Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MODX
29.08.2020, 15:34,
RE: Yamaha MODX
(28.08.2020, 00:13)bestspec napisał(a): Jak pewnie wiecie albo i nie, od aktualizacji systemu do wersji 2.0 możliwe jest podłączanie urządzeń MIDI (klawiatury sterujące, kontrolery itp) do portu USB typ A w MODX czyli do tego do którego podpinamy nasze USB do zapisywania danych, sampli i ich wgrywania (barwy, sample itp). Ta możliwość rozwiązała problem z brakiem działania w tym samym czasie MIDI po USB i złączami DIN.
Nie ma problemu ze stosowaniem też rozgałęziaczy USB i dzięki temu do portu USB typ A mogę podłączyć swojego Kurzwaila jako klawiaturę sterującą do MODX i dodatkowo też pamięć USB aby wczytać nowe sample itp.
W drugim gnieździe USB tym typu B (jak w drukarce) mam kabel podłączony do laptopa i dzięki temu MODX jest mi interfejsem audio dla wirtualnych instrumentów np w Cubase i jednocześnie jest modułem dźwiękowym sterowanym przez Kurzwaila więc mogę korzystać w jednym czasie w ten sposób że klawiatura MODX gra np pianinem (z MODX) a klawiatura Kurzweila gra barwą typu Pad (z MODX). Do tego wszystkiego mam jeszcze gniazda MIDI DIN do wykorzystania w tym samym czasie jak się okazuje bo nawet jak się ustawi w ustawieniach MIDI I/O na Midi (czyli gniazda DIN) to połączenie przez USB w gnieździe typu A nadal działa.

MODX więc obsługuje w tym samym czasie: USB Audio (dla np VSTi) + USB MIDI (port USB A) + MIDI DIN

Nieźle Wink

Nieźle? Toż to super jest! Dzięki, bo nawet nie wiedziałem. Cały czas myślałem, żeby sobie w to wejście midi typ A wpiąć jakiś mały kontrolerek z padami, to przede mną. Ale jakoś nie pomyślałem, że to tak ułatwi równoczesne dzałania USB i MIDI DIN ! 
A ten hub do USB to jakikolwiek może być?

Odpowiedz
29.08.2020, 18:24,
(29.08.2020, 15:34)garit napisał(a): Nieźle? Toż to super jest! Dzięki, bo nawet nie wiedziałem. Cały czas myślałem, żeby sobie w to wejście midi typ A wpiąć jakiś mały kontrolerek z padami, to przede mną. Ale jakoś nie pomyślałem, że to tak ułatwi równoczesne dzałania USB i MIDI DIN ! 
A ten hub do USB to jakikolwiek może być?

Pewnie obojętnie jaki bo jeden mam leciwy który ma z 15 lat i ma porty USB1/2 i działa ale mam też drugi nowszy kóry ma tylko porty USB3 i tez działa bez zająknięcia.
Ciekawy jestem ile urządzeń max da się podpiąć i nadal będą działać. W wolnej chwili potestuję bo mam jeszcze Virusa który tez może działać za sterownik więc go podepnę razem z Kurzwailem i pamięcią USB i będziemy mieć sprawdzone 3 urządzenia (pozostaje jeden port USB wolny w hubie- muszę coś pożyczyć albo sprawdzę czy Blofeld coś z gałek wysyłaWink)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop,  Waldorf Blofeld, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad AiR2, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 10,5 Artist, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 12, Arturia V Collection 7 + Pigments, Korg Collection 2 + Triton,IK Multimedia: Sample Tank 3 MAX/4 SE, Syntronik Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology i inne...
Odpowiedz
29.08.2020, 22:04,
Znacie jakiś dobry autoryzowany serwis Yamahy? Dwa klawisze w moim modx 8 głośno zaczęły chodzić.

Odpowiedz
30.08.2020, 21:53,
(29.08.2020, 18:24)bestspec napisał(a): Ciekawy jestem ile urządzeń max da się podpiąć i nadal będą działać. W wolnej chwili potestuję bo mam jeszcze Virusa który tez może działać za sterownik więc go podepnę razem z Kurzwailem i pamięcią USB i będziemy mieć sprawdzone 3 urządzenia (pozostaje jeden port USB wolny w hubie- muszę coś pożyczyć albo sprawdzę czy Blofeld coś z gałek wysyłaWink)

Sprawdziłem i jeśli zastosuje się Hub USB wpięty do gniazda USB typ A w MODX to możemy do niego podpiąć tylko jeden sterownik MIDI ale za to dodatkowo w tym samym czasie możemy mieć więcej jak jeden USB z danymi (miałem hub z czterema gniazdami więc podpiąłem 3 USB z danymi i wszystkie działały)
Po cichu liczyłem że można podpiąć więcej jak jeden sterownik MIDI po USB. NO cóż i tak dobrze że można mieć dwa sterowniki (1 na USB i dodatkowy na MIDI DIN w tym samym czasie)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop,  Waldorf Blofeld, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad AiR2, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 10,5 Artist, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 12, Arturia V Collection 7 + Pigments, Korg Collection 2 + Triton,IK Multimedia: Sample Tank 3 MAX/4 SE, Syntronik Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology i inne...
Odpowiedz
31.08.2020, 10:49,
(29.08.2020, 22:04)Mike napisał(a): Znacie jakiś dobry autoryzowany serwis Yamahy? Dwa klawisze w moim modx 8 głośno zaczęły chodzić.

Na stronie Yamahy są takie:
https://pl.yamaha.com/pl/support/service_locator/index.html

Odpowiedz
31.08.2020, 10:54,
(30.08.2020, 21:53)bestspec napisał(a):
(29.08.2020, 18:24)bestspec napisał(a): Ciekawy jestem ile urządzeń max da się podpiąć i nadal będą działać. W wolnej chwili potestuję bo mam jeszcze Virusa który tez może działać za sterownik więc go podepnę razem z Kurzwailem i pamięcią USB i będziemy mieć sprawdzone 3 urządzenia (pozostaje jeden port USB wolny w hubie- muszę coś pożyczyć albo sprawdzę czy Blofeld coś z gałek wysyłaWink)

Sprawdziłem i jeśli zastosuje się Hub USB wpięty do gniazda USB typ A w MODX to możemy do niego podpiąć tylko jeden sterownik MIDI ale za to dodatkowo w tym samym czasie możemy mieć więcej jak jeden USB z danymi (miałem hub z czterema gniazdami więc podpiąłem 3 USB z danymi i wszystkie działały)
Po cichu liczyłem że można podpiąć więcej jak jeden sterownik MIDI po USB. NO cóż i tak dobrze że można mieć dwa sterowniki (1 na USB i dodatkowy na MIDI DIN w tym samym czasie)

Dzięki za testy. 
Ja mogę dodać, że przetestowałem również połączenie po takim kabelku MIDI out z kontrolera, który ma tylko wyjście MIDI (nie ma USB) do USB i chodzi znakomicie. Akurat mi się przydało bo do wejścia MIDI In w MODX mam coś innego wpięte.

W wolnej chwili potestuję równoczesne korzystanie z interfejsu audio po USB, tak żeby nagrywać do Cubase. Ale jak mówisz, że chodzi to OK.

Odpowiedz
13.10.2020, 17:26,
Jesli ktoś przegapił (tak jak ja) to 25 września ukazała się aktualizacja sterownika USB pod Windows 10 64 bit.

https://usa.yamaha.com/support/updates/y...r_win.html

Odpowiedz