Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
02.07.2020, 20:40,
#31
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Dzięki mocno wszystkim, którzy tu zajrzeli. Mam chyba w końcu światełko w tunelu Smile
Czyli wracam do punktu wyjścia i czekam na cenową ofertę MODX7 i MODX8. Wiesz jak to jest kiedy chcesz wydać pieniądze na jakieś marzenie (nie dla poklasku tylko dla frajdy) - szukasz czegoś "the best of the best of the best"! To teraz dwa pytania laika: braku sekwencera nie odczuję czy raczej poszukam czegoś dodatkowego za jakiś bo będzie mi go odczuję brak? I proszę - w języku klawiszowców - workstation - stacja robocza po polsku - co to jest w praktyce?? Jeszcze pozostaje mi poszukać monitorów ale tu mam bardzo zawężoną paletę.

Odpowiedz
03.07.2020, 15:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2020, 15:40 przez Azzorek.)
#32
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(02.07.2020, 20:40)Muzyczny napisał(a): Dzięki mocno wszystkim, którzy tu zajrzeli. Mam chyba w końcu światełko w tunelu Smile
Czyli wracam do punktu wyjścia i czekam na cenową ofertę MODX7 i MODX8. Wiesz jak to jest kiedy chcesz wydać pieniądze na jakieś marzenie (nie dla poklasku tylko dla frajdy) - szukasz czegoś "the best of the best of the best"! To teraz  dwa pytania laika: braku sekwencera nie odczuję czy raczej poszukam czegoś dodatkowego za jakiś bo będzie mi go odczuję brak? I proszę - w języku klawiszowców - workstation - stacja robocza po polsku - co to jest w praktyce?? Jeszcze pozostaje mi poszukać monitorów ale tu mam bardzo zawężoną paletę.

Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji to polecam ci w cenie do 6000PLN syntezator Kurzweil PC3 lub PC3K (używany). Są na tym forum osoby (w tym admini Tongue ) , którzy bardzo dobrze znają ten syntezator. Zerknąłem na Allegro i jest nawet wersja 88 klawiszy z wysokiej jakości klawiaturą fortepianową w cenie poniżej 6000PLN

Kurzweil PC3K8

Mam dokładnie taki model i w mojej ocenie to ostatni porządnie wykonany (materiały) Kurzweil. Ten klawisz to potężne Workstation z sekwencerem i ma nawet sampler (ja z samplera akurat nie korzystam).
Widzę, że w cenie jest rozszerzenie Kore64 z mnóstwem brzmień, zwłaszcza elektronicznych (też je mam). W tej cenie to na prawdę okazja. Warto się jednak potargować i przede wszystkim pojechać osobiście, ograć klawiaturę (jest trochę głośna bo młoteczkowa), i ogólnie sprawdzić stan sprzętu. Zresztą ten klawisz jest tak ciężki, ze lepiej go samemu przywieźć.

Jest też na Allegro wcześniejszy model czyli PC3 (różni się głównie tym od wersji "K", że nie ma samplera), używany w wersji 76 klawiszy link . Cena 2600PLN też bardzo dobra. Wersja PC3 z 88 klawiszy też jest za 3500PLN link.

W Kurzweil PC3K8 masz w sumie wszystko, piękne brzmienia orkiestrowe (jeśli lubisz muzykę filmową jak znalazł), fajne synthy (można dokupić banki brzmień zrobione przez chociażby gościa z Francji (Barb) link

Posłuchaj jak gra ten klawisz na YT.

Warto rozważyć zakup tego wspaniałego Syntha. Mam go z 6 lat i nadal jestem zachwycony.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
03.07.2020, 21:40,
#33
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Szczerze mówiąc kilka razy się zastanawiałem czy nie zaproponować Kurzweila PC3K jednak powstrzymało mnie to że nasz zainteresowany dopiero zaczyna przygodę i będzie to jego pierwszy instrument.
Kurzweil ma oczywiście większe możliwości syntezy czy kreowania nowych dźwięków jak MODX (nie wiem czy nie można powiedzieć że ma największe z wszystkich instrumentów na rynku z uwagi na ich unikalną syntezę VAST) ale niewątpliwie prawdziwe możliwości wykorzysta się mając już przynajmniej podstawową wiedzę o typach syntezy i sposobie ich wykorzystywania (posługiwania się nimi) i barwy np syntezatorowe które są już na pokładzie są już trochę przestarzałe (być może to nie będzie przeszkadzać a i też jest mnóstwo dobrych barw również za darmo na forum kurzweila do pobrania). Kurzwail ma na pewno lepszą też klawiaturę niż MODX.

Najlepiej go ograć itp ale ja bym pozostał przy poleceniu MODX z uwagi na nowocześniejsze barwy już na starcie i większej łatwości wykręcenia nowych ciekawych efektów i barw z tego co już jest na pokładzie. Wszystko zależy jak czuje to nasz zainteresowany.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.07.2020, 23:28,
#34
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Moi drodzy doradcy - aktualnie rozpocząłem kilkutygodniową naradę wojenno-pokojową z moją wspaniałą żoną, która trzyma mój finansowy rozsądek pod kluczem. Sama nazwa Kurzweil brzmi zarąbiście. Mam gdzieś pod skórą pewność, że to co kupię, nie będzie ostatnim sprzętem. Jednak na zakup pierwszorazowy zamierzam wybrać sprzęt nowiutki, niegrany, nieużywany. Ale nazwę Kurzweil PC3K8 zachowam w umyśle i nawet zapiszę, by w razie czego nie zagubić.

Odpowiedz
04.07.2020, 05:49,
#35
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Jest jeszcze PC4 Smile To aktualnie produkowany następca PC3. Jest sporo lżejszy, ale ma gorszą klawiaturę. No i cena za nowy aktualnie to ponad 8 tyś.

Jednak faworytem dla mnie pozostaje MODX

Odpowiedz
04.07.2020, 10:51,
#36
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Ciekawostka bo znalazłem w sieci PC4 w promocyjnej cenie ledwie 200zł droższy niż MODX7 - ale żeby nie było łatwo, jest to kolejny dostawca z Czech tańszy niż nasze sklepy. Co prawda sprzęt jest powystawowy, ale formalnie nowiutki. Ale korzystam z okazji i ponawiam zapytanie o wyjaśnienie określenia "workstation" bo w niektórych sklepach serię MODX można znaleźć właśnie w katalogu - workstations.

Odpowiedz
04.07.2020, 14:21,
#37
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(04.07.2020, 10:51)Muzyczny napisał(a): Ciekawostka bo znalazłem w sieci PC4 w promocyjnej cenie ledwie 200zł droższy niż MODX7 - ale żeby nie było łatwo, jest to kolejny dostawca z Czech tańszy niż nasze sklepy.  Co prawda sprzęt jest powystawowy, ale formalnie nowiutki.  Ale korzystam z okazji i ponawiam zapytanie o wyjaśnienie określenia "workstation" bo w niektórych sklepach serię MODX  można znaleźć właśnie w katalogu - workstations.

W dużym skrócie stacja robocza oznacza że prócz modułu dźwiękowego z klawiaturą instrument ma też tryb pracy wielokanałowej (wielościeżkowej) dzięki czemu można nagrywać jak w magnetofonie wielościeżkowym w studiu a rolę tego "magnetofonu" pełni sequencer (w pełni edytowalny i rozbudowany abyśmy mogli wprowadzać zmiany i edytować ścieżki itp) oraz mamy też rozbudowany procesor/y efektów które można aplikować osobno do barw i jeszcze dodatkowo osobno na każdą (lub minimum kilka) ścieżek sekwencera. Oznacza to że w workstation (stacji roboczej) mamy wszystko i nie potrzeba dodatkowo korzystać np z komputera aby coś nagrać itp. Nasz workstatnion działa jak uproszczone domowe studio muzyczne w zasadzie.
W MODX nie ma sequencera z prawdziwego zdarzenia (niedawno w aktualizacji systemu dodano sequencer patternowy o średnich możliwościach - więc jest już bliżej tytułu workstation) a w zaawansowanych workstation można też nagrywać ścieżki audio (np wokal) i je edytować czego w MODX też nie ma (i z tego co wiem nie ma też w Kurzwail PC4 i PC3). Aby ten brak wynagrodzić Yamaha daje darmową wersję Steinberg Cubase który jest zaawansowanym programem typu DAW i można te wszystkie rzeczy nagrywać w komputerze plus dochodzi możliwość korzystania z wirtualnych instrumentów i efektów VST.
Nazywanie MODX prawdziwym workstation jest moim zdaniem naciągane w celach marketingowych (choć MODX dużo nie brakuje). Cały czas mamy postęp i workstation z przed kilkunastu lat mają mniejsze możliwości jak obecnie MODX która sam producent nie klasyfikuje jako workstation a jako syntezator więc to wszystko jest trochę względne.

Kurzwail PC4 jest na tyle nowym instrumentem i krótko na rynku że uważam że można się też interesować używanymi egzemplażami bo np klawiatura nie bardzo miała się czas zużyć jeszcze moim zdaniem.
Silna strona PC4 to mimo wszystko lepsza klawiatura jak w MODX (podobno bo nie testowałem ani PC4 ani MODX8), bardzoej zaawansowany interfejs (więcej suwaków i programowalnych przycisków) więc i bardziej się nadaje jako sterownik MIDI (klawiatura steująca) i bardziej zaawansowana i rozbudowana synteaza VAST ( w zasadzie wiele syntez) i więcej pamięci na własne sample (2 GB a w MODX 1 GB). W porównaniu do PC3 w PC4 jest zdecydowanie więcej nowoczesnych barw syntezatorowych.

Silne strony MODX w porównaniu do Kurzwaila to łatwiejsza obsługa dzięki dużemu dotykowemu wyświetlaczowi (mniej się grzebie w menu przyciskami) więcej sampli na pokładzie (bo 5.7 GB w porównaniu do 2 GB w PC4) i więcej gratisów bo dostajemy bibliotekę sampli z pianinem Bosendorfer, Rhodesem Mark V od Chick Corea, Bank 256 barw Montage Expansion z wybranymi ciekawymi pozycjami od firmy Easy Sounds która ma w ofercie kilkadziesiąt płatnych banków brzmień i sampli do MOntage i MODX oraz wspomniany wcześniej Steinberg Cubase.

Do Kurzwaila mamy sporo darmowych brzmień i darmowy edytor barw na PC/ipad i chyba nic więcej.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.07.2020, 11:51,
#38
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Ponieważ zakup MODX7 wisi nade mną, ale wisi bo dopiero za czas jakiś będę mógł to sfinalizować - grzebiąc po sieci natknąłem się na dwa ciekawe instrumenty - ROLAND JX-DA i KORG PROLOGUE 16. Ceny są porównywalne z MODX7 choć to inne syntezatory ale również zachwalane. Co tym sądzisz? Jakie są opinie?

Odpowiedz
09.07.2020, 18:54,
#39
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(09.07.2020, 11:51)Muzyczny napisał(a): Ponieważ zakup MODX7 wisi nade mną, ale wisi bo dopiero za czas jakiś będę mógł to sfinalizować - grzebiąc po sieci natknąłem się na dwa ciekawe instrumenty - ROLAND JX-DA i KORG PROLOGUE 16.  Ceny są porównywalne z MODX7 choć to inne syntezatory ale również zachwalane. Co tym sądzisz? Jakie są opinie?

 Na temat tego Rolanda już odpowiadałem ci wcześniej. Zarówno Roland jak i Korg to dobre syntezatory ale z kategorii "zapomnij o dobrej barwie pianiana" Wink
Jeśli zależy ci na graniu pianinem akustycznym i elektrycnym i innymi instrumentami klasycznymi + barwy syntezatorowe to pozostań przy MODX a jak ci na tym przestaje zależeć (w sensie pianin o których wcześniej wspominałeś) to wybór już jest dużo większy w kategorii "typowy syntezator"

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.07.2020, 21:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2020, 22:04 przez Muzyczny.)
#40
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(09.07.2020, 18:54)bestspec napisał(a):
(09.07.2020, 11:51)Muzyczny napisał(a): Ponieważ zakup MODX7 wisi nade mną, ale wisi bo dopiero za czas jakiś będę mógł to sfinalizować - grzebiąc po sieci natknąłem się na dwa ciekawe instrumenty - ROLAND JX-DA i KORG PROLOGUE 16.  Ceny są porównywalne z MODX7 choć to inne syntezatory ale również zachwalane. Co tym sądzisz? Jakie są opinie?

 Na temat tego Rolanda już odpowiadałem ci wcześniej. Zarówno Roland jak i Korg to dobre syntezatory ale z kategorii "zapomnij o dobrej barwie pianiana" Wink
Jeśli zależy ci na graniu pianinem akustycznym i elektrycnym i innymi instrumentami klasycznymi + barwy syntezatorowe to pozostań przy MODX a jak ci na tym przestaje zależeć (w sensie pianin o których wcześniej wspominałeś) to wybór już jest dużo większy w kategorii "typowy syntezator"
Czyli jak ze wszystkim - instrument idealny nie istnieje. Każdy ma swój smaczek i swoich wielbicieli. To ciekawe, że zamiłowanie Japończyków do dobrego brzmienia fortepianu/pianina idzie w parze z ich zamiłowaniem do pianistyki w ogóle, do Chopina chociażby. Czytałem, że niektóre syntezatory jak piszesz "typowe" zachwalane są przez to, że można do nich wgrać dźwięki dobrego fortepianu. jest takie stare powiedzenie "osiołkowi w żłobie dano" 
Czekam na sierpień i na zakupy. Jak siebie znam zapewne wynajdę do tej pory jakieś modele i będę mielił w głowie decyzję Huh

Odpowiedz
23.07.2020, 16:13,
#41
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(09.07.2020, 21:56)Muzyczny napisał(a):
(09.07.2020, 18:54)bestspec napisał(a):
(09.07.2020, 11:51)Muzyczny napisał(a): Ponieważ zakup MODX7 wisi nade mną, ale wisi bo dopiero za czas jakiś będę mógł to sfinalizować - grzebiąc po sieci natknąłem się na dwa ciekawe instrumenty - ROLAND JX-DA i KORG PROLOGUE 16.  Ceny są porównywalne z MODX7 choć to inne syntezatory ale również zachwalane. Co tym sądzisz? Jakie są opinie?

 Na temat tego Rolanda już odpowiadałem ci wcześniej. Zarówno Roland jak i Korg to dobre syntezatory ale z kategorii "zapomnij o dobrej barwie pianiana" Wink
Jeśli zależy ci na graniu pianinem akustycznym i elektrycnym i innymi instrumentami klasycznymi + barwy syntezatorowe to pozostań przy MODX a jak ci na tym przestaje zależeć (w sensie pianin o których wcześniej wspominałeś) to wybór już jest dużo większy w kategorii "typowy syntezator"
Czyli jak ze wszystkim - instrument idealny nie istnieje. Każdy ma swój smaczek i swoich wielbicieli. To ciekawe, że zamiłowanie Japończyków do dobrego brzmienia fortepianu/pianina idzie w parze z ich zamiłowaniem do pianistyki w ogóle, do Chopina chociażby. Czytałem, że niektóre syntezatory jak piszesz "typowe" zachwalane są przez to, że można do nich wgrać dźwięki dobrego fortepianu. jest takie stare powiedzenie "osiołkowi w żłobie dano" 
Czekam na sierpień i na zakupy. Jak siebie znam zapewne wynajdę do tej pory jakieś modele i będę mielił w głowie decyzję Huh

Odpowiedz
23.07.2020, 17:35,
#42
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Witam po przerwie. Zakupy wciąż przede mną, urlop w trakcie, więc mam garść nowych zapytań: ROLAND JUNO- DS88??? Czy to również dobrej jakości sprzęt z niekoniecznie znakomitym dźwiękiem?? Zainteresował mnie ze względu na opisywaną dobrą klawiaturę. Co można powiedzieć o tym urządzeniu w konkurencji do MODX7? Gdzieś po drodze trafiłem też na sugestię zakupu dobrej klawiatury MIDI i podłączenie do dobrego oprogramowania - pamiętam pisałeś o wciąż poszerzających się możliwościach wirtualnych syntezatorów. MODX7 trochę mnie hamuje ze względu na zaporową cenę która zablokuje na długi czas ewentualne dodatkowe zakupy dlatego wciąż krążę po ofertach

Odpowiedz
23.07.2020, 19:52,
#43
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(23.07.2020, 17:35)Muzyczny napisał(a): Witam po przerwie. Zakupy wciąż przede mną, urlop w trakcie,  więc mam garść nowych zapytań: ROLAND JUNO- DS88??? Czy to również dobrej jakości sprzęt z niekoniecznie znakomitym dźwiękiem?? Zainteresował mnie ze względu na opisywaną dobrą klawiaturę. Co można powiedzieć o tym urządzeniu w konkurencji do MODX7? Gdzieś po drodze trafiłem też na sugestię zakupu dobrej klawiatury MIDI i podłączenie do dobrego oprogramowania - pamiętam pisałeś o wciąż poszerzających się możliwościach wirtualnych syntezatorów. MODX7 trochę mnie hamuje ze względu na zaporową cenę która zablokuje na długi czas ewentualne dodatkowe zakupy dlatego wciąż krążę po ofertach

 Nie mogę nic powiedzieć o klawiaturze DS88 ale jest to ogólnie instrument dość wszechstronny brzmieniowo (od pianin po samplowane syntezatory) i niedrogi. Jest oparty na samplach i ma też możliwość wgrywania własnych sampli i multisampli (po ostatniej aktualizacji systemu). Do MODX nie ma co porównywać bo to różnica kilku klas i synteza w nim też nie powala więc jakoś sonicznie nie zaszalejesz ale na początek mógł by być.
Rozważał bym go jako podstawę zestawu gdzie służył by ci jako klawiatura sterująca i do grania pianinami (rzadziej brzmieniami syntezatorowymi) i dokupił bym do niego jakiś tani i dobry syntezator do zabawy barwami jakim jest np Novation Ultranowa (jeśli zabraknie budżetu to Novation Mininowa czyli uproszczona wersja Ultranova) albo Korg Minilogue XD (tylko sporo droższy od Ultranowa i czterogłosowy) ewentualnie Waldorf Blofeld.
Można też rozważyć dokupienie używanego Acces Virus Ti Snow (bardzo duże możliwości kreowania dźwięku - cena urzywanego to 2500zł na OLX).
Ultranova i Virus Ti Snow działają też jako interfejs audio więc ponownie otwiera się droga do syntezatorów wirtualnych w komputerze

Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Może inni coś wymyślą.

Co do klawiatury sterującej to jeśli nie masz dobrego interfejsu audio (na tyle szybkiego aby latencja nie denerwowała przy grze pianinem) to taki zestaw nie wyjdzie ci wyraźnie taniej jak MODX bo dobra klawiatura to co najmniej okolice 2500 - 3000zł podobne pieniądze interfejs (może coś poniżej 2000 zł też by się znalazło ale wyboru dużego nie ma) i nie wiem jaki masz komputer(czy wystarczająco wydajny) a jeszcze koszty oprogramowania (co prawda są też darmowe). Na pewno to najbardziej wszechstronne rozwiązanie ale nadaje się bardziej do domowego studia nie do gry na żywo (zwłaszcza dla początkujących) ale nie koniecznie - wszystko zależy jak sobie z tym będziesz radził bo na pewno będzie trudniej jak z syntezatorami (masz do opanowania więcej urządzeń).

Przykładowy wypasiony zestaw to Native Instruments Kontrol S88 (999 EUR) + Native instruments Komplete 12 (399 EUR) + interfejs audio

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.07.2020, 23:33,
#44
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Tradycyjnie mam namieszane w głowie. Zadam głupie pytanie - na moim miejscu w co byś zainwestował NA STARCIE mając już niemałe doświadczenie ale gdybyś chciał zacząć przygodę z syntezatorami od początku?? MODX jest w moim zasięgu cenowym. Myślałem też o jakiejś naprawdę niedrogiej klawiaturze MIDI do równoległej obsługi wirtualnego choćby darmowego oprogramowania

Odpowiedz
24.07.2020, 07:41,
#45
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(23.07.2020, 23:33)Muzyczny napisał(a): Tradycyjnie mam namieszane w głowie. Zadam głupie pytanie - na moim miejscu w co byś zainwestował NA STARCIE mając już niemałe doświadczenie ale gdybyś chciał zacząć przygodę z syntezatorami od początku?? MODX jest w moim zasięgu cenowym. Myślałem też o jakiejś naprawdę niedrogiej  klawiaturze MIDI do równoległej obsługi wirtualnego choćby darmowego oprogramowania

Kupił bym MODX i od razu zacząłbym równolegle przygodę w wirtualnymi instrumentami bo nie trzeba nic dokupować na start (modx ma interfejs audio). Modx nadaje się do obsługi wirtualnych instrumentów ale jeśli chcesz mieć osobną klawiaturę to oczywiście dokup nawet używaną niedrogą jakąś.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.07.2020, 10:41,
#46
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Witam, mieszając w głowie dalej... A może Roland Jupiter Xm plus jakaś większa klawiatura sterująca??? Możliwości syntezy dźwięku potężne, tradycyjne sample jak piano też na dobrym poziomie. Jeśli szukasz czegoś z tradycyjną syntezą jednocześnie zachowując dobre brzmienia niesyntetyczne to Jupiter Xm jest sensownym wyborem.

Odpowiedz
27.07.2020, 12:04,
#47
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(25.07.2020, 10:41)Difi napisał(a): Witam, mieszając w głowie dalej... A może Roland Jupiter Xm plus jakaś większa klawiatura sterująca??? Możliwości syntezy dźwięku potężne, tradycyjne sample jak piano też na dobrym poziomie. Jeśli szukasz czegoś z tradycyjną syntezą jednocześnie zachowując dobre brzmienia niesyntetyczne to Jupiter Xm jest sensownym wyborem.
 Jasne, najlepiej w głowie mieszać bezbronnemu  Cool  Jupitera XM też podglądałem w sieci. Trochę drogo mi wychodzi w zestawieniu z dobrą klawiaturą sterującą niestety. Bo też o takim właśnie zestawie myślałem - niezła synteza + dobra klawiatura. MODX ma z kolei dużą klawiaturę więc na czas jakiś wypełni zapotrzebowanie. A muszę zostawić coś na monitory i jakieś dobre kable. Software póki co wykorzystam albo dostarczony przez yamahę albo coś bezpłatnego. Jeśli kupię yamahę nie mam wątpliwości, że pewne w 2021 będę gryzł się w głowę co dokupić do MODX. A co w  takim razie ty sądzisz o ROLANDZIE JUNO DS88? Wiem już że to mniej możliwości niż MODX7 ale z kolei jest tam duża klawiatura za mniej kasy. Bo plan jest taki że MODX7 + naprawdę niedroga klawiatura MIDI np. z jakimś dołączonym softem za free. Na teraz a potem się zobaczy.

Odpowiedz
27.07.2020, 15:02,
#48
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Jeżeli stać cię na MODXa to nie patrz na Juno ds. Modx jest uniwersalny brzmieniowo, do kręcenia i szukania nowego brzmienia jak dla mnie taki sobie. Klawiatura modxa raczej słaba. Jeśli jednak szukasz czegoś uniwersalnego to w tym budżecie nic lepszego nie znajdziesz.

Odpowiedz
27.07.2020, 17:51,
#49
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(27.07.2020, 15:02)Difi napisał(a): ... do kręcenia i szukania nowego brzmienia jak dla mnie taki sobie. ...

Pewnie że to nie instrument z masą gałek i potencjometrów czyli interfejsie jak typowe syntezatory typu Jupiter X, czy inne wirtualne/cyfrowe analogi itp ale o niebo większe mimo wszystko ma możliwości szukania nowego brzmienia jak Juno DS który ma jeszcze biedniejszy interfejs i możliwości syntezy.
Nie wiem czy klawiatura w Juno DS jest rzeczywiście dużo lepsza od tej w MODX (musisz ograć modx i zdecydować czy ją akceptujesz) ale na pewno MODX w najbardziej kompromisowy sposób pokryje twoje wymagania i nie zapominajmy że konkurencja o podobnym możliwościach jest dużo droższa i jeśli można mówić o słabych punktach to chyba tylko klawiatura (są oczywiści gorsze ale mam na myśli jej poziom w stosunku do ceny instrumentu)
Teraz najważniejsze to ograj sobie MODX i wiele ci się wyjaśni.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.07.2020, 15:31,
#50
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
MODX7 czeka na mnie w sklepie. Odbieram we czwartek. Ale jeszcze nie zapłaciłem. A skoro w dyskusji pojawiły się różne teorie to mają w sklepie na miejscu Kurzweil PC3 K7 w przyzwoitej cenie porównywalnej z MODX7. Natomiast zaniepokoiły i zaciekawiły mnie wątki dotyczące syntezy dźwięku - na jaki sprzęt należy patrzeć chcąc eksperymentować - czy nadal MODX jest liderem dla amatora? Bo nim jestem. Czy skrobać kasę i oszczędzać na coś zupełnie innego jak ogram MODX. Czy raczej klawiatura MIDI i soft??

Odpowiedz
28.07.2020, 18:21,
#51
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Odpowiedź na twoje pytanie jest mocno skomplikowana bo zależy co przez to eksperymentowanie rozumiesz.
Jednym wystarczy kręcenie gałką filtra i rezonansu a inni muszą kupić skomplikowane systemy modularne (np dzisiejsze podzespoły EURORack) z których budują sobie struktury syntezy według własnej koncepcji i praktycznie bez ograniczeń (to rozwiązanie zdecydowanie nie dla początkujących a raczej dla tych którzy są obeznani w systemach audio, budowie instumentów, typach syntezy i ich strukturze itp).
Druga sprawa to można eksperymentować z dźwiękiem bawiąc się syntezą w instrumencie ale można też to robić za pomocą szerokopojętego samplingu (np nagrywanie odgłosów przyrody o czym chyba wspominałeś, obróbka tego i wgranie do instrumentu (do MODX akurat da się wgrywać sample).

Modx jest dla ciebie właściwym wyborem jeśli chcesz pogodzić dwie sprawy czyli możliwość grania dobrymi pianinami i jednocześnie mieć nie małe możliwości brzmieniowe jeśli chodzi o syntezę czy wgrywanie nowych sampli i zabawa z nimi itp.
Jeśli zrezygnujesz z grania pianinami to jak pisałem wcześniej wybór robi się większy

O Kurzwailu już pisaliśmy i nie zmieniam zdania.

Gdybyś nie kupował stacjonarnie tylko przez internet to łatwo mógł byś oddać MODX jeśli nie spełni twoich wymagań (wciągu 14 dni trzeba zgłosić rozwiązanie umowy zakupu i ma się kolejne 14 dni na odesłanie więc jest wystarczająco dużo czasu na testowanie) a tak to to prawo ci przepada.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.07.2020, 18:42,
#52
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Masz rację, ale mam tez świadomość że przez 14 dni i tak nie ogram MODX cokolwiek bym robił. I wiem, że czasu sporo mi zajmie nim dobiorę się do co lepszych możliwości brzmieniowych MODX. Staram się zbierać w całość wszystkie otrzymane tu porady. Nie mam wątpliwości że MODX spełni wiele moich oczekiwań. Jeśli rozbudzi apetyt będzie super. Z drugiej strony pianino to bardzo stara historia ale w sumie dlaczego do tego nie wracać? Szczególnie, że mam ciut więcej czasu niż kiedyś. Ale jeśli nie meczę pytaniami - fascynuje mnie dźwięk sam w sobie, możliwość wykręcenia efektów, ot chociażby wspominane kiedyś nagranie żab ze stawu obok - i możliwość przerobienia tego. Jak rozumiem MODX ma w sobie też elementy perkusji czy to już wymaga innego sprzętu? Softu?

Odpowiedz
28.07.2020, 19:48,
#53
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Modx ma pattern rytm, taki odtwarzacz wariacji perkusyjnych, poza tym ma sample całych zestawów.

Kurzweil pc3 w porównaniu do Modx brzmi staro, pc3 ma virtual analoga ale nie są to dźwięki "współczesne". Także osobiście mimo wszystko pc3 bym odrzucił.

Wracając do pytania Modx czy analog... to dwie inne syntezy, Modx ma wiele I dobre sample, ale to wciąż obrabianie sampli plus synteza FM. Virtual analogi to praca na oscylatorach i falach I wiele innych...

Kupuj Modxa kiedyś dokupisz analoga...

Odpowiedz
28.07.2020, 19:54,
#54
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(28.07.2020, 18:42)Muzyczny napisał(a): Jak rozumiem MODX ma w sobie też elementy perkusji czy to już wymaga innego sprzętu? Softu?

Ma ileś tam zestawów perkusyjnych i do tego ponad 160  gotowych rytmów. Można tworzyć nowe rytmy i zestawy jak również wgrywać nowe sample z perkusyjne.
Do tego ma specjalny tryb szybkiego dodawania sekcji rytmicznej do barwy (dedykowany przycisk Rhytm Pattern). Dzięki temu wiele barw jest "samogrających" jak w poniższym wideo (start od 1:08) demonstrujących dodatkowy bank brzmień:

https://www.youtube.com/watch?v=5z-_b4GU1bc

Tu na przykład masz film jak dodawać zupełnie nowe sample do zestawów perkusyjnych więc możesz sobie rechot żab dodać do perkusji Wink

https://www.youtube.com/watch?v=NKMgANxfSH8

Mam nadzieję że oglądałeś większość demonstracji? Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.07.2020, 20:20,
#55
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Oglądnąłem wiele demonstracji ale i tak dopiero jak sam zmierzę się z instrumentem będę w stanie coś powiedzieć. Nie ukrywam, że trochę drżę przed zakupem. To będzie spełnienie bardzo starych marzeń. W każdym to była fantastyczna wymiana opinii. Dużo mi to dało. Bez tych porad byłbym bezradny. Czy jak będę chciał coś tam spytać czy pochwalić się ;) mogę pisać na priv czy kontynuować tutaj?? Zresztą mam nadzieję, że sprzęt mnie wciągnie, może zacznę szukać czegoś więcej.

Odpowiedz
28.07.2020, 22:08,
#56
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Najlepiej pisać we właściwym miejscu więc po zakupie nie ma sensu kontynuować w "nie wiem jaki instrument wybrać" Wink
MODX ma swoje wątki w dziale "Syntezatory" tu: https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=284
i możesz założyć tam nowy wątek albo zacząć pisać bezpośrednio tu: https://forum.muzykuj.com/showthread.php...99&page=16
Generalnie polecam przewertowanie wątków o MODX bo pewnie znajdziesz tam sporo cennych informacji.
Na priv też możesz pisać ale chyba lepiej jak inni będą również mogli poznać twoje wrażenia, przemyślenia i uwagi, obojętnie czy negatywne czy pozytywne, bo po to jest to forum aby się dzielić informacjami i wzajemnie sobie pomagać itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.07.2020, 19:56,
#57
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Stało się! Yamaha MODX7 stoi u mnie w domu. Wraz z dwoma pięknie grającymi monitorami. To dla mnie szaleństwo ale i spełnienie wielo-wieloletnich marzeń. Wielkie dzięki za dyskusje i pomoc w wyborze. Mam nadzieję że do zobaczenia na forach poświęconych już MODX. Postaram się podzielić tym do czego dotrę na tym instrumencie.

Odpowiedz
30.07.2020, 20:49,
#58
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(30.07.2020, 19:56)Muzyczny napisał(a): Stało się! Yamaha MODX7 stoi u mnie w domu. Wraz z dwoma pięknie grającymi monitorami. To dla mnie szaleństwo ale i spełnienie wielo-wieloletnich marzeń. Wielkie dzięki za dyskusje i pomoc w wyborze. Mam nadzieję że do zobaczenia na forach poświęconych już MODX. Postaram się podzielić tym do czego dotrę na tym instrumencie.

A darmowe USB z barwami i samplami od Wojtka Olszaka ci w komplecie dali?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.07.2020, 21:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.07.2020, 21:48 przez Muzyczny.)
#59
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
Niestety nie bo kupowałem w Czechach. Było kilkaset złotych taniej niż u nas. A targowałem do tego monitory. Ale nie żałuję bo było bardzo fajnie  Big Grin

Odpowiedz
30.07.2020, 22:12,
#60
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
To nic. Wystarczy napisać do Wojtka na FB, że kupiłeś i nie miałeś  w komplecie (i poprosić) a wyśle ci na E-mail.
Jak już pierwsze emocje opadną i będziesz miał więcej wolnego czasu to możesz się tym zająć bo moim zdaniem wartoWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 455 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS