i od razu popatrzyłem na konkurencję tam wymienioną.
To AKAI to jest OK, ale jednak bliżej mi do Ultranovy i Norda. R3 raczej na trzecim miejscu.
Jeszcze osłuchuję KS4 i KS5, a co jak już to na całego.
Teraz w sklepach jest dostępna Mininova, ale na miłość boską, jak można takie klawiszki tam wstawić?!

Odpowiedz
27.11.2020, 16:24,
#18
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
(27.11.2020, 11:02)garit napisał(a): O też dotarłem do tego artykułu i od razu popatrzyłem na konkurencję tam wymienioną.
To AKAI to jest OK, ale jednak bliżej mi do Ultranovy i Norda. R3 raczej na trzecim miejscu.
Jeszcze osłuchuję KS4 i KS5, a co jak już to na całego.
Teraz w sklepach jest dostępna Mininova, ale na miłość boską, jak można takie klawiszki tam wstawić?!

Pełna wersja syntezatorów KS siedzi w klawiaturze sterującej Novation X-Station. KS doczekały się wersji wirtualnej czyli Novation V-Station do której da się wgrywać barwy z KS i X-station. Jak chcesz to ci podrzucę wersję demonstracyjną i sobie odsłuchaszWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2020, 20:18,
#19
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
Dzięki bestspec, na razie wystarczy mi to co na YT.
Na marginesie fajnie się słucha tych starych testów z muzykuj. Jeszcze ze starą czołówką!

No tylko to znowu starocie. Czy naprawdę już nie robią takich syntezatorów? Tylko wirtuale?
Chyba że są, ale za duże pieniądze i mi to filtruje Wink

gg

Odpowiedz
27.11.2020, 21:25,
#20
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
A nie testowaleś Blofelda? Nie ma problemów z zakupem nawet nowego.
To również fajny synth (którego akurat posiadam) który ma bardzo duże możliwości syntezy (większe jak Ultranova tyle że nie ma vocodera) bo ma w sobie wirtualnego analoga, Wavetables (można sobie kilka przebiegów samemu narysować), i wczytywanie sampli (60 MB) i nie tylko. Umieściłem go w drugim rzędzie w zasadzie tylko z uwagi na dość prosty interfejs (mało gałek itp). Ma 1024 barw które w całości można nadpisać, czyta barwy z MicroQ.
Ma dużo fajnych padów ale nie tylko. Niektóre barwy fabryczne może nie są na czasie ale jest sporo za darmo dostępnych więc można na prawdę zrobić sobie zestaw który będzie OK. Ja już trzeci raz go kupiłem bo co sprzedam to po jakim czasie za nim tęsknięWink
Jako ciekawostka dodam że można mu wgrać sample w formacie Korga  (.kmp - czyli keymapy sampli) więc można wgrać trochę gotowcy przygotowanych dla Korga Triton, M3 i Oasis które są dostępne na forum Korga.

Blofeld siedzi w Studiologic Sledge bo zbudowano ten instrument na bazie Blofelda (są minimalne różnice - np Blofeld ma 2 szt Wavetables więcej) tyle że wyposażono go w bogaty interfejs na modłę Moog i ma wszystko na wierzchu wyposażono go w zupełnie inne barwy z uwagi na nakierowanie na innego klienta.
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,632.html

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2020, 21:45,
#21
RE: Jaka klawiatura sterująca MIDI
Tak Biofelda i Sledga przesłuchałem, ale może nie natrafiłem na dobrą prezentację. Jeszcze więc wrócę do nich jak już tak mówisz.

Dzięki!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
Information Jakie wymagania sprzętowe komputera do klawiatury midi komodo83 9 1,574 02.10.2023, 20:09
Ostatni post: klezmer_stg
Music Instrument z dobrą klawiaturą aspiryna 19 14,867 10.01.2023, 23:58
Ostatni post: Bapo
  bezprzewodowa klawiatura Keytar e_marian 1 1,659 05.11.2021, 01:35
Ostatni post: bestspec
  Co do tworzenia muzyki, synthezator, midi czy keyboard? gislan77 3 3,800 28.06.2021, 19:05
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS