Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki klawisz na chałtury
18.08.2022, 10:55,
#1
Jaki klawisz na chałtury
Witam, rozglądam się za drugim klawiszem na wesela, moje wymagania to : 76 klawiszy, klawiatura najlepiej półważona oraz jak najwięcej fizycznych przycisków do których moge przypisać barwy ( w swoim starym korgu krossie miałem możliwość przypisania barw do szesnastu przycisków i było to dla mnie bardzo wygodne ). Jesteście coś w stanie polecić?

Odpowiedz
18.08.2022, 20:58,
#2
RE: Jaki klawisz na chałtury
Na przykład Yamaha MODX7. Ma tryb Livesets gdzie masz na wyświetlaczu dotykowym 16 dużych kafelków jak np w Korgu Kronos itp., który właśnie służy do tego co robiłeś w kross tymi przyciskami tyle że tu każdy LiveSet ma też dostępnych 8 scen (czyli np 8 dodatkowych wariantów ustawień czy barw) wybieranych przyciskami. Takich pulpitów z tymi szesnastoma kafelkami LiveSets możesz sobie zrobić mnóstwo.

Podobny tryb ma np Roland Fantom 07.
Są też inne ale jak byś napisał jaki masz budżet i coś o preferencjach brzmieniowych to może łatwiej by było odpowiedzieć.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.08.2022, 07:06,
#3
RE: Jaki klawisz na chałtury
(18.08.2022, 20:58)bestspec napisał(a): Na przykład Yamaha MODX7. Ma tryb Livesets gdzie masz na wyświetlaczu dotykowym 16 dużych kafelków jak np w Korgu Kronos itp., który właśnie służy do tego co robiłeś w kross tymi przyciskami tyle że tu każdy LiveSet ma też dostępnych 8 scen (czyli np 8 dodatkowych wariantów ustawień czy barw) wybieranych przyciskami. Takich pulpitów z tymi szesnastoma kafelkami LiveSets możesz sobie zrobić mnóstwo.

Podobny tryb ma np Roland Fantom 07.
Są też inne ale jak byś napisał jaki masz budżet i coś o preferencjach brzmieniowych to może łatwiej by było odpowiedzieć.

Budżet 6/7tyś może być też używany sprzęt. Miałem okazję pograć na MODX oraz jego liveset i wkurzało mnie to że nie zawsze wyświetlacz łapał jak klikałem dlatego też zależy mi na fizycznych przyciskach. Cokolwiek związane z rolandem też odpada. Nie musi to być najnowszy sprzęt, zależy mi na dobrych akordeonach oraz leadach.

Odpowiedz
19.08.2022, 21:01,
#4
RE: Jaki klawisz na chałtury
(19.08.2022, 07:06)patrykyamaha napisał(a):
(18.08.2022, 20:58)bestspec napisał(a): Na przykład Yamaha MODX7. Ma tryb Livesets gdzie masz na wyświetlaczu dotykowym 16 dużych kafelków jak np w Korgu Kronos itp., który właśnie służy do tego co robiłeś w kross tymi przyciskami tyle że tu każdy LiveSet ma też dostępnych 8 scen (czyli np 8 dodatkowych wariantów ustawień czy barw) wybieranych przyciskami. Takich pulpitów z tymi szesnastoma kafelkami LiveSets możesz sobie zrobić mnóstwo.

Podobny tryb ma np Roland Fantom 07.
Są też inne ale jak byś napisał jaki masz budżet i coś o preferencjach brzmieniowych to może łatwiej by było odpowiedzieć.

Budżet 6/7tyś może być też używany sprzęt. Miałem okazję pograć na MODX oraz jego liveset i wkurzało mnie to że nie zawsze wyświetlacz łapał jak klikałem dlatego też zależy mi na fizycznych przyciskach. Cokolwiek związane z rolandem też odpada. Nie musi to być najnowszy sprzęt, zależy mi na dobrych akordeonach oraz leadach.

No to z instrumentów które mają takie rzeczy oparte na przyciskach to np Kurzweil-e jak np Kurzweil PC4-7 (bo wspominałeś o klawiszach na 7 oktaw i mieści się w budżecie.) Mają funkcję Quick Access gdzie pod przyciski numeryczne od 0 do 9 przypisujesz sobie ulubione barwy typu program lub typu Multi i te w sumie 10 pozycji tworzy bank, a takich banków można stworzyć wiele i przełączać je też innymi przyciskami (strzałka w górę i strzałka w dół - i przełączać się między bankami po 10 zestawów co zapewnia ci przygotowanie gotowcy pod wiele utworów a nie tylko np 16 jak miałeś w Kross). Nie wiem ile możesz zrobić takich banków po 10 ale z filmów jakie można zobaczyć na YT wynika że kilkadziesiąt. Wygodne jest też to ze na wyświetlaczu widać jaka barwa jest pod którym przyciskiem a przyciski w PC4 są duże i kwadratowe jak pady w innych instrumentachWink
Nie wiem czy Kurzweil będzie ci leżał brzmieniowo (mi na pewno tak) ale w razie czego masz 2 GB pamięci na własne sample więc możesz go dozbroić w barwy jakie cie zadowolą.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.08.2022, 10:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2022, 22:52 przez mar11111.)
#5
RE: Jaki klawisz na chałtury
Potwierdzam, kurzweil pod tym względem jest idealny. W trybie Quick Acces robisz sobie banki (każdy po 10 brzmień z dowolnego zasobu, dostępne od razu po naciśnięciu jednego przycisku numerycznego). Takich banków możesz zapisać chyba ponad 100. Ale szczerze powiem że ja ogrywam wesele na 6 bankach czyli generalnie 60 brzmień/setupow. Też gram wesela na pc3k ( k-wersja z samplerem), mam go aktualnie na dokładkę do Kawaia. Zwróć uwagę na kirzweila bo warto. Brzmienie rozwala totalnie. Mam sporo fajnych brzmień i też akordeonów właśnie "na samplach" więc "jakby coś" to możemy się dogadać, mogę Ci nawet próbki wysłać akordeonów.
Wiadomo w przypadku kurzweila nie ma co liczyć na brzmienia przekoloryzowane, cukierkowe czyli takie w stylu samograjow. Ale cechą tej firmy jest to że brzmi zawodowo i zastawia w tyle ogrom innych i wiele nowszych klawiszy. No i jeszcze jedna istotna zaleta to taka że nie urywa brzmień po przełączeniu...

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,905 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS