Ocena wątku:
- 0 głosów - średnia: 0
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
|
Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
|
|
25.06.2020, 07:54,
|
|
|
Muzyczny
Nowy

|
Liczba postów: 31
Liczba wątków: 2
Dołączył: 19.06.2020
Reputacja:
0
|
|
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(24.06.2020, 20:51)bestspec napisał(a): (24.06.2020, 17:32)Muzyczny napisał(a): Z implementowanym interfejsem rozumiem, że wystarczy podłączyć zestaw aktywnych monitorów i będzie grać. W laptopie zaś wystarczy zainstalować program oferowany wraz z Yamahą i można szaleć?
Dokładnie. Jeszcze żeby używać MODX jako interfejsu audio i korzystać z programów muzycznych trzeba MODX podłączyć do lapropa przez USB. Do puki nie kupisz monitorów możesz na słuchawkach wpiętych do MODX działać albo podłączyć MODX do zestawu HiFi jak posiadasz itp.
(24.06.2020, 17:32)Muzyczny napisał(a): Że kosztuje rozumiem, ale są też wersje free. Próbowałem zainstalować cokolwiek, ale nie wyszło chociaż nie czuję się niedouczony komputerowo. Czy mógłbyś polecić coś na przyszłość z programów grających i obrabiających dźwięki, które wiesz że zadziałają?
Też już było pisane że jest dużo darmowych i dobrych programów Jak też pisałem do działania z komputerem przydała by się już jakaś wiedza, bo te programy co instalowałeś (tak przypuszczam bo nie podałeś jakie) pewnie się prawidłowo zainstalowały tylko zabrakło najważniejszego składnika czyli Hosta VST.
Wirtualne instrumenty i efekty czy samplery itp działają w specjalnym środowisku czyli można powiedzieć że potrzebują specjalnego programu w którym są uruchamiane. Takim programem jest wspomniany Cubase który dostajesz w komplecie z MODX i jest też on takim domowym studiem nagrań (zwanym DAW) w którym się wszystko robi czyli nagrywa, miksuje, korzysta z wirtualnych instrumentów i efektów itp.
Jego darmową alternatywą jest np Cakewalk by Bendlab (https://www.bandlab.com/download/assistant/windows). Musisz więc najpierw zainstalować taki program i dopiero będa miały mozliwość działać wirtualne instrumenty bo programy typu DAW są też Hostami VST czyli umożliwiają uruchamianie wirtualnych instrumentów i efektów (w wielkim skrócie). Aby go zainstalować musisz założyć sobie darmowe konto, pobrać program Bendlab Asist i za jego pomocą zainstalować Cakewalk (może nie najłatwiejsza procedura na początek ale może sobie poradzisz - tu jest cała procedura opisana https://help.cakewalk.com/hc/en-us/artic...by-BandLab)
Niektóre wirtualne instrumenty potrafią działać w trybie Standalone czyli samodzielnie bez dodatkowego programu typu Host VST ale z darmowych jest ich bardzo mało i jednym z nich jest (podobno bo tylko o tym czytałem a nigdy go nie instalowałem) instrument o nazwie Helm który możesz pobrać tu: https://tytel.org/helm/
Zobacz może on będzie ci działać. Ma nawet wirtualną klawiaturę więc myszką sobie pograsz 
|
|
|
| Podobne wątki… |
| Wątek: |
Autor |
Odpowiedzi: |
Wyświetleń: |
Ostatni post |
| |
Jaką klawiaturę MIDI wybrać? |
michal11 |
2 |
1,965 |
09.05.2025, 20:41
Ostatni post: bestspec
|
| |
Jakie pianino cyfrowe wybrać? |
Remind |
1 |
1,540 |
30.04.2025, 01:53
Ostatni post: bestspec
|
| |
Jaki flagowiec wybrac |
krajewski26 |
35 |
16,132 |
14.02.2025, 00:18
Ostatni post: bestspec
|
| |
Co wybrać na początek? |
Karwos00 |
3 |
2,004 |
03.01.2025, 22:48
Ostatni post: Valtari
|
| |
Jakie pianino cyfrowe wybrać? Wcześniej było pianino akustyczne |
chakalakao |
6 |
4,334 |
10.12.2024, 13:15
Ostatni post: malumalu
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości