Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
18.02.2016, 19:38,
#1
Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Zamierzam zacząć uczyć się grać na pianinie cyfrowym.
W jaki sposób mógłbym w miarę szybko nauczyć się grać na takim instrumencie ?

Odpowiedz
18.02.2016, 22:17,
#2
RE: Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Polecam wziąć chociaż kilka prywatnych lekcji u nauczyciela fortepianu, ponieważ ucząc się samemu, czy to po swojemu, czy z tutoriali z youtube, można zauczyć się złych nawyków, których potem ciężko będzie się pozbyć a czasem nie sposób będzie je wykorzenić.
Jeśli jednak zdarzy się, że usiądziesz sam do pianina, to podstawą jest swoboda ręki, luźna miękka ręka, nieusztywniona w nadgarstkach, zaokrąglone palce, jakby pod dłonią był chomik, palce głęboko w klawiaturę, łokcie szeroko od siebie i zgięte pod kątem prostym. Pozycja na stołku wyprostowana. Jednym słowem, ręce na klawiaturze mają tańczyć jak baletnica na scenie. Warto pooglądać na youtube dobrych pianistów jak grają. Na początek wziąć sobie prosty utwór, żeby była przyjemność nauczenia się czegoś i pogrania a ćwiczyć gamy i pasaże, używając jak najwięcej czarnych klawiszy. No i improwizować ile się da - to bardzo rozwija wyobraźnię.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.02.2016, 18:02,
#3
RE: Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Wielkie dzięki za wskazówki. Nie wiem czy będzie mnie stać na fachowego nauczyciela fortepianu ale przypomniało mi się, że mam znajomego, który dobrze gra na pianinie cyfrowym. Może on mi też pomoże.

Odpowiedz
01.03.2016, 15:26,
#4
RE: Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Ile kosztuje lekcja u takiego nauczyciela ?

Odpowiedz
01.03.2016, 15:47,
#5
RE: Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Zwykle jest to wydatek w granicach 50 zł za godzinę.

Odpowiedz
21.03.2016, 20:24,
#6
RE: Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Doświadczony muzyk, który marzy o instrumencie bardziej stacjonarnym, tak jak pianino akustyczne, powinien zastanowić się nad wyborem pianina cyfrowego Viscount VP 111. Model ten wygląda jak klasyczne pianino i urzeka brzmieniem. Cechą, na którą należy zwrócić uwagę są klawisze. Klawiatura hammer key action została wielokrotnie nagradzana, a to za sprawą bardzo dokładnego odwzorowania młoteczkowej klawiatury pianina akustycznego.

Odpowiedz
17.04.2016, 09:57,
#7
RE: Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Bardzo chciałabym kupić pianino, ale w tej chwili nie bardzo mogę. Zdecydowałam się na zakup keyboardu z klawiaturą dynamiczną, na początek chyba wystarczy, a gdy córka się wciągnie i wytrwa, będzie można pomyśleć o czymś lepszym, a keyboard pojedzie wtedy do dziadków, gdzie córka spędza sporo czasu i będzie mogła sobie ćwiczyć.

Poradźcie zatem, proszę, który z modeli wybrać: Casio 810, 3000 i 4000 czy Yamaha 323. Po lekturze forum mam wrażenie, że Casio nie jest zbyt lubiane.

Odpowiedz
19.04.2016, 15:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2016, 15:47 przez Azzorek.)
#8
RE: Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym
Casio na początek zabawy z muzyką jest ok. Ja do tej pory mam keyboard Casio WK1800, który jest obecnie u mojej mamy w Łodzi. Kiedyś miałem tylko ten keyboard. Teraz mam ileś syntezatorów, które brzmią po prostu lepiej.

Ludzie często zbywają Casio jak zabawki, ale do zainteresowania muzyką nie są potrzebne zaawansowane i przede wszystkim drogie modele. Fakt, czułość klawiatury nie będzie wysoka, kultura pracy też, o aftertouch nie wspominając. Jednak w mojej ocenie keyboard Casio na początek jest w sam raz.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nauka gry na pianinie Fiftol 0 4,950 21.10.2022, 11:28
Ostatni post: Fiftol
  Nauka na pianinie czy keyboardzie? Siabal 10 4,374 16.09.2022, 07:00
Ostatni post: Valtari
  Jak zmotywować dziecko do gry na painine? wielkiszu 8 14,123 20.07.2022, 17:43
Ostatni post: Annamaria
  Ile ćwiczyć na pianinie ? Rychubil 8 7,150 26.10.2021, 07:12
Ostatni post: xmcpl
  Rozpoczęcie nauki gry na pianinie Teraxis 11 16,804 20.12.2020, 12:32
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS