Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
31.07.2018, 14:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2018, 14:12 przez Muzzy.)
#1
Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Czesc,

Ucze sie muzyki na stare lata. Cwicze na trabce od trzech lat. Lubie podgrywac na melodyce do muzyki z radia albo z netu. Probuje obczajac tonacje i "improwizowac".

Chcialbym kupic keyboard ktory bedzie mial dobre brzmienie fortepianu, reszta intrumentow, akompaniamentow i innych bajerow niewazna. Nawet wolalbym jak najmniej, bo wielkosc panelu sterujacego chcialbym jak najmniejsza. Musi to byc niezalezny instrument, niewymagajacy komputera (choc wyjscie MIDI byloby dobra opcja)

Rozwazam dwie drogi :

1 - cos malego, co moglbym polozyc obok na kanapie i przegrywac sobie skale, podawac dzwieki przed zagraniem ich na trabie, no i podgrywac do muzyki - podgrywam jak na razie tylko jedna reka. Tu wystarczyloby pewnie klawiatura o mniejszych rozmiarach klawisza, jak w akordeonie, trzy oktawy chyba styknie - cos wielkosci Yamaha Reface.(ten chyba nie ma dzwieku fortepianu)

2 - instrument o normalnej wielkosci klawiatury fortepianowej - dokladniej wielkosci klawiszy a nie ich ilosci - dobrze, gdyby w miare kompaktowe, podoba mi sie Yamaha Piaggero NP-12 (11)

Mam bardzo male rozeznanie co jest na rynku warte dokladniejszemu przyjrzeniu sie. Prosze zaproponujcie jakies modele, z krociotkim opisem czemu ten wlasnie . Budzet okolo 1000 zl, ale jakby cos bylo warte kupienia szczegolnie, a niewiele przekraczalo to tez)

Z gory dzieki

Odpowiedz
31.07.2018, 14:45,
#2
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Witaj.
Trochę mnie zmyliła Twoja początkowa część wypowiedzi, ponieważ wspomniałeś o keyboardzie a takie określenie przyjęło się dla tak zwanych samograjów. Właśnie Keyboard to taki instrument z podkładami (stylami) grającymi za Ciebie Smile

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, otóż w modelu Yamaha Reface CP jest brzmienie fortepianu. Nie będę tu opisywał jak się ono znalazło w tym instrumencie, bo wygląda na to że nie tak chciał producent. No ale ważne że jest. Oprócz fortepianu kilka innych ciekawych brzmień które z pewnością wykorzystasz, bo są dobrej jakości.
Serie Piaggero odpuść, lipne brzmienie, jeszcze bardziej lipna klawiatura Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
31.07.2018, 14:54,
#3
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
(31.07.2018, 14:45)Valtari napisał(a): Witaj.
Trochę mnie zmyliła Twoja początkowa część wypowiedzi, ponieważ wspomniałeś o keyboardzie a takie określenie przyjęło się dla tak zwanych samograjów. Właśnie Keyboard to taki instrument z podkładami (stylami) grającymi za Ciebie Smile

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, otóż w modelu Yamaha Reface CP jest brzmienie fortepianu. Nie będę tu opisywał jak się ono znalazło w tym instrumencie, bo wygląda na to że nie tak chciał producent. No ale ważne że jest. Oprócz fortepianu kilka innych ciekawych brzmień które z pewnością wykorzystasz, bo są dobrej jakości.
Serie Piaggero odpuść, lipne brzmienie, jeszcze bardziej lipna klawiatura Smile

Pozdrawiam
Dziekuje,
jakiego slowa uzywac zamiast keyboard, zeby nie mylic ?
Yamaha Reface CP to ma chyba tylko brzmienie elektrycznego pianiana, nie fortepianu - czy sie myle?

pozdrawiam

Odpowiedz
31.07.2018, 15:06,
#4
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Reface CP na panelu ma 2 elektryczne piana: RdI i RdII ale kiedy ustawiasz potencjometr pomieszczenia tymi dwoma brzmieniami i włączysz instrument, to odezwie się akustyczny fortepian:
http://www.muzykuj.com/forum/showthread....4#pid11814

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.07.2018, 15:26,
#5
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Jak widzisz Reface CP ma brzmienie fortepianu, pomimo że nie ma go w oficjalnej specyfikacji instrumentu. Jest to pewne, bo w poprzednim poście odpowiedział Ci właściciel między innymi takiego właśnie instrumentu Smile

Co do nazewnictwa to osoby "nie w temacie" wszystkie elektroniczne instrumenty klawiszowe nazywają keyboardami, co w sumie nie jest błędem tłumacząc ten wyraz z j.angielskiego.
Moja mama na moje syntezatory zawsze mówiła organy Smile
Tutaj na forum nieco uszczegółowiliśmy ten podział i:
Keyboard, lub aranżer to instrument z podkładami (samograj)
Syntezator to instrument wydobywający brzmienia w oparciu o jakiś typ syntezy lub też tak zwany ROM player czyli odtwarzacz próbek
Stage Piano przenośny instrument sceniczny lub do użytku domowego z nastawieniem na jak najlepsze brzmienie fortepianu i jak najlepszą klawiaturę oraz prostotę obsługi do występów na żywo.
Pianino cyfrowe to instrument o podobnych cechach jak stage piano ale bez zbędnych bajerów, często obudowane tak aby wyglądem przypominało akustyczne pianino.
Czym jest Reface ? chyba nie podlega pod żaden podział, to odpowiedź na co raz większe zapotrzebowanie na mobilne mini instrumenty.

Odpowiedz
31.07.2018, 19:46,
#6
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Jeśli potrzebujesz małego mobilnego pianinka m.in. do podawania dźwięku dla trąbki, to ze swojej strony, jako trębacz mogę jak najbardziej polecić Yamahę Reface CP. Będzie idealnym rozwiązaniem do tego celu.
Jeśli będziesz chciał pograć na fortepianie tak poważniej, to ta NP12 i tak się nie sprawdzi więc lepiej kiedyś kupić pełnowymiarową klawiaturę sterującą 88 klawiszy i do niej podłączyć Reface.
Przy okazji Reface CP da Ci sporo frajdy z pokładowych efektów - polecam Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.07.2018, 22:01,
#7
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Rychubilu i Valtari ,
dobrze jest zapytac, jeszcze lepiej jak jest kogo Wink
wyglada na to ze znalazlem instrument ktory bedzie mi dawal radosc, dobrym dzwiekiem i rozwiaze problem, 1 czy 2 - duzy czy maly bo z tego co piszecie ma prawie dwa w jednym. poczytalem tamten watek, posluchalem brzmien - i juz nie bede szukal niczego innego. Na kanapie rano, w niedziele, podgrywajac do "muzyki bez granic" przy codzienneym cwiczeniu na trabce, do wpajania uchu brzmien kolejnych skal, gdziekolwiek w podrozy, ciekawe czy bedzie sie dalo zasterowac Refaca z mojej staruszki Yamahy PSR-400.

Czy macie jakies ulubione sklepy gdzie bym mogl zamowic ?

Dziekuje !

Odpowiedz
31.07.2018, 22:20,
#8
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
(31.07.2018, 22:01)Muzzy napisał(a): ... ciekawe czy bedzie sie dalo zasterowac Refaca z mojej staruszki Yamahy PSR-400.

Czy macie jakies ulubione sklepy gdzie bym mogl zamowic ?

Jeśli twoja PSR-400 posiada wejście MIDI to żaden problem.

Po prostu kup gdzie najtaniej ale też popatrz na koszt dostawy i gwarancję. Zanim też zamówisz, zapytaj (najlepiej telefonicznie) czy rzeczywiście mają ten model na stanie, bo często bywa że go nie ma i możesz wtedy długo poczekać, no i koniecznie dopytaj o cenę, bo z tym też bywa bardzo różnie (inna cena na stronie a faktycznie też inna).

Przy okazji test:
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,559.html

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.08.2018, 11:34,
#9
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
nie jest latwo,
od rana dzwonie po sklepach, ktore w internecie oferuja Reface CP - niestety zaden sklep nie ma fizycznie ani jednej sztuki
Sad

Odpowiedz
01.08.2018, 11:54,
#10
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Domyślam się, też szukałem i czekałem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.08.2018, 12:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.08.2018, 12:10 przez Valtari.)
#11
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Dzwoń do dużych sklepów w dużych miastach

Wykonałem jeden telefon Smile
Mx Music Kraków. Mają w sklepie w Poznaniu. Dzwoń, wyślą Ci

Odpowiedz
01.08.2018, 22:07,
#12
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
(01.08.2018, 12:03)Valtari napisał(a): Dzwoń do dużych sklepów w dużych miastach

Wykonałem jeden telefon Smile
Mx Music Kraków. Mają w sklepie w Poznaniu. Dzwoń, wyślą Ci

Haha, jak nie znalazlem w necie to zaczalem dzwonic pokolei do sklepow w Krakowie bo ja z KrakoowaWink
No i jak wykonalem trzydziesty telefon , do mxmusic to mi powiedzieli ze maja sztuke w Poznaniu.. Mieli sie dowiedziec jaki stan, fabryczny, wystawowy czy inny i okreslic sie z cena. Oddzwonili kolo 14:30 i pytaja czy napewno biore bo zaraz po mnie ktos dzwonil i pytal o ten sam instrument - no to juz wiemy ktoSmile

Jest rozpakowana ale podobno nie lezala na sklepie. Ustalilismy 1088 zl. Cos powinienem sprawdzic ?

Bedzie jutrobalqbo w piatek. W innych skoepach dzwonili do Yamahy i nie dostalizadnej odpowiedzi. Teoretycznie "w produkcji" ale nie ma i nie da sie zamowic. W paru sklepach mi mowili ze jak to mieli na stanie to niebardzo schodizlo.

Dziekuje za pomoc.

Odpowiedz
01.08.2018, 22:16,
#13
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Instrument jest specyficzny i w świecie sklepów przepełnionych produktami Casio mało znany.
Co sprawdzić ? Uszkodzenia mechaniczne, otarcia, rysy, obicia, wgniecenia. Sprawdź klawiaturę, na początku na wyłączonym, czy jednakowo pracują wszystkie klawisze, czy tworzą równą powierzchnię, czy któryś nie odstaje powyżej lub poniżej pozostałych. Potem pograj i sprawdź czy klawisze jednakowo wyzwalają brzmienie, czy któryś "głośniej nie gra"

Odpowiedz
01.08.2018, 22:25,
#14
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
dziekuje,
tak bardzo specyficzny. jak wczoraj posluchalem tego malenstwa to az nie moglem uwierzyc ze taki dzwiek. mysle to cos czego dokladnie potrzebuje.
oblukam to co napisales. rozumiem ze mam wziac sluchawki. nie sprawdzalem w specyfikacji czy zasilacz jest w komplecie. jutro poczytam.

to wczorajsze odkrycie wzbudzilo takie emocje ze trudno mi bylo zasnac.

Smile

Odpowiedz
01.08.2018, 22:37,
#15
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Instrumenty muzyczne często są powodem problemów z bezsennością Smile

Możesz wziąć swoje słuchawki, ale myślę że nie ma w tym przypadku aż takiej potrzeby. Na pewno mają jakieś na sklepie, warto też podłączyć instrument po przez wyjścia Audio Out L/R do jakiegoś zewnętrznego nagłośnienia. Chociaż na chwilę.

Odpowiedz
02.08.2018, 01:13,
#16
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Tak jak radzi Valtari - na spokojnie go obejrzyj go w sklepie przy dobrym świetle czy nie ma uszkodzeń. Sprawdź również potencjometry efektów, przenośnika oktawowego i głośności czy pracują prawidłowo. Ja jednak radzę weź ze sobą swoje słuchawki których brzmienie już znasz.

(01.08.2018, 22:25)Muzzy napisał(a): ... wczoraj posluchalem tego malenstwa to az nie moglem uwierzyc ze taki dzwiek.

Ja tak samo się zdziwiłem, ze takie coś tak gra!

(01.08.2018, 22:25)Muzzy napisał(a): ... nie sprawdzalem w specyfikacji czy zasilacz jest w komplecie. jutro poczytam.

W komplecie powinien być: zasilacz, mały rozdzielnik MIDI oraz oryginalna instrukcja.
Jeśli masz w planie przemieszczanie się z Reface oraz granie w terenie, to polecam dokupienie dwóch kompletów (12 sztuk razem) akumulatorów AA z ładowarką oraz oryginalnego futerału:
https://www.ceneo.pl/40116544
Fajna sprawa - zabieram go ze sobą do pracy i się nie nudzę Smile

(01.08.2018, 22:25)Muzzy napisał(a): ...to wczorajsze odkrycie wzbudzilo takie emocje ze trudno mi bylo zasnac.

(01.08.2018, 22:37)Valtari napisał(a): Instrumenty muzyczne często są powodem problemów z bezsennością Smile

Potwierdzam Big Grin

P.S. fotka z dedykacją dla trębaczy:
https://imgur.com/i4cF8r9
Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.08.2018, 07:06,
#17
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
Dziekuje za wszystkie rady. Dam znac jak przywioze do domu.
A czy czasem spotykacie sie na wspolne muzykowanie ?

Odpowiedz
02.08.2018, 21:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.08.2018, 22:26 przez Muzzy.)
#18
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
JEST!

Faktycznie nie jest upalcowany, ta matowa czarna powierzchnia wyglada dziewiczo. Sprawdzilem kazdy dwiek/klawisz, wszystkie efekty - jest ok. Suwaki potencjometry wporzo. Fortepian grand jest. pierwszy klawisz, C jest troche nizej, drugie E troche wyzej. Roznice sa minimalne, ale sa. To jednak chhinszczyzna.

Juz czuje, ze CP jest moim malym przyjacielem. Nie potrafie sobie wyobrazic czegos innego, lepszego dla moich potrzeb, ale tez i stylistyka bardzo trafia w moje poczucie estetyki - trzy kolory, bialy czarny i popiel, pokretla prawdziwe, male kontrolki w jednakowym kolorze, zadnych wyswietlaczy .

Ale najbardziej cieszy - ten prawdziwy fortepian.

Dziekuje jeszcze raz za dobra rade.

Big Grin

Odpowiedz
02.08.2018, 22:28,
#19
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
No i super ! Miłego muzykowania Smile

Odpowiedz
03.08.2018, 00:30,
#20
RE: Keyboard - wazne dobre brzemienie fortepianu - prosze o rade
(02.08.2018, 21:15)Muzzy napisał(a): Juz czuje, ze CP jest moim malym przyjacielem. Nie potrafie sobie wyobrazic czegos innego, lepszego dla moich potrzeb, ale tez i stylistyka bardzo trafia w moje poczucie estetyki - trzy kolory, bialy czarny i popiel, pokretla prawdziwe, male kontrolki w jednakowym kolorze, zadnych wyswietlaczy .

Mam dokładnie te same odczucia względem Reface CP. Też nie wyobrażam sobie czegoś innego. Gratuluję zatem zakupu i życzę dużo radości z klawiszowym maluchem Smile

P.S. Tutaj bardzo fajne przykłady (moje ulubione) jak można sobie pomuzykować na tych małych trzech oktawach:
https://www.youtube.com/watch?v=kMJXL5XQU0E
https://www.youtube.com/watch?v=BqexmQxumSw
https://www.youtube.com/watch?v=AibHJB_jlBI

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 442 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 643 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,275 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS